Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A sógornőmmel való kapcsolat...

A sógornőmmel való kapcsolat megromlott, most meg egy ilyen kéréssel hívtak fel. Ezek után mit tegyek? Vagy mit gondoltok erről az egészről?

Figyelt kérdés

A sógornőm és a bátyám babát vártak, sajnos a 16. héten kiderült, hogy beteg és elvetették.

Azóta tart ez az állapot.

Nekünk 4 hónapos a gyermekünk.

Ez nagyjából 7 hónapja volt. Azóta nem is beszélnek velünk. Mikor elvetették a babát akkor részvétünket nyilvánítottuk és nem is erőltettük a találkozást.

Akkor semmi reakciójuk nem volt.

Most eltelt az idő, jönnek az ünnepek. Minden évben a szüleinknél vagyunk 25-én.

Tegnap felhívott a bátyám, hogy ha megyünk valahogy oldjuk meg hogy a gyermekünk ne jöjjön mert ők még mindig nem heverték ki ami történt és igenis mi legyünk rájuk tekintettel. Hirtelen köpni-nyelni nem tudtam.

Ezek után felhívtam anyut, hogy mi történt és hogy nem e tudjuk azt megoldani, hogy vagy ők jönnek hozzánk másnap vagy mi menjünk hozzájuk mert én nem akarom magunkat kitenni ennek a cirkusznak.

Anyukám erre megsértődött, hogy majd ő elrendezi a bátyám, hogy ez nem így megy hogy ő eldönti ki jöhet hozzájuk és ki nem és én meg ne is gondolkodjak azon, hogy mi nem megyünk el miattuk.

Most olyan vegyes érzelmeim vannak. Nagyon rosszul esett, hogy a saját bátyám ilyenre kérne.



2015. dec. 13. 11:04
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
72%

"Egy 4 hónapos terhességet szakítottak meg, valszeg nem is látták a magzatot, csak ultrahangon, azért ekkora kötődés nem alakul ki, hogy 7 hónap alatt ne tudnák túltenni magukat a történteken."


Ezzel azért nem értek egyet. Ez egy nagy trauma az anyukának, akárki akármit mondd is.


A többi részben viszont igazatok van. Elég önző dolog ilyet kérni. Ha ezek után nem tudnak ránézni más csöppségére, akkor az lenne a helyes, ha ők maradnak otthon, vagy más időpontban látogatják meg a szüleidet.

2015. dec. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem is nagyon is elképzelhető, hogy még mindig nagyon fájdalmas nekik a veszteség, különösen, hogy hasonló korú gyereketek van.

DE! Ahhoz tényleg nem volt joguk, hogy megszabják, ki legyen / ne legyen ott a családi ünnepen.

Legfeljebb az anyukátoktól és tőletek kellett volna elnézést kérniük, ha úgy döntöttek volna, számikra ez olyan fájdalmas, hogy inkább ŐK nem mennek (vagy más napon mennek, mint ti vagy ők meghívnak magukhoz titeket, és akkor kérhetik, hogy még ne vigyétek el a gyereket, és akkor eldönthetitek, hogy akkor így eleget tesztek-e a meghívásnak vagy sem)

Szóval szerintem ne érezd emiatt rosszul magad, rossz volt a megközelítésük, de lehet, hogy még tényleg szükségük van egy időre, gondolom, nem rosszindulatból vagy arroganciából vetették fel (bár a kérés stílusát te tudod megítélni)

2015. dec. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
55%
Anyudnak van teljesen igaza. A bátyádék meg szálljnaak magukba.
2015. dec. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
39%
azért az elég nyilvánvaló, hogy a válaszolók egyike sem veszített még el gyermeket...
2015. dec. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Én megértem a fájdalmukat, de nekem is nagyon rosszul esett, hogy ilyet kért. Sőt, inkább utasított.
2015. dec. 13. 22:17
 16/28 anonim ***** válasza:
27%

Én írtam, hogy egy négyhónapos magzat elveszítését bő fél év alatt normál esetben fel kell tudni dolgozni annyira, hogy ilyen kérés a báty és a sógornő részéről fel sem merül.

Volt spontán vetélésem, amit művileg kellett befejezni, de ettől nem gubóztam be, és nem kerültem a gyerekes barátaimat, családtagjaimat, pedig nekem is fájt, ami történt. Hála istennek, a 3 gyermekem, akiket meg tudtam szülni, él és egészséges.

Írtam az ismerősömről, aki 5 éves korában veszítette el a kisfiát. Azt valódi tragédiának érzem, viszont vele tartottuk a kapcsolatot úgy, hogy többször találkoztunk többen, mi az egészséges, ő a beteg gyermekével. A kicsi halála után sem jutott soha eszébe, hogy nem akarja látni a mi gyerekeinket.

Ez egy túldramatizált, beteges reakció, amit a kérdező bátyja és sógornője produkál, amit szakembernek kéne kezelni.

2015. dec. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
69%

Én írtam, hogy nem mindenki tudja ennyi idő alatt feldolgozni. Nekem is volt spontán vetélésem, de csak 8 hetesen. Elfogadtam, hogy ennek így kellett alakulnia, hamar túltettem magam rajta, és azóta már a másodikat várom. De ha olvasgatsz egy kicsit a missed ab kategóriában, rájössz, hogy nem mindenki egyforma, van aki ezt sokkal nehezebben éli meg. Nem tudjuk, hogy mióta várnak már a picire, és egy 16 hetes baba azért már teljesen másképp néz ki, mint egy kb. 1 cm-es embrió.

Gondolom mindenki itt mindenki rendszeresen járt ultrahangra, és látott már 16 hetes bébit.


Szóval igen, el tudom képzelni, hogy ettől anyuka teljesen befordult.

Persze ez nem ok az ilyen viselkedésre, nincs joga senkitől ilyet kérni.

A kérdező helyében én nyelnék egy nagyot, felhívnám a tesót, hogy ez nem esett jól, de lépjünk túl rajta. És javasolnám, hogy keressen egy pszichológust a feleségének, aki segít feldolgozni a történteket, mert nem barikádozhatja el magát örökké a pici babáktól. Ez valóban nem normális viselkedés.

2015. dec. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Nincs is azzal baj, ha még nem tette túl magát a dolgon (bár szerintem ennyi idő után, ha még mindig ilyen intenzív a dolog, akkor jobb lenne szakember segítségét kérni már). De azt illene felfognia, hogy nem kérhet olyat egy szülőtől, hogy a négy hónapos csecsemőjét ne vigye magával a saját szüleihez karácsonykor, mert Ő nem bírja elviselni. Vagy erőt vesz magán, és megbirkózik vele (elvégre már tényleg itt lenne az ideje), vagy ha ez nem megy, akkor elnézést kér, és ő maga nem megy el, mert a helyzettel neki van problémája. Jelen esetben viszont ő generál problémát olyanoknak, akiknek nincs is.
2015. dec. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
40%
Nekem a 21. Héten halt meg a fiam. Egy éve. Máig nem tettem túl magam rajta. Milyen könnyen beszélnek egyesek kívánom soha ne tudják meg mit jelent az a tudat hogy az izgő-mozgó gyermeked a hasadban aki halálra van ítélve... Persze megértem a kérdezőt is hogy neki rosszul esik, viszont a sógornő helyzetét is át érzem. Minden esetre kellemes ünnepeket kívánok!
2015. dec. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
96%
Ali lepontozta a 13. válaszomat, fejtse ki, miért nem hasznos a válaszom, azaz milyen jogalkapja van bárkinek is megtiltania, hogy harmadik félhez vigye a gyerekét, és hogy a kérdező anyjának miért nincs igaza abban, hogy ezen megsértődött, és helyre teszi a bátyust és a sógorasszonyt, továbbá azt is várom, bátyuska családjának miért nincs min elgondolkodnia?
2015. dec. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!