Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Illik elmennem a ballagására...

Illik elmennem a ballagására vagy sem?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

A szüleim elváltak amikor egy éves voltam,apámmal az utóbbi 2 évben tartom a kapcsolatot úgy ahogy.Apám testvérének (aki egyben a keresztanyám is)lánya ballag pénteken azt hiszem.Apám ragaszkodik hozzá,hogy nekem is feltétlenül ott kell lennem,merthogy a család igy meg úgy,de nem kaptam ballagási kártyát,és nem is hivtak meg,mármint a család.Amikor 3 éve én ballagtam,adtam nekik kártyát,és személyesen hivtam meg őket.Keresztanyám az iskolához eljött és tiz perc után el is ment,mert hogy dolga van.Amúgy nem tartom velük a kapcsolatot,soha nem kerestek,nem voltak részei az életemnek.Szerintem nem vagyok köteles elmenni,ha még meg sem hivnak semmilyen formában,de lehet hogy tévedek,ezért kérem ki a véleményeteket.



2016. máj. 22. 15:24
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Akarod, hogy jobb kapcsolatod legyen az apukáddal? Ha igen, menj.

Ha nem érdekel, jóban lesztek-e vagy sem, akkor ne menj.

Ennyire egyszerű.

2016. máj. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Illeni illik, de szerintem ha ennyire nem akarsz akkor ne menj. Bár apukád valószínűleg azért akarja, hogy menj mert szeretné, hogy az ő családjával is jobb legyen a kapcsolatotok. Hogy családiasabb legyen a hangulat egy egy összejövetelen, ne az a "kínos csend" legyen a társaságba, ami valószínűleg most van ha apukád családjával futsz össze.

Na már most én a helyedbe, elmennék, már csak apám miatt is. Ha nem mész el, nem hiszem, hogy keresztanyád fog tengert sírni, de apádnak biztos rosszul esik. Tehát szerintem rá kéne tekintettel legyél. Persze csak akkor, ha szeretnéd, hogy jó kapcsolatod legyen az apáddal hosszú hosszú ideig.

2016. máj. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,persze szeretném,ha jóban lennénk meg minden,csak szerintem ha meg sem hivnak akkor minek.Mert apám hiába hivott,nem az ő gyerekéről és ballagásáról van szó.Ha annyira meg akarnának hivni ott a telefonszámom,már ha személyesen nem tudnak,legalább telefonon szólnának,de nem.Mert szerintem ezt úgy illene.
2016. máj. 22. 15:35
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem hívtak meg, nem tartjátok a kapcsolatot, nem akarsz menni.

Ne menj... Köteles meg aztán végképp nem vagy ;)

2016. máj. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

ha a keresztanyukád azt akarná ,hogy ott legyél, akkor meghív a lányával együtt.

te írod,hogy amúgy sem tartjátok a kapcsolatot. nem hiszem,hogy neked kéne erőltetni. ha a keresztszülő-keresztgyerek kapcsolat nincs tartva, ott legtöbbször a felnőtt hibája, nem a gyereké. persze ha jól értem már te is felnőtt vagy. de most ha nem érdekled őket,akkor nem tudsz mit tenni.

én biztosan nem mennék el,ha nem hívtak meg.

2016. máj. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

Igen a keresztanyádtól ez valóban nem szép, hogy nem hívott meg személyesen. De mint mondtam ne őt vedd számításba, hanem édesapádat. Hátha ezután az eset után már a keresztanyádnak is megjön az esze és tisztességesebben fog viselkedni irányodba, nem kell apád közvetítése köztetek. Persze, ha már ez többször előfordult (mármint, hogy keresztanyád direktbe nem hív sehova és mindig apád "dolga ez" akkor más a helyzet). De ha ez egyszeri alkalom eddig akkor ragadd meg a lehetőséged, hogy szorosabb legyen a kapcsolat. Ha annyira nem érzed magad jól édesapád családjának a társaságába, később személyesen is megbeszélheted ezt apukáddal, hogy ilyenkor nem ellene irányul a viselkedésed hanem a családjával nem jössz ki.

Én megértelek tényleg, az apai rokonokkal gyerekkoromba jó kapcsolatunk volt illetve addig míg apukám anyja élt, de amióta a nagyanyám meghalt nem szívesen tartom velük a kapcsolatot, elhidegültünk egymástól. Most meg, hogy a szüleim is elváltak aztán végképp elkerülöm őket ha tehetem. De apám már hónapok óta kér, hogy menjek le vele a "rokonokhoz", így ha mondani fog egy konkrét időpontot, hogy most na akkor menjünk, akkor végig szenvedem az eseményt. Még akkor is ha tudom, hogy valószínűleg utálni fogom, mivel mindig személyeskedő kérdéseket tesznek fel, amit nem szeretek plusz valószínűleg anyám is szóba fog kerülni...


Nos ez az én véleményem, a döntés még mindig a tied. :)

2016. máj. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az érintettek nem hívtak meg - ennyi, nem kell túlbonyolítani. Apád milyen alapon hív meg (sőt, várja el), hogy megjelenj egy távolabbi rokont érintő eseményen? )


Azt már meg sem merem kérdezni, hogy apád a ballagás utáni ünnepséget hogy gondolta (ha lesz ilyen)? Odamész a házhoz is hívatlanul és váratlanul??? Az lenne csak igazán nagy öröm a háziaknak, amikor várhatóan úgyis nagy lesz a sürgés-forgás!


Ha ezen apád képes megsértődni, az legyen az ő baja!

2016. máj. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,az utolsóval kimondottan egyetértek,én is ezért nem akarok menni,ha egyszer meg sem hivtak az érintettek.
2016. máj. 22. 16:10
 9/10 A kérdező kommentje:
Különben sincs értelme játszani a nagy családosdit,az érintett kisasszony akinek lesz a ballagása az úton nem is ismer meg.
2016. máj. 22. 16:13
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hívtak meg, akkor maradj otthon.
2016. máj. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!