Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hagyjak ki egy jó lehetőséget...

Hagyjak ki egy jó lehetőséget emiatt?

Figyelt kérdés

Próbálok lényegre törő lenni. Adott nagybátyám, aki mindig is egy makacs, akaratos, erőszakos ember volt. Van jó oldala is, de az imént felsorolt tulajdonságai miatt én sosem tudtam vele nyitott lenni. Folyton szorongok a társaságában. Nekem van egy célom, szeretnék egy művészeti ágban kiteljesedni, végeztem is az adott ágban sulikat, de kellene egy mester, aki ránéz a munkáimra, segít pár dologban, és tanácsokat ad. Na most, nagybátyám felkereste egy ismerősét, akinél lenne lehetőségem tanulni, de a fővárosban vannak órái, én 250 km-re lakok. Ezzel semmi gond nem lenne, de nagybátyám bejelentette, hogy ő felvinne engem és ő is járna az óráira (jelzem neki semmi tehetsége ehhez) -.- ez így nekem nagy érvágás, mert én szorongok ettől (sajnos jó okom van korábbi dolgok miatt), plusz extrém cikinek tartanám mások előtt is (kiscsoportos foglalkozás), hogy huszonévesen ott van velem ő, aki belep*fázik a dolgokba, és ott bohóckodik, mikor köze nincs ehhez a műv. ághoz...Az a gondom, hogy ezt így kész tényként közölte, hogy ő is jönne velem...esélyt sem adott, hogy megkérdezze, hogy jó-e így ez nekem. Pedig tudja nagyon jól, hogy hogy érzem magam a társaságában...én így ezt inkább nem akarom, de tudom, hogy szakmailag biztos segítene...ezen tépődök pár napja, hogy mit tegyek..szalasszak el egy ilyen lehetőséget, vagy menjek el vele (aminek a gondolatától borsódzik a hátam). Mivel kész tényként közölte, megmondani nem merem neki, hogy baszki ne gyere már..(sosem voltam vele ugye felszabadult, ezért ezt nem tudom így megmondani..)


Ti mit tennétek a helyemben?



febr. 9. 12:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én ezt így hagynám a fenébe. Egy toxikus, egoista emberrel hiába vitatkozol, úgysem fogod tudni megváltoztatni az álláspontját, és még a végén te kerülnél ki rosszabban a szituációból. Nem tudom mit tanulsz, de az országban biztos nem csak egy helyen van ilyen képzés, érdeklődj facebook csoportokban, más ismerősöknél, esetleg szaktársaknál, hogy tudnak-e valakit aki segíthet neked. Te sem tudsz rendesen koncentrálni a feladatodra, ha közben gyomorideggel kell ott feszengened a nagybátyád mellett.
febr. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

10-es

Köszi, ez is egy jó tanács.


11-es

Igen, ez lesz. Még én lennék a hálátlan rossz ember...Pont ebbe gondoltam bele, hogy ez egy alkotási folyamat, amit nem fogok tudni feszengve végezni...pont az lenne a lényeg, hogy felszabadultan csinálhassam a dolgom, de a társaságában ez nem menne :/

febr. 9. 14:11
 13/15 anonim ***** válasza:
39%

Egyrészt: "tudja nagyon jól, hogy hogy érzem magam a társaságában" Ez szimplán nem igaz, ha így lenne, rég haragban lennél egy ilyen emberrel.

Másrészt meg, visszautasítod a lehetőséget és felnőtt emberként keresel más utat a boldogulásodhoz önállóan és kész.

febr. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt így sajnos külső szemmel tényleg nem értheted, a saját tesója nem mer neki visszaszólni kb, annyira durva, erőszakos karakter"


Akkor amit felvázoltál, az mindennek tűnik, csak jó lehetőségnek nem.


A terveidről te számoltál be neki, vagy mástól tud róluk?

febr. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ti mit tennétek a helyemben?"


Keresnék mást, akitől tanulhatok, a nagybátyámmal meg meg egészséges határtartást gyakorolnék, és minimálisra szorítanék vele bármifajta kapcsolattartást.

febr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!