Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Bunkó lennék emiatt? Hogy...

Bunkó lennék emiatt? Hogy kéne/lehetne ezt jól kezelni?

Figyelt kérdés

Nem akarok a részletekbe belemenni és konkrétumokat írni. Nem olyan rég túl vagyok egy nagyobb eseményen az életemben. Már jóval korábban elmondtam a szüleimnek, hogy NE vegyenek semmi borzasztó drága dolgot, pláne ne olyat amire nincs szükségem, nem is vagyok anyagias. Elég egyértelműen kifejeztem párszor. Ha már mindenáron akarnak venni valamit, akkor el is mondtam mi az amit szeretek, tetszene, használnám, de tényleg NEM kell, mert élvezeti cikk.


Na erre pár napja odaadták. Baromi drága és szép, de felesleges, mert NEM fogom használni. Ezt őszintén el is mondtam. Megköszöntem, elmondtam, hogy nagyon szép, de nem kellett volna. Eleve se kellett volna, másrészt pont ez az X dolog meg pláne nem. Természetesen mind a ketten nagyon megsértődtek. Kérdeztem is, hogy ha már mindenáron venni akar valamit, akkor miért nem vett olyat aminek örülnék, hiszen beszéltünk róla. Normális választ nem kaptam.


Bunkó vagyok amiatt, mert őszinte vagyok? Tök normális volt a stílus egyébként. Csak nem értem, ha már ennyire nem ismerik az ízlésem, minek erőlködnek bármivel is?

Mit kellett volna reagálni vagy ti hogy reagáltatok volna?


30N


febr. 7. 17:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg ugyanígy reagáltam volna.
febr. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mármint kinek a helyében? A helyemben, vagy a szülők helyében? Én értem miért esik szarul, de ajándékozni olyat kéne/kellene aminek az ajándékozott örül, NEM aminek én azaz az ajándékozó. Szerintem.
febr. 7. 18:05
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Normális szülő tanul a hibájából. Van ilyen, hogy már nem ismerjük jól a felnőtt gyerekünk igényeit.

Mi ezért csak abszolút jelképes dolgokat ajándékozunk, meg olyat, amit az ünnepelt kifejezetten kért.

febr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Gyakran van ilyen? Mert akkor reménytelen a szitu. De pl az én anyukám második mellélövés után megértette, hogy miért ne vegyen drága dolgokat a megkérdezésem nélkül nekem.
febr. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hát az ízlésem nem ismeri. Ezt el is mondtam. Aztán nézegettünk közösen ezt-azt, megmutattam, hogy stílusban az adott dologból mi az amit szépnek találok. De különböző funkciók léteznek és elmondtam mit használnék és mit nem. Természetesen nem azt kaptam amit használnék, hanem a másikat amit évi kb. 2x. Megkérdeztem baj lenne-e ha olyanra cserélném amit használnék, hát oltári nagy sértődés lett, én lettem a rossz ember a sztoriban.
febr. 7. 18:44
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Egy kapcsolatban nem számít kinek van igaza, ha már többször megjártad ezt velük, akkor el kell fogadni hogy hiába mondod nem értik meg. Ha meg lehetetlen átnevelni őket, hogy azt vegyék ami neked kell akkor szerintem bunkóság ezt a szemükre vetni, mert bár tehetnek róla de kicsit olyan mintha egy downosnak szólnál be, hogy lassú.
febr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én is utálom az ilyet, és meg is mondom, hogy ha csak a helyet foglalja, elajándékozom, vagy megy le lomtalanításkor.
febr. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#6 de ez esetben elég sokat beszélgettünk erről, plusz nagy értékű élvezeti cikk kvázi, csak úgy nem adod oda másnak.
febr. 7. 19:24
 9/16 mantis religiosa ***** válasza:
100%
Márpedig muszáj lesz, talán a sokk-terápia használ, ha már a szép szó nem.
febr. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%
Normális keretek között meg lehet beszélni egy ajándékozás menetét. Ha ezt sem lehet megbeszélni, akkor ott vannak gondok.
febr. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!