Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Egyes rokonok miért gondolják...

Egyes rokonok miért gondolják azt, hogy a kölcsön pénzt nem kell megadni?

Figyelt kérdés

Sógornőmékről van szó. Van egy rokonuk (nekem távoli rokon), aki úgy tudta kifizetni a hitelét, hogy kéregetett a rokonságtól. Kifizette teljesen, majd amikor kezdték tőle kérdezni, hogy mikor adja meg nekik a kölcsönadott pénzt (nem kis összegeket adtak neki), akkor fel volt háborodva a családjával, hogy milyen bunkó mindenki, hogy visszakérik.

Sógornőm 200ezer FT-t adott neki (neki nagyon közeli rokona), de neki is most szüksége lenne rá.


Nem értem. Ha valaki kölcsönt kap, az miért nem hajlandó visszafizetni?

Barátnőmmel is így volt. Anyósát kisegítette, utána még neki állt feljebb, hogy milyen jogon követeli vissza tőle a pénzt.



Nektek volt hasonló esetetek? Miért van ez?



2013. jún. 3. 18:15
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Egyáltalán hogy képes valaki úgy élni az életét, hogy mások zsebére építkezik?
2013. jún. 3. 18:16
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert hülye mondjuk én egy fillért nem adnék hivatalos papír nélkül még a tesómnak se. Akkor nem lehet gond.
2013. jún. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezért mondják, hogy pénzügyekben nincs se család, se barátság.
2013. jún. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
7%

Te adtál kölcsön???? Nem!!!

Akkor mi közöd hozzá??

2013. jún. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

"Ezért mondják, hogy pénzügyekben nincs se család, se barátság."


Pontosan így van. Sajnos se kölcsönt nem szabad adni, se kezességet vállalni. Illetve csak akkor, olyan összegben, hogy ha bukod, akkor az nem okoz még nagy gondot. A szüleimen kívül csak a testvéremnek adnék, se unokatesónak (imádom őket), se nagybácsinak, se barátnak.

2013. jún. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 yuda ***** válasza:
100%

Tippelni tudok én is.

Úgy sejtem, nem a rokonság miatt ilyen, hanem az maga alaptermészete.

Ti is tanuljatok belőle, hogy ha kínkeservvel vissza tudjátok tőle szerezni a pénzt-ami nem lesz egy könynű vágta,(sajnos ismerem az ilyen tipust)akkor jegyezzétek meg, és ha legközelebb kér, akkor.....

:)

Lényeg, hogy okuljatok.

2013. jún. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 klopusz ***** válasza:
100%
Én tesómmal is szerződést kötöttem, amikor pénzügyekről volt szó. Így korrekt.
2013. jún. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
A mai világban pénzt kölcsönadni nem szabad senkinek,sem családtagnak,sem pedig ismerôsnek!Én is adtam nemrégiben a saját hugomnak 100ezer forintot.....de nem gondoltam volna,hogy a saját pénzemért könyörögnöm kellett,hogy adja vissza!...Én szégyeltem magam,amikor többször kérleltem,adja vissza,mert szükségem van rá...Az biztos,többet senkinek!!!Gondolom azért van ez így,mert azt gondolják ....nem fontos visszaadnom,ráér,elvégre rokon!Úgyis van neki,ha már ezt ideadta nekem....!!!
2013. jún. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Közeli családomon belül, azaz szülők, nővérem és nagyszüleim nincs kölcsön, mindig az segít aki tud és annak akinek kell, vissza nem várjuk. De mi egy nagyon összetartó család vagyunk. Már csak azért is mert mi nagyon leszakadtunk a tágabb famíliáról.

Távoli rokonoknak, barátoknak, ismerősöknek még lepapírozva sem adunk kölcsön.

2013. jún. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

mert azt hiszik h ha előadják ezt a másort akkor még te szégyelled el magad h visszaakartad kérni és hagyod a francba...


én csak a családomnak és a barátomnak adnék/adok ha kell kölcsön és ők mindig kérés nélkül visszaadják. Még a legjobb barátaimnak se adnék ezen kívül papír nélkül

2013. jún. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!