Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Keresztszülőség!?

Keresztszülőség!?

Figyelt kérdés

Párom nővérének nyáron született babája.

A keresztelőt nyárra tervezik. Viszont egyszer párom küldött egy üzenetet, hogy mi leszünk a keresztszülők, meg is lepődtem és vissza is kérdeztem hogy biztos hogy MI? vagy csak TE? Ő megvolt róla bizonyosodva hogy MI.

Tudni kell , hogy 4 éve vagyok már a családba, de a nővére sose nyitott felém igazán, sose tudtunk jól elbeszélgetni, meg sok mindenbe bele szeret szólni ami nem az ő dolga. Igy annyira nem is állunk közel egymáshoz, de én mindig nyitott voltam . Talán most kezd Ő is felém jobban nyitni mióta megszületett a kislány.

Na de vissza a lényegre, párom szerint elhangzott, hogy MI leszünk a keresztszülők , de azóta észre vettem, hogy csak páromat hivják úgy hogy keresztapa, "nézd ott van kereszt apád.. igy keresztapád, úgy keresztapád.. én meg csak maradtam Edina ...

Itt esett le hogy valami nagyon félre van informálódva.

Meg is jegyeztem páromnak, hogy itt nem MI vagyunk a keresztszülők, hanem csak TE . Erre azt a választ kaptam, hogy náluk az a szokás , hogy majd HA mi egyszer összeházasodunk, csak akkor leszek én is keresztanya. DE!Ha ezt is vesszük alapul ,akkor a gyerek csak úgy lesz nevelve hogy csak keresztapja van , mivel engem nem szólitanak keresztanyának igy ez a gyerekben nem is lesz mint fogalom keresztanya , én az Edina néni vagyok.


Nem tudom mitévő legyek, nyÍlván zavar a dolog beleültették a bogarat a fülembe. Egyébként is azért jól esett volna, ha még annyira nem is vagyunk jóba a "leendő sógornőmmel" .


2018. jan. 23. 10:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem igazuk van. Ő a gyerek keresztapja, és te csak majd akkor leszel a keresztanyja, ha összeházasodtok. gondolom azért, mert szakíthatok is, és akkor párod összejön egy másik nővel, el is veszi és akkor az lesz a gyerek keresztanyja.

Logikus

2018. jan. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
Egyáltalán nem logikus. A keresztanya nem a keresztapa felesége, hanem a nő aki megkereszteli a gyreket. A keresztanya-keresztapa nem feltétlenül egy pár.
2018. jan. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%
De náluk más a szokás, nem olvastad?
2018. jan. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Plusz ha jól veszem ki a sztoriból, akkor itt nem is volt keresztelés.

Annyi a sztori, hogy keresztapának hívják a gyerek nagybátyját, egyébként csomó esetben ez a szocializmus idején is így volt. Nem keresztelték meg a gyereket, de azért keresztszülőztek

2018. jan. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Attól még nem keresztanya...
2018. jan. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
Értem én, de mondom, hogy sokaknak vannak "keresztszülei" úgy, hogy nincsenek is megkeresztelve
2018. jan. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%

Nem is volt még keresztelő, a párod tehát még nem a keresztapja. Attól még, hogy ő lesz a keresztapja, nem feltétlenül fognak téged felkérni keresztanyának.


Az is lehet, hogy a párod félreértett valamit, vagy belegondolta, hogy ha ő lesz a keresztapa, akkor az azt is jelenti automatikusan, hogy te meg a keresztanya.


Az én párom is keresztszülő, de nem én lettem a keresztanya, hanem valaki más a rokonságból. Mondjuk engem nem érintett meg, mert ostobaságnak tartom az egész keresztelőt, majomkodás az egész, főleg, hogy nem is vallásos a család, csak kellettek a fotók a közösségi médiára.

2018. jan. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
40%

A keresztszülőségnek nem feltétele, hogy a keresztszülők házasok legyenek!


Nekem az jön le, hogy azért vagytok TI a keresztszülők, mert kapcsolatban élsz a pasival, ezért nem mondhatják azt, hogy a pasi keresztapa lesz te meg nem leszel keresztanya, mert az nyilván bnkóság. Most mit mondjanak..érted.


Nekem is ez volt, bár nekem nincs pasim. Tesóm szült, egyből kikiáltott keresztanyának, pedig nincs párom és a gyerek sincs megkeresztelve és tesómék sincsenek megházasodva. Szerintem a gyerek a nevemet sem tudja... Nem volt előtte jó a kapcsolatunk, igazából nem is volt kapcsolatunk, mindenki élte a maga életét aztán kész. Nem érdeklődtünk a másik iránt. Aztán meglett a gyerek és ő egyből elkezdett nyitni, és nem értem miért. Most olyan, mintha egy idegen leszólított volna az utcán és én lennék a gyerekének a keresztizéje, tehát vennem kell ajándékokat szülinapra meg névnapra meg mindig, különben én leszek a genyó aki nem törődik a keresztgyerekével. A poén az, hogy most sem érdeklődünk a másik iránt, csak most lett egy ember akinek játékokat kell vennem, mert így illik.

Szerintem nem szép dolog, hogy téged nem keresztanyunak hívnak. Tök mindegy magukban mit gondolnak, de azért ha már TI vagytok a keresztszülők, nem illik így különbséget tenni.

Sajnos ha gyerek érkezik valahova, és előtte nem volt felhőtlen a viszont, elkerülhetetlenek lesznek az ilyen erőltetett helyzetek. És mindig az erőlteti másra az akaratát akinél a gyerek van, és neki kell megfelelni, mert a gyerek überel mindent, és nem lehet ellent mondani mert akkor te leszel a genya felnőtt aki nincs tekintettel az icuri picuri kis bébikére.

2018. jan. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
(viszont helyett viszony)
2018. jan. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
33%

És most akkor olyan nagy kaland, hogy évente kétszer-háromszor ajándékot kell venned?

Ha normális a gyerek, akkor majd ő is vesz neked, amikor felnő!

2018. jan. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!