Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hagyjak ki egy jó lehetőséget...

Hagyjak ki egy jó lehetőséget emiatt?

Figyelt kérdés

Próbálok lényegre törő lenni. Adott nagybátyám, aki mindig is egy makacs, akaratos, erőszakos ember volt. Van jó oldala is, de az imént felsorolt tulajdonságai miatt én sosem tudtam vele nyitott lenni. Folyton szorongok a társaságában. Nekem van egy célom, szeretnék egy művészeti ágban kiteljesedni, végeztem is az adott ágban sulikat, de kellene egy mester, aki ránéz a munkáimra, segít pár dologban, és tanácsokat ad. Na most, nagybátyám felkereste egy ismerősét, akinél lenne lehetőségem tanulni, de a fővárosban vannak órái, én 250 km-re lakok. Ezzel semmi gond nem lenne, de nagybátyám bejelentette, hogy ő felvinne engem és ő is járna az óráira (jelzem neki semmi tehetsége ehhez) -.- ez így nekem nagy érvágás, mert én szorongok ettől (sajnos jó okom van korábbi dolgok miatt), plusz extrém cikinek tartanám mások előtt is (kiscsoportos foglalkozás), hogy huszonévesen ott van velem ő, aki belep*fázik a dolgokba, és ott bohóckodik, mikor köze nincs ehhez a műv. ághoz...Az a gondom, hogy ezt így kész tényként közölte, hogy ő is jönne velem...esélyt sem adott, hogy megkérdezze, hogy jó-e így ez nekem. Pedig tudja nagyon jól, hogy hogy érzem magam a társaságában...én így ezt inkább nem akarom, de tudom, hogy szakmailag biztos segítene...ezen tépődök pár napja, hogy mit tegyek..szalasszak el egy ilyen lehetőséget, vagy menjek el vele (aminek a gondolatától borsódzik a hátam). Mivel kész tényként közölte, megmondani nem merem neki, hogy baszki ne gyere már..(sosem voltam vele ugye felszabadult, ezért ezt nem tudom így megmondani..)


Ti mit tennétek a helyemben?



febr. 9. 12:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ennek semmi értelme, és nem látom, miért olyan nagy lehetőség ez így.
febr. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
17%

1 próbát megérhet, megmondani, hogy nem vagy ovis.

Amúgy meg segítség/iskola van bőven másik.

febr. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%

A csoportvezető oktató majd rendet teremt, hogy tudjatok együtt dolgozni, tanulni. Nem tudhatod, hogy még kik lesznek a csoportban - lesz, aki tetszik, lesz, aki nem.

Menj, nagyon jó és hasznos lesz!

febr. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

2-es

Ezt így sajnos külső szemmel tényleg nem értheted, a saját tesója nem mer neki visszaszólni kb, annyira durva, erőszakos karakter...ezt több kísérlet után mondom, mert nyilván próbáltam már mondani neki nemet, vagy a saját véleményem, de mindig offolta.

febr. 9. 12:42
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondom, hogy ez a helyes megoldás, de ha beleképzelem magam a helyedbe, én nem mennék. Plusz amennyire lehet, távol költöznék ettől az alaktól.
febr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
32%

#4: neked nem őt kell befolyásolnod, hanem a saját szempontodat közvetíteni.


"Csak úgy mennék, ha Te nem jössz."


Megjegyzem, nagybátyád személye nélkül is problémás az egész: nekem furcsa lenne, ha bárki kívülálló ott lenne. Ugyanakkor az is abszurd, hogy két órát vezessen, aztán az autóban várjon meg téged.

febr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én ebbe nem mennék bele.

Kizártnak tartom, hogy az országban senki mástól nem lehet ezt megtanulni. Keress interneten vagy szakmai szervezetek segítségével egy idegent, aki egyik rokonodnak sem haverja-ismerőse. Járj őhozzá.

febr. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
20%
Én azt nem értem, ha ő intézte, mivel ő szólt az ismerősének, hogy te mehess, és ő is akar menni akkor neked mi beleszólásod van? Elvégre ő intézte el neked is. Felnőtt emberek vagytok elméletben, szerintem arra az időre, ha akkora lehetőség felejtsd el
febr. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

5-ös

Egészen 2000 km-re költöztem tőle :D de sajnos úgy adódott, hogy visszakellett jönnöm, de most is azt nézem hova költözzek innen, mert sajna a családom nagy része toxikus, nem csak ő :/ :D


6-os

Én eleve nem is kértem, hogy vigyen el, van vonat, feltudnék én azzal menni :D de ezt is ő tervezte így...


Köszi a válaszokat! :)

febr. 9. 13:13
 10/15 anonim ***** válasza:
91%

Pedig a megoldás egyszerű, megmondod neki, hogy nagyon köszönöd a nagylelkű felajánlást, de te vonattal fogsz menni az órákra (gondolom hetente vagy 2hetente van 1 óra), egyrészt nem akarod kihasználni, másrész mert útközben olvasol, tanulsz, hangolódsz az oktatásra, akármi + az oktatás előtt-után te Pesten még találkozol ismerősökkel, vásárolni mész stb., neked ez így kényelmes, úgy szervezed a napod, ahogy akarod.


És OTT kell majd keménynek lenned, hogy ehhez ragaszkodj is, hiába baszogat, hogy de mindenképpen ő akar vinni.

febr. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!