Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Egyes rokonok miért gondolják...

Egyes rokonok miért gondolják azt, hogy a kölcsön pénzt nem kell megadni?

Figyelt kérdés

Sógornőmékről van szó. Van egy rokonuk (nekem távoli rokon), aki úgy tudta kifizetni a hitelét, hogy kéregetett a rokonságtól. Kifizette teljesen, majd amikor kezdték tőle kérdezni, hogy mikor adja meg nekik a kölcsönadott pénzt (nem kis összegeket adtak neki), akkor fel volt háborodva a családjával, hogy milyen bunkó mindenki, hogy visszakérik.

Sógornőm 200ezer FT-t adott neki (neki nagyon közeli rokona), de neki is most szüksége lenne rá.


Nem értem. Ha valaki kölcsönt kap, az miért nem hajlandó visszafizetni?

Barátnőmmel is így volt. Anyósát kisegítette, utána még neki állt feljebb, hogy milyen jogon követeli vissza tőle a pénzt.



Nektek volt hasonló esetetek? Miért van ez?



2013. jún. 3. 18:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Ajh, ezt én is a saját káromon okulva tanultam meg... unokatesőm, a kis élősködő, egymillióval tartozik már három éve, munkája még sosem volt egy naptári éven át folyamatosan /28 éves/ de a kis füves cigije, meg egyáltalán, a sima cigije az megvan mindennap. Nemrég megemlítettem, hogy igencsak időszerű lenne, ha legalább részletekben elkezdené visszafizetgetni, erre minden szar ember voltam, hogy nem tudok várni, amíg az ő élete rendeződik(?) és mit kapzsiskodok, tán' benzinre kell az a pénz /akkoriban vettem autót/. Én így tanultam meg. hogy szarni kell a kölcsönkérőkre, elvégre ha nem tudott félretenni pénzt, hogy legyen tartaléka, akkor a kölcsön visszafizetésére még annyira sem fog törekedni. :(
2013. jún. 4. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Én is így jártam. Az egyik rokonom (2.unokatesóm) tartozik nekem több mint 100 ezer forinttal, de már másfél éve nem kaptam meg tőle. Elmondtam az ismerősöknek, erre úgy leteremtett mert ez a mi közös titkunk kéne hogy legyen.

De többet nem fogok kölcs9nadni senkinek sem esetleg pár ezer forintot de ha tényleg nagyon rá is szorul.

2013. júl. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!