Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit érdemes tenni, ha a...

Mit érdemes tenni, ha a szüleim úgy tesznek ki a lakcímemről, hogy nem jelentenek ki? Illetve milyen büntetést kaphatnak ezért?

Figyelt kérdés
Részben elméleti kérdés...

2020. júl. 9. 15:40
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
91%

De skacok, egyszerűen csak a kérdésre válaszoljatok neki, nem hiszem, hogy "van jogotok" meg "segíti a válaszadást", ha megtudjátok miért van ez.

Nem kellene vájkálni jobban szerintem a magánéletükbe, főleg hogy leírta normálisan mi a helyzet.

Csak a kérdésre válaszoljatok már normálisan légyszí'.

Nem vagyok ebben a helyzetben, de engem is érdekelne a válasz erre normális hangnemben.

2020. júl. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező.Nagyon jól leírtad valóban nem tehetnek ki annélkül,hogy ha nem vagy kijelentve onnan. Ez úgy működik,hogy ők beadják a kérelmet a kijelentéseddel kapcsolatban és majd ők kb 3hónapon belül fognak kapni egy határozatot miszerint megszüntették ott a tartózkodási helyedet. Olyan nincs,hogy csak gondolnak eggyett és kiraknak a lakásból. Igen kérhetsz rendőri segítséget amennyiben ezt megteszik.
2020. júl. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Na most akkor ez érdekes, nem tudom melyik az igaz, jogászra meg nincs pénzem/időm.


Több kérdésnél is azt írták itt, jog kategóriában, hogy ahhoz hogy valakit ki lehessen tenni a lakcíméről, kényszerkijelentés kell és 3 hónap. Talán még hivatalós levélben is értesíteni kell azt a felét akit "kirainak". Majd vissza keresem.

Gondolom, egy albérlet esetében, ahol külön szerződés is van, ez más, talán felesleges összehasonlítani...


Azért akar anyám kitenni, mert nem elég magas a jövedelmem és sok pénzemet olyan befektetéskebe tettem, amihez nekik semmi közük és Ő azt gondolja, hogy nekik kéne adnom.

Mert egyébként amikor elkezdtem dolgozni kb. az első 6 hónapban a fizetésem teljes egészét nekik adtam, például hiteltörlesztésre, mert azt mondták hogy nagyon kell... Aztán ez megváltozott, kevesebbet adtam, vagy olykor semennyit, anyám meg úgy gondolta, hogy mindig annyit fogok adni mint először, aztán ha növekszik a fizetésem, majd teszek félre magamnak is...


A másik pedig, hogy szerinte rendetlen vagyok, de ez nem igaz...

Régen ennek a vádnak volt alapja, de több éve, amióta rohamai vannak, erre kifejezetten figyelek, hogy semmit ne hagyjak elől, sokszor még helyettük is takarítok.

De keresi az alkalmakat, hogy belém köthessen, másokhoz hasonlítható, ismerősei gyerekeihez, hogy azok mennyivel sikeresebbek...

Azt nem érti meg, hogy Ők mindig is nagyobb anyagi és érzelmi támogatást kaptak a szüleiktől mint én, mondjuk ezt már fel sem merném hozni...

De azt sem érti meg, hogy ennyi idősen lenne hova fejlődnöm még bőven és célom is, de ekkora stresszben amit okoz, ez nehéz és ezt tényleg nem kifogás akar lenni.

2020. júl. 9. 17:05
 14/26 A kérdező kommentje:

Az elöző kommentem még azelőtt írtam, hogy olvastam volna a #12. választ...


Amúgy köszi #11., nagyon hasznos és korrekt a válaszod, hozzáállásod, ritkán látok ilyet a gyakorin, hogy valaki kiáll az offolók ellen.


Ebben az esetben viszont nem probléma, hogy "vájkálnak".

Ugyanis szándékosan nem jogi, hanem inkább családi kapcsolatok kategóriába írtam ki a kérdést... Mindettőbe sajnos nem lehetett.

Viszont mindkét aspektusból megközelíthető a téma, így minden válasz érdekel, mind a jogi dolgokról, mind a családi dolgokról, utóbbiból esetleg a tapasztalatok, hogy másoknak hogy rendeződött a viszonyuk hasonló szituban...

Mert amúgy az is bánt, hogy nagyon rohamosan romlik a kapcsolatunk és Őket is zavarja, ezért szokta visszahívni.

Csak én már észrevettem, hogy ez így egy örök körforgás, Ők még nem.

2020. júl. 9. 17:13
 15/26 anonim ***** válasza:
63%

Amúgy apud is b...szódjon meg az "elmebeteg" hülyeségével.

Az a szégyen, hogy anyukádnak egyértelműen szaksegítségre lenne szüksége, de lebeszélte róla.

Egyéni terápiára lenne szüksége, és nem pár alkalomra.

Simán lehet hogy évek alatt odáig jut, hogy vagy magába, vagy apádba kést állít.

2020. júl. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
58%
Ha te is ott laksz, használod a vizet, áramot, netet stb. akkor úgy gondolom elvárható, hogy ezen költségek fedezésébe te is beszállj mondjuk ha hárman vagytok akkor a rezsi harmadát te fizetés. Na de hiteltörlesztésükbe pénzt adni?? Eszembe nem jutna, hogy mástól várjam el a hitelek fizetését, pláne nem a saját gyerekemtől! Semmi közöd ahhoz, hogy anyád milyen hitelbe verte magát, ő vette fel, akkor az ő felelőssége azt fizetni, rajta is fogják behajtani, ha nem teszi. Más dolog persze ha neked vettek valamit, és arra vették fel a hitelt. Sajnos sok szülő kihasználja a saját gyerekét, az én ismerősi körömben is volt ilyen lány, akit tizenévesen, mikor még az érettségije se volt meg, már dolgoztattak, elküldték lépcsőházakat takarítani. Az alkoholista apja, aki egyébként nem dolgozott meg szépen elvette tőle a pénzt, mert kellett neki piára meg cigire.
2020. júl. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
89%
Jogilag: szívességi lakáshasználó vagy, fel kell mondja ezt a jogodat, ahoz, hogy kitehessen, írásban. Onnantól jezdve van 15 napod elhúzni.
2020. júl. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
*ahhoz
2020. júl. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

#16. lakáshitelnek a törlesztőrészletei voltak...

Azért gondolták, hogy nekem is be kell szállni, mert én is ott lakók, még ha én nem lennék, akkor annó kisebb és olcsóbb lakásba költöznek, így nem lenne ennyi a törlesztés sem.

Persze nem én mondtam nekik, hogy hova költöztünk, vagy hogy egyáltalán megszülessek, nyílván ebben van valamennyi igazság is.



#17. Köszi az infót.

2020. júl. 9. 18:05
 20/26 A kérdező kommentje:

Meg, lakok, költözzünk*

Stb.

Sok az elírás, bocsi!

2020. júl. 9. 18:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!