Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A jehova szüleimet hogy...

A jehova szüleimet hogy vegyem rá hogy engem válasszanak?

Figyelt kérdés
15 évesen a nyomásukra alámerítkeztem, de ebbe az egészbe kicsi koromtól fogva beleerőszakoltak. Akaratom ellenére vittek az összejövetelre. Erőszakkal hordtak prédikálni és nem engedték hogy nem tanú barátaim legyenek. Állandóan be voltam otthon zárva, csak a gyülekezetbe járhattam és prédikálni. 18 évesen betelt a pohár és elmentem dolgozni, amiért anyám nekem jött és kiabált, mert tudta hogyha szerzek pénzt el fogok költözni. El is költöztem. Most 21 éves vagyok, augusztus óta a párommal élek és a jehovák a mai napig üldöznek. Telefonszámot és lakcímet is változtattam az évek alatt de mindig kinyomozták. Anyum pedig nem tartja velem a kapcsolatot pedig hiányzik. Volt rá alkalom hogy anyagi segítségre szorult, adtam nekik pénzt, de aztán a kapcsolatunk újra elkopott és jelenleg se beszél velem. Hiányzik és nem tudom hogy értessem meg vele hogy szeressen és ne csak a gyülekezetet. Van itt hasonló helyzetben levő gyermek? Mivel nem vagyok hajlandó beszélni a vénekkel eddig még nem közösítettek ki.
2020. jan. 5. 15:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
Sehogy. Durván valláskárosultak, agymosottakkal nem lehet boldogulni.
2020. jan. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
98%
Sajnos sehogy nem tudod velük megértetni. Ismertem egy lányt egy gimiben, ő is szülői nyomás miatt lett tanú. Érettségi előtt már nagyon stresszes, feszült volt, mert tudta, hogy utána férjhez adják egy tanú fiúhoz, akit nem is kedvelt, de a szülei és a srác szülei is eldöntötték, hogy így lesz és punktum. Tudod mit csinált a lány? Elszökött. Az országból is elmenekült. Annyit tudok, hogy az egyik volt osztálytársunkkal tartja a kapcsolatot /ő volt itt a barátnője/ és anno vele küldött a szüleinek egy levelet, hogy vagy a gyülekezetet felejtik el vagy őt. Soha sem keresték a lányt.
2020. jan. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
22%

"A jehova szüleimet..."

A szüleid nem jehovák, hanem jehovisták!... csak mondom!

Ennyit még én is tudok, pedig nem vagyok "jehova"

2020. jan. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
#4 Akkor Jehov Tanúi ha úgy tetszik
2020. jan. 5. 15:45
 5/23 anonim ***** válasza:
16%

Kérdező, te vagy a #4

Ja és valláskárosult.. ezen sírok

2020. jan. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Miért is vagyok valláskárosult? Igen elnéztem a számot de ez hogyan függ össze a valláskárosultsággal?
2020. jan. 5. 16:40
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Azt nekem címezte kedves kérdező. Én valláskárosultnak hívom az olyan szerencsétlen bolondokat akik a gyülekezet miatt eldobják a családjukat.
2020. jan. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Igazi idióták. Sajnos nem fognak megváltozni.

https://www.youtube.com/watch?v=mE0d5YA8SUA



Negyven év után kilépett Jehova Tanúi-tagokkal beszélgettünk.

2020. jan. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igazuk van a többieknek. Új agysejtek nem teremnek.
2020. jan. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 george1113 ***** válasza:
91%
És nem csak vallás károsultak, hanem életkárosultak. Hiába már egyháznak van kimondva és hivatalosan elfogadott vallás, de tudni kell hogy szekta volt ez. Igen nem hivatalodan egy globális szekta. Ami családokat vág tönkre, életeket taszít a halálba, hàzastársakat szed szét. Persze egy olyan bivliával amit ez a szekta írt át, ferdítette át, az 1800-as években.
2020. jan. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!