Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy rakjak ki egy számomra...

Hogy rakjak ki egy számomra nem rokon, rokont, hogy ne megint én legyek a hisztis, önző mostoha? (nagyon hosszú)

Figyelt kérdés

Párom külföldön dolgozik, én nevelem a kamasz fiát.

A fiú anyjának, az elő kapcsolatából (többek közt) van egy 20 éves fia is. Holnap lesz 1 éve és 1 hónapja, h befogadtuk őt vidékről, hogy itt keressen munkát és elkezdhesse az életét.

Nos, mióta betette a lábát hozzánk, nekem folyton problémám van vele. Már egy éve ugyanazok a problémák.: Nemtörődöm viselkedés, flegma, trehány, nem érdekli a kosz, nem nézi csak magát. Elegem van, hogy utána takarítok reggelente. És kinti papucsban meg cipőben mászkált egész télen, pedig mindenhol szőnyegünk van. Mert neki fázik a lába. Párom pedig velem ordított, hogy milyen zsarnok vagyok. Nem értem, ezzel senkinek nem volt baja. Ha fázik a lába, menjen be a kínaiba és vegyen mamuszt, vagy benti papucsot. De ennyi esze nem volt, inkább szította a veszekedést.

Ujjonnal még a tesóját is rászoktatta a cigire. (ad neki a töltött cigijéből) És kezdi felvenni a bátya stílusát is. Úgymond "sz@rik a fejemre" néha.

Először vissza akartam küldeni az anyjához, aztán a párom beszélt vele. Ez a hatás 2 napig tartott. Aztán év végén is el akartam küldeni, de meg esett rajta a szivem. Kirúgták stb... Megegyeztünk, hogy márciusig maradhat, akkor mind egy mi van, megy. Nem érdekel hova és miből.

Eljött a március, Erre rábeszélte páromat, hogy hagy maradjon már még. Hozza a barátnőjét, hogy ő is keressen munkát, aztán ketten együtt elköltöznek, 3 hónap mulva.

Párommal bele mentünk, de csak úgy, ha mindketten fizetnek havi 15e-et. Minden hónap 10.-éig. (eddig semmit nem kértünk tőle)

A csajjal semmi bajom. Időben fizet, takarít maga után, nagyon aranyos. Párom exnevelt fiából pedig mindent úgy kell kihúzni. Húsvét előtt kicsit megszorultunk, kellett volna pénz, hogy elintézzem a bevásárlást az ünnepekre, plusz jött egy késői számla és még nem kaptam fizut. '8.-án reggel kértem tőle egy 10-est. Aztán este a párom mondta neki skypon, h akkor a maradékot is adja már oda. Erre a srác azt felelte, hogy: Fizetést még nem kaptam, a félretett pénzemből meg nem akarok adni. Na pfff......

Aztán ezt a témát megbeszéltük, de így is mindig figyelmeztetni kellett, h idő van.


2 hete nincs munkám. Az én fizetésem volt a kaja pénz és a számlák hézagolására használt pénz. Hogy nem volt pénzem nem vettem kaját, feléltük a tartalékokat. Párom nem tudott küldeni. A srác barátnőjétől kértünk kölcsön. Mikor az is elfogyott és semmi kaja nem volt otthon, akkor le ugrott a boltba, kóláért, sörért, meg csokiért. Kérdeztem tőle, miért nem hozott egy kenyeret is? Kértem, h menjen le a pékségbe egyért. Azt mondta ő már nem megy sehova....

Aztán tegnap előtt kicsit észhez kapott, be-be vásárolgatott.


LÉNYEG:

A barátnője kb 3 hete nem dolgozik, azaz dolgozgat, de nem nagyon hívják. Holnap este érkezik a párom. A határ idő meg letelt.


Elegem van! Nem bírom! Most már el jutottam arra a pontra, hogy ha nagyon jól viselkedne, akkor sem tudnám elviselni. Már azzal is irritál, ha kijön a konyhába és arrébb rak valamit 2cm-el.

Már arra is gondoltam, hogy ha maradnak, akkor én vissza költözöm anyámékhoz.

Drága párom meg állandóan csak a panaszt hallja tőlem. (Néha már azzal is túlzásba esem.) Az neki még plusz stressz.


Nem hiszem hogy el fognak költözni, nem állnak úgy anyagilag. Kérni fogják, h had maradjanak. De én ezt nem akarom.

HOGY MONDJAM MEG, HOGY VAGY ŐK, VAGY ÉN? ANÉLKÜL, HOGY HISZTIS GONOSZ MOSTOHA LEGYEK?


Ti mit tennétek a helyemben?



2014. jún. 5. 10:46
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
igy ahogy itt leirtad. a határidő lejàrt, eleged van. vagy ők vagy te.
2014. jún. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
97%

Otthagynám a páromra az egész el***szett pereputtyát és saját életet kezdenék.

Párod meg oldja meg a gyerek kérdést és tartsa el Őket és Ő takarítson utánuk.

Miért vagytok még együtt???

2014. jún. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
nekem egy pár dolog nem világos, hogy kié a lakás , hány éves a fiú aki veled lakik...
2014. jún. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Házat bérlünk. Párom fia, akit nevelek meg 16 éves, 2 éve nevelem.

Segíteni szerettünk volna, azért csináltuk az egészet.

Párom eredetileg azt modta a srácnak, max 6 hónap. Én voltam az a hülye, aki azt kérte legyen inkább 1-2 év, hogy biztos talpra tudjon állni. De ezt a kijelentést már 2 hónap után nagyon megbántam, amikor a srác a "nyári szünetét" töltötte munka keresés helyett.

Most már dolgozik mint a güzü. Az itthoni hozzáá állásával van bajom, ami nem változik.


Párom fia meg szereti a bátyját és mióta ő itt van a kis sráccal megromlott a kapcsolatom. Ha elzavarnám én lennék maga a sátán szerintem.

2014. jún. 5. 10:58
 5/36 anonim ***** válasza:
98%
én a helyedben nagyon gyorsan elhúznék ettől az életképtelen bagázstól, és a kiscsajnak is mondaná, hogy ne emellett a léhűtő mellett vesztegesse az idejét
2014. jún. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
97%
Én már rég besokalltam volna.
2014. jún. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
54%
3.-mas vagyok...értem, nehéz... a fiu anyukája gondolom nem küld semmit... a párod mit mond? mondjuk nem neki kell takarítania meg elviselni az egészet... valahová nem tudnál elmenni, akár átmenetileg, megmondanád, hogy gyerekek, nekem ez nem megy, nem vagyok ingyencseléd, se nem birod egyedül az anyagi terheket, sajnalod, szeretnél segíteni, de eddig bírtad...ha tudnak változni, visszamész... fizessék ők a bérletidyjat, főzzenek maguknak.... ha majd belepi őket a kosz meg nem lesz mit enniük hátha észheztérnek... ez a 16 év az egyik legrosszabb kor sajna, már nem gyerek, de még nem tud gondolkodni mint egy felnőtt... felelősség érzet nuku, de véleménye az van gondolom... esetleg ha a kislánnyal ülnél le beszélni...hátha ő jobb hatással van rá.
2014. jún. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de ha jó értem, akkor te ott bébiszitter és házvezetőnő vagy egy csomó idegen között.

Aki miatt teszed, az meg eleve ott sincsen, hiszen állandóan külföldön van.


N o r m á l i s v a g y ???

2014. jún. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Szedd a cuccud es menj el. Senkinek nem kotelessege ezt elviselni.
2014. jún. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt igazad van, nem a te dolgod lenne. Nem te vállaltál érte felelősséget. Bőven túlteljesítetted a részed, ha volt egyáltalán.


Másrészt akit itt hibáztatni lehet, az a párod és a gyerek anyja. 16- évesen egy normális családi háttér kell a gyereknek, nem pedig azon aggódnia, hogy hol fog lakni meg miből tudja majd eltartani magát.

2014. jún. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!