Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti mit gondoltok, ilyen...

Ti mit gondoltok, ilyen dologban hogy kellene viselkedni?

Figyelt kérdés

A párom testvére elveszítette a magzatot múlt héten(5 hetes terhes volt).

Viszont mi is babát várunk, de én már a 38.hétben járok, már nagyon izgatottak vagyunk.

És most jött ez... Ti hogy viselkednétek? Remélem senki nem várja el tőlünk, hogy most emiatt mi búval béleltek leszünk.

Mert hallottam vissza, hogy lehetnénk tekintettel rájuk is.

Nagyon sajnálom őt, de szerintem kicsit túl gondolták a helyzetet.


2015. ápr. 14. 11:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem haragszik, csak szomorú és zaklatott. És valóban, nem biztos, hogy egy gyermeket váró nő tudja ilyenkor hitelesen megnyugtatni. Talán jobb, ha a saját szülei, akik nyilván várták volna az unokát, és az érintett nő a saját gyermekük, szóval, ha ők próbálnak vele beszélgetni.
2015. ápr. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell semmit sem máshogy tennetek.

Azt írtad, hogy nem találkoztok, mivel nem is egy városban laktok. Ha lenne most valami családi esemény, ahol találkoztok, akkor annyit lehetne tenni, hogy ne folyton a babáról beszélj.

De így nem értem, hogyan bánthatnád a te örömöddel. Hiszen nem mis találkoztok.

Biztosan nem haragszik rád, csak nem mindenki tud beszélni ilyenkor.

2015. ápr. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Ami nyomaszt, ha megszületik a baba biztosan összejön a család. Hiszen első unoka lesz stb.

Most őket elhívjuk? Ne hívjuk? Egyszerűen nem tudom. Ha nem hívjuk el őket akkor mivan ha megsértődnek, ha elhívjuk őket, akkor meg ott úgyis a babáról szólna minden, és nem szeretném ezzel bántani őt.

Nagyon nehéz.

2015. ápr. 14. 11:55
 14/20 anonim ***** válasza:
21%

" De itt még babáról azért kifejezetten nem volt szó. "


Hát izé. NEKIK igen, NEKIK ez igenis BABA volt. Mi az, hogy túlgondolták??? Mi az, hogy "Remélem senki nem várja el tőlünk, hogy most emiatt mi búval béleltek leszünk."?


Nekem ebből nagyon az jön le továbbra is, hogy neked kb. mindenki más le van tojva, a más magzata az nem is baba, és csak az a fontos, hogy te szülöd az első unokát. Bocsi, ha nyers vagyok, de meg kéne értened, hogy ami neked csak egy "petezsák", az másnak létfontosságú dolog. Ez érzékeny téma, és tekintettel kéne lenned erre. Mindezt úgy mondom, hogy nincs gyerekem és még nem is próbálkoztunk, tehát nem személyes érintettség beszél belőlem.


Küldjetek családi meghívót, akkor mindenki eldöntheti, hogy odajön-e.

2015. ápr. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Azért mondtam, hogy nem baba... mert még az orvos se látott semmit mikor volt ultrahangon.

De másképpen nem igazán lehet megfogalmazni a dolgot, írhattam volna az is, hogy a beágyazódott petesejtet veszítette el.

Nincsenek letojva, és fordított helyzetben én se várnám el azt, hogy most ők a megszületett babával bújjanak el mert nekem nem úgy jött össze.

A meghívó viszont jó ötlet.

2015. ápr. 14. 12:04
 16/20 Rókabubi válasza:

Hivd el nyugodtan szerintem, felnott ember, ha ugy erzi nem all meg keszen erre, akkor megkoszoni szepen a meghivast, de nem fogadja el.

Monjuk az sem mindegy hogyan hivod, biztositsd arrol, hogy orulnel, ha ott lenne, de ha nem jon el, megerted, es nem fogsz ra haragudni.

2015. ápr. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
96%

Na azert alljunk mar meg egy szora... Az hogy 5hetes terhes gyakorlatilag azt jelenti, hogy kesett neki par napot.. Orvoshoz se mennek vele nemhogy elujsagoljam a csaladnak. Nem a gyerekuket vesztettek el hanem a remenyuket hogy abban a honapban kapjanak eg igent a dokitol. Persze ez szomoru de meg annak sincs kozeleben a helyzet hogy egy 8-9 hetes mar valoban orvos altal megallapitott terhesseget veszitsen el az ember. Majd legkozelebb osszejon nekik es kesz.


Kerdezo, te nagyon jol viselkedtel, teljesen rendben van ez igy. A meghivast pedig mar leirtak elottem.

2015. ápr. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Hívd meg őket is. Aztán majd eldöntik, hogy készen állnak-e rá, vagy inkább kényelmetlen lenne-e nekik. Ha nem akarnak, akkor úgysem mennek el. De ne zárd őket ki előre.
2015. ápr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Igazán köszönöm mindnekinek a választ.
2015. ápr. 14. 13:43
 20/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk annak is nagyon igaza van, aki azt mondja, hogy egy öthetes terhességet még tök fölösleges elújságolni a családnak.
2015. ápr. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!