Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Bunkó lennék emiatt? Hogy...

Bunkó lennék emiatt? Hogy kéne/lehetne ezt jól kezelni?

Figyelt kérdés

Nem akarok a részletekbe belemenni és konkrétumokat írni. Nem olyan rég túl vagyok egy nagyobb eseményen az életemben. Már jóval korábban elmondtam a szüleimnek, hogy NE vegyenek semmi borzasztó drága dolgot, pláne ne olyat amire nincs szükségem, nem is vagyok anyagias. Elég egyértelműen kifejeztem párszor. Ha már mindenáron akarnak venni valamit, akkor el is mondtam mi az amit szeretek, tetszene, használnám, de tényleg NEM kell, mert élvezeti cikk.


Na erre pár napja odaadták. Baromi drága és szép, de felesleges, mert NEM fogom használni. Ezt őszintén el is mondtam. Megköszöntem, elmondtam, hogy nagyon szép, de nem kellett volna. Eleve se kellett volna, másrészt pont ez az X dolog meg pláne nem. Természetesen mind a ketten nagyon megsértődtek. Kérdeztem is, hogy ha már mindenáron venni akar valamit, akkor miért nem vett olyat aminek örülnék, hiszen beszéltünk róla. Normális választ nem kaptam.


Bunkó vagyok amiatt, mert őszinte vagyok? Tök normális volt a stílus egyébként. Csak nem értem, ha már ennyire nem ismerik az ízlésem, minek erőlködnek bármivel is?

Mit kellett volna reagálni vagy ti hogy reagáltatok volna?


30N


febr. 7. 17:58
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

#10 az a vicc, hogy amúgy ugyanaz a vélemenyünk, hogy felesleges olyat ajándékozni (általánosságban) amit a másik nem használ, nem tetszik. Van ilyen másik rokon, a szüleimet is kiidegeli, hogy összevesz mindent de nem kérdezné meg stb.

Tehát az alap álláspont ugyanaz.


Erre most ők csinálják velem.:D

Nyilvan nagyobb bajom ne legyen. De sok pénzbe került nagyon. És én magamra, ERRE nem költöttem volna soha. El is mondtam, hogy nem kellett volna ilyen drága holmit venni. Erre a megszólalásra is elvonulás, elzárkózás lett a reakció. Az miért baj, hogy nem anyagias valaki??


Nem egy tragédia csak megint az van, hogy baromira nem figyelnek arra, hogy a másik ember másmilyen. Más beállítottságú, más értérendű stb.

febr. 7. 20:25
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonlóan reagáltam hasonló helyzetben. Én azért tartottam fontosnak tisztázni, mert nem akartam, hogy rendszer legyen ebből (mármint hogy megkérdezik, szeretném-e az adott dolgot, mondom, hogy NEM, és mégis azt kapom - és persze még drága is, és abszolút nem tudok vele mit kezdeni, miközben ráadásul töredék olyan árú dolognak meg őszintén örültem volna). Én sokszor megköszöntem a szándékot, de őszintén, én visszaküldettem. Szegény szüleimnek persze nem esett jól, és nekem sem, de azért balhé nem lett belőle.
febr. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Te megsértődtél azon, hogy a szüleid meg akartak lepni. Tény és való, hogy nem tették helyesen, hiszen elmondtad nekik, hogy semmit nem akarsz ami drága holmi, de ez még nem indok szerintem arra, hogy itt pörögj ezen. Valóban nem figyelnek arra, hogy a másik milyen, dehát ez van, ez az ő pénzük, ők hoztak egy döntést és megvették. Nagyobb arroganciának tartom, hogy a hátuk mögött kibeszéled őket, minthogy visszaadtad volna nekik, hogy neked ez a cucc nem kell, ha elzárkóznak, az nem neked kudarc, hanem nekik.
febr. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
19%
30 éves korodra már illett volna megtanulni, hogy az ajándékot nem fikázzuk, hanem megköszönjük a szándékot.
febr. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

#13 nem kibeszélem őket a hátuk mögött, anonim oldal és arra van, hogy az ember kérdést tegyen fel.


Másrészt udvariasan megköszöntem, megdícsértem és utána udvariasan megmondtam, hogy nem kellett volna , mert korábban jó sokszor elmondtam hogy nem kell semmi. Az az adott X dolog meg semmiképp. Erre megveszik azt az adott X dolgot...


Nem fikáztam, mert szép, de számomra haszontalan.

febr. 8. 09:48
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez úgy működött, hogy hiába mondtam bármit, én nem tudom, hülye vagyok és a többi. :D, szóval az ilyen ajándékok is úgy mentek, hogy ők kitalálták, megkaptam 99% olyat, ami nem kell, aztán kidobtam vagy eladtam.
febr. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!