Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A jehova szüleimet hogy...

A jehova szüleimet hogy vegyem rá hogy engem válasszanak?

Figyelt kérdés
15 évesen a nyomásukra alámerítkeztem, de ebbe az egészbe kicsi koromtól fogva beleerőszakoltak. Akaratom ellenére vittek az összejövetelre. Erőszakkal hordtak prédikálni és nem engedték hogy nem tanú barátaim legyenek. Állandóan be voltam otthon zárva, csak a gyülekezetbe járhattam és prédikálni. 18 évesen betelt a pohár és elmentem dolgozni, amiért anyám nekem jött és kiabált, mert tudta hogyha szerzek pénzt el fogok költözni. El is költöztem. Most 21 éves vagyok, augusztus óta a párommal élek és a jehovák a mai napig üldöznek. Telefonszámot és lakcímet is változtattam az évek alatt de mindig kinyomozták. Anyum pedig nem tartja velem a kapcsolatot pedig hiányzik. Volt rá alkalom hogy anyagi segítségre szorult, adtam nekik pénzt, de aztán a kapcsolatunk újra elkopott és jelenleg se beszél velem. Hiányzik és nem tudom hogy értessem meg vele hogy szeressen és ne csak a gyülekezetet. Van itt hasonló helyzetben levő gyermek? Mivel nem vagyok hajlandó beszélni a vénekkel eddig még nem közösítettek ki.
2020. jan. 5. 15:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%

#10


Elég ferde információid vannak JT-ról. :D

2020. jan. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 george1113 ***** válasza:
76%
Szerinted a 2 szemem ferde informácó? Hasonlítsd őssze a 2 biblát meg látod magad is nennyi ferdítés van venne. A mási a wikipédia minden, csak nem ferde információ
2020. jan. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 george1113 ***** válasza:
76%
Az, hogy szekta volt, azt tény hiszen az 1800 as években jött létre mint világ, tudományi szemlélet amivel nincs baj, a baj csak az, hogy szentirás végszava, az, hogy sorokba se hozzátenni, sem elvenni! De ha jól megnézed a 2 bibliát rögtön rájössz. A poén én az, hogy a szekte biblia, ellent mond saját önmagának. Az eredeti spirituális, szellemi írás, addik az ujv.forditás tudományon és történelmen alapszik. Mivel a szektának nem volt képessége szellemi szinten ismerni a bibliát, átkonvertálták világi, emberi szájízre hogy könnyebben befogadobb legyen, így az új biblával kizárták minden olyan dolgot. amivel iste, szellemi közeledésével kapcsolatos! Mivel isten szellemi spirituális lény, így világi kapcsolattal, tudománnyal, nem lehet kapcsolatba kerülni vele, hanem szellemi szinten, ezért veszik jézust embernek, királynak, (holott szellemi értelmezéssel az eredeti biblia istennek állitja be) és a szellemi mennyet is likvidálták, helaette fizikai baradicsomot álmodtak meg ahol az emberek feltámadnak a saját fizikai testükkel. Ahogy láthatod ez mind világi filozófia a saját emberi befogadó, elképzeléseik, tudománnyal vegyítve, az eredeti biblián alapuló bizonyítékokkal így lehetetlen egy tanut kizökkenteni ebből és holott az egész hamis.
2020. jan. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%

"Hasonlítsd őssze a 2 biblát meg látod magad is nennyi ferdítés van venne"


Melyik két Bibliát kell összehasonlítani?

2020. jan. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 george1113 ***** válasza:
77%
A Károli Gáspár (ereteti) és az újvilág fordítást (jehivatanúi) bibliát.
2020. jan. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
A Károli mitől lenne eredeti?
2020. jan. 10. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"A Károli mitől lenne eredeti?"


Az első teljes magyar nyelvű fordítás! És eredetibb mint az Ú.V.F.

De ha nem akkor Káldi ,Masznyik ,Vida ,Budai ,Békés-Dalos ,Csia Lajos ,katolikus fordítás. Válassz! És hasonlítsd össze.

2020. jan. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

S arról mit gondolsz, Vidiripi, hogy ha kezedbe veszel egy múlt század eleji vagy még korábbi Károli fordítást, akkor csodálkozva veszed észre, hogy tele van a Jehova névvel?


Minél régebbi kiadást nézel, annál több helyen szerepel benne.


S ahogy telt az idő, a kiadók egyre jobban meghamisították, s egyre több helyen lecserélték az isteni Jehova tulajdonnevet "az Úr" címre.


Csak, hogy egyértelművé tegyem: Károli "eredeti" fordítását a későbbi kiadók egyre inkább meghamisították. Vajon miért?

2020. jan. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Csak nem egy jehovás agyhalottal van dolgom?
2020. jan. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Menj vissza szépen a nyájba bégetni agyatlanka.
2020. jan. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!