Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti mit gondoltok, ilyen...

Ti mit gondoltok, ilyen dologban hogy kellene viselkedni?

Figyelt kérdés

A párom testvére elveszítette a magzatot múlt héten(5 hetes terhes volt).

Viszont mi is babát várunk, de én már a 38.hétben járok, már nagyon izgatottak vagyunk.

És most jött ez... Ti hogy viselkednétek? Remélem senki nem várja el tőlünk, hogy most emiatt mi búval béleltek leszünk.

Mert hallottam vissza, hogy lehetnénk tekintettel rájuk is.

Nagyon sajnálom őt, de szerintem kicsit túl gondolták a helyzetet.


2015. ápr. 14. 11:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%
Ha bizonyos keretek között tartjátok az izgalmatokat és a várakozást, azzal nincsen semmi baj, hiszen az élet sajnos megy tovább. Gondolom nem arról van szó, hogy küldözgetitek a pocakodról a fotókat az elvetélt hölgynek, és folyamatosan arról meséltek neki, mennyire várjátok a babát. Őket most egyelőre ki kell hagyni az ilyen jellegű beszélgetésekből, nem kell az orruk alá dörgölni a dolgot, de biztos vagyok benne, hogy jó érzésű emberek vagytok, akik nem viselkednek így. Akiktől visszahallottad ezt, milyen viselkedésetekre reagáltak? Vagy csak általánosan? Mert ha azt várják, hogy most a ti babátok és örömötök emiatt megszűnik létezni, az elég buta elképzelés.
2015. ápr. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
7%
loool....
2015. ápr. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem legyetek tapintatosak, és valóban szorítsátok bizonyos keretek közé a lelkendezéseteket, még akkor is ha nem könnyű. Gondolj bele, hogy te mit éreznél, ha fordítva alakult volna a terhességetek. Milyen viselkedést várnál tőle?
2015. ápr. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%

Hát 5 hetesen meg epohogycsak terhes volt, ezt reklámozni se szokták, épp ezért, mert nyara korai terhesség, hogy bármi lehet belőle. Magzat se volt még, mex petezsak. ...

Nem kell emiatt máshogy viselkednetek

2015. ápr. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Hát általánosságban gondolták.

Igazából nincs mindennapos viszony közöttünk, mi másik városban lakunk. Csak ugye a szülők, többi testvér ott van.

Csak bennem is ilyen kettős érzések vannak.

2015. ápr. 14. 11:13
 6/20 anonim ***** válasza:
41%

Furcsállom, hogy magad is várandós kismamaként ennyire nem tudod átérezni az ő helyzetüket... Oké, még csak öt hetes terhes volt, na de neki az a gyereke volt-lett volna.


Igen, legyetek rájuk tekintettel, nem csak a ti életetek és gyereketek fontos a világon. Nem kell búval béleltnek lenni, de azért a nagy lelkendezős-vidámkodós stílus sem oké. És esetleg meghallgathatnád, megkérdezhetnéd tőle is, hogy van, nem csak te várhatod, hogy figyeljenek rád.

2015. ápr. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%

A legtisztább ügy, ha mostanában nem jártok velük össze és nem küldözgettek nekik üzeneteket/képeket a pocaklakóról.

Az nem várható el, hogy ti búval béleltek legyetek, de azért az elvárható, hogy tapintatosan viselkedjetek velük.

Ha megszületik a pici, akkor várjátok ki, amíg ők jelentkeznek, gratulálnak, ne ti üzenjetek, hogy mekkora öröm ért titeket.

2015. ápr. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom miből jött az le, hogy nem gondoltam bele a helyzetébe.

Természetesen átérzem, nagyon rossz lehet. De itt még babáról azért kifejezetten nem volt szó.

Nem is áll szándékunkban nekik képeket küldözgetni. De két hét és itt a baba, jön a család, mi is megyünk... Nem várja el senki tőlük, hogy körülöttünk ugrándozzanak.

2015. ápr. 14. 11:20
 9/20 A kérdező kommentje:
De a nagyszülők és a saját örömünket nem szeretnénk "elvenni".
2015. ápr. 14. 11:21
 10/20 A kérdező kommentje:

Igazából próbáltam vele beszélgetni megnyugtatni őt, talán én voltam az elsők között.

De úgy jött le, hogy mintha haragudna rám, és elhárította a beszélgetést.

2015. ápr. 14. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!