Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy rakjak ki egy számomra...

Hogy rakjak ki egy számomra nem rokon, rokont, hogy ne megint én legyek a hisztis, önző mostoha? (nagyon hosszú)

Figyelt kérdés

Párom külföldön dolgozik, én nevelem a kamasz fiát.

A fiú anyjának, az elő kapcsolatából (többek közt) van egy 20 éves fia is. Holnap lesz 1 éve és 1 hónapja, h befogadtuk őt vidékről, hogy itt keressen munkát és elkezdhesse az életét.

Nos, mióta betette a lábát hozzánk, nekem folyton problémám van vele. Már egy éve ugyanazok a problémák.: Nemtörődöm viselkedés, flegma, trehány, nem érdekli a kosz, nem nézi csak magát. Elegem van, hogy utána takarítok reggelente. És kinti papucsban meg cipőben mászkált egész télen, pedig mindenhol szőnyegünk van. Mert neki fázik a lába. Párom pedig velem ordított, hogy milyen zsarnok vagyok. Nem értem, ezzel senkinek nem volt baja. Ha fázik a lába, menjen be a kínaiba és vegyen mamuszt, vagy benti papucsot. De ennyi esze nem volt, inkább szította a veszekedést.

Ujjonnal még a tesóját is rászoktatta a cigire. (ad neki a töltött cigijéből) És kezdi felvenni a bátya stílusát is. Úgymond "sz@rik a fejemre" néha.

Először vissza akartam küldeni az anyjához, aztán a párom beszélt vele. Ez a hatás 2 napig tartott. Aztán év végén is el akartam küldeni, de meg esett rajta a szivem. Kirúgták stb... Megegyeztünk, hogy márciusig maradhat, akkor mind egy mi van, megy. Nem érdekel hova és miből.

Eljött a március, Erre rábeszélte páromat, hogy hagy maradjon már még. Hozza a barátnőjét, hogy ő is keressen munkát, aztán ketten együtt elköltöznek, 3 hónap mulva.

Párommal bele mentünk, de csak úgy, ha mindketten fizetnek havi 15e-et. Minden hónap 10.-éig. (eddig semmit nem kértünk tőle)

A csajjal semmi bajom. Időben fizet, takarít maga után, nagyon aranyos. Párom exnevelt fiából pedig mindent úgy kell kihúzni. Húsvét előtt kicsit megszorultunk, kellett volna pénz, hogy elintézzem a bevásárlást az ünnepekre, plusz jött egy késői számla és még nem kaptam fizut. '8.-án reggel kértem tőle egy 10-est. Aztán este a párom mondta neki skypon, h akkor a maradékot is adja már oda. Erre a srác azt felelte, hogy: Fizetést még nem kaptam, a félretett pénzemből meg nem akarok adni. Na pfff......

Aztán ezt a témát megbeszéltük, de így is mindig figyelmeztetni kellett, h idő van.


2 hete nincs munkám. Az én fizetésem volt a kaja pénz és a számlák hézagolására használt pénz. Hogy nem volt pénzem nem vettem kaját, feléltük a tartalékokat. Párom nem tudott küldeni. A srác barátnőjétől kértünk kölcsön. Mikor az is elfogyott és semmi kaja nem volt otthon, akkor le ugrott a boltba, kóláért, sörért, meg csokiért. Kérdeztem tőle, miért nem hozott egy kenyeret is? Kértem, h menjen le a pékségbe egyért. Azt mondta ő már nem megy sehova....

Aztán tegnap előtt kicsit észhez kapott, be-be vásárolgatott.


LÉNYEG:

A barátnője kb 3 hete nem dolgozik, azaz dolgozgat, de nem nagyon hívják. Holnap este érkezik a párom. A határ idő meg letelt.


Elegem van! Nem bírom! Most már el jutottam arra a pontra, hogy ha nagyon jól viselkedne, akkor sem tudnám elviselni. Már azzal is irritál, ha kijön a konyhába és arrébb rak valamit 2cm-el.

Már arra is gondoltam, hogy ha maradnak, akkor én vissza költözöm anyámékhoz.

Drága párom meg állandóan csak a panaszt hallja tőlem. (Néha már azzal is túlzásba esem.) Az neki még plusz stressz.


Nem hiszem hogy el fognak költözni, nem állnak úgy anyagilag. Kérni fogják, h had maradjanak. De én ezt nem akarom.

HOGY MONDJAM MEG, HOGY VAGY ŐK, VAGY ÉN? ANÉLKÜL, HOGY HISZTIS GONOSZ MOSTOHA LEGYEK?


Ti mit tennétek a helyemben?



2014. jún. 5. 10:46
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
Neked is kijárna már egy pihenés
2014. jún. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Utolsó, te miről beszélsz?
2014. jún. 5. 11:20
 13/36 A kérdező kommentje:
Bocs, utolsó előtti.
2014. jún. 5. 11:20
 14/36 anonim ***** válasza:
Nem azt írtad, hogy ez egy 16 éves srác?
2014. jún. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Pihentem én eleget az elmúlt 2 hétben. Meg egyébként sem szakadok meg. A többiekkel beosztjuk a házi munkát. Az zavar, hogy a srác nem igazán tiszteli más munkáját. Pl.: Fel van porszívózva, ő meg szétszórja a dohányt. Vagy állandóan szana-szét hagyja a mosatlant. Mire elmosom, addigra meg bele van száradva. Ha meg nem mosom el, 1-2 nap mulva elmossa, de ha meg netalán tán vendég jön ezt lássa?
2014. jún. 5. 11:23
 16/36 A kérdező kommentje:
A 20 éveset befogadtuk, a 16 évest neveljük.
2014. jún. 5. 11:25
 17/36 anonim ***** válasza:
70%
Így már értem. Nem volt tiszta. Akkor elnézést.
2014. jún. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
10 válaszolóval maximálisan egyetértek!
2014. jún. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, hogy bunkók veled, akkor semmit se csinálj nekik. Egyszer fel kell nőniük, és önállóan gondoskodni magukról. Ha eleged van a srácból, akkor költözz el onnan, csak emberbaráti szeretetből ne áldozd fel magad.
2014. jún. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

Csak a sráccal van bajom, a többiekkel nincs.

Mondom, már ott tartok, hogy ha a világon a legjobban viselkedne, akkor sem tudnék már semmit sem tolerálni, annyira a bögyömben van.

Nem akarok elfutni. Az elköltözést végső esetre gondoltam, ha nem mennek el. (remélem mennek) De nehogy már én költözzek! Az az én albérletem is!

Hogy lehet megmondani a párunknak, hogy rakja ki a gyerekének a testvérét miattam? Erre lennék kíváncsi.

2014. jún. 5. 11:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!