Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit érdemes tenni, ha a...

Mit érdemes tenni, ha a szüleim úgy tesznek ki a lakcímemről, hogy nem jelentenek ki? Illetve milyen büntetést kaphatnak ezért?

Figyelt kérdés
Részben elméleti kérdés...

2020. júl. 9. 15:40
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

11-es vagyok.

Huh köszi. Persze, jó a tanulság abból is, csak utána meg úgy elfordulnak itt a másik irányba esetleg a hozzászólók, hogy az eredeti kérdésre nem is kapsz választ, hanem csak a "megérdemled" meg a "biztos hálátlan voltál" kommenteket, ami csak értelmetlen vitába menne át meg esetleg pár kommentelő részéről mocskolódásba is akár, miközben az eredeti kérdéshez semmit nem szólnak hozzá.

Ezt én is így tudtam, hogy ki kell hivatalosan jelentkeztetni az illetőt, addig "nem tehet ki" főleg, ha esetleg apukád azt nyilatkozza, hogy az Ő "házrésze" a tiéd is.

Engem is ezért érdekelnek a normális válaszok, és örülök is, hogy jöttek rendes válaszok.

2020. júl. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
75%
Az egy dolog hogy te ott laksz, de nem a te tulajdonos, akkor miért te fizesd azt is? Normális szülő azon van, hogy segítse a gyerekét saját lakáshoz jutni. Nem az hogy még a sajátját is vele fizettesse ki. Ilyet még életemben nem hallottam.
2020. júl. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
18%

Egyrészt a kérdező közölte mindenkivel, hogy szerinte zakkant a saját anyja, innentől kezdve bárki megkérdezheti, hogy na vajon miért?

Másrészt csak a rohadt kis csöves senkiházik szerint kötelessége a szülőnek bármeddig eltartani a kölköt, aki ingyen és bérmentve lakhat a szülői házban a szülei pénzén.

2020. júl. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
78%
Jogilag te szívességi lakáshasználónak minősülsz. Nem jelenthet ki addig, kényszer-kijelentéssel sem, amíg ez a jogviszony fennáll, ha életvitelszerűen ott laksz. Ha tényleg ki akar rakni, akkor először írásban meg kell szüntetnie a szívességi lakáshasználatodat, az írást hivatalos formában, igazolhatóan át kell adnia neked, pl. tanúk előtt vagy tértivevényes levéllel. Ebben kellő határidőt kell adnia neked, hogy kiköltözz. A kényszer-kijelentés az más. Az akkor van, ha valaki már legalább hat hónapja nem lakik életvitelszerűen a lakásban, pl. a párjához költözött, de hivatalosan nem jelentkezett ki. Ekkor lehet a kényszer-kijelentését kezdeményezni. Ha tényleg szándékodban áll elköltözni, amit a családi helyzet fényében nagyon helyeslek, akkor semmi szükség arra, hogy anyád kijelentsen téged a lakásból, ugyanis amint bejelentkezel máshová, neked a szüleid lakásában a lakhatásod megszűnik. Ha olyan albérletet találsz, ahová nem jelentkezhetsz be, akkor tud anyád hat hónap után kényszer-kijelenteni a lakásukból, ha igazolni tudja, hogy életvitelszerűen nem laksz ott. Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy. :-(
2020. júl. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
51%

Az a baj hogy semmi büntetés nem jár érte.

A "majdnem fiamat" (23 éves korában derült ki, hogy nem is az én gyerekem, de 18 évig fizettem utána a tartásdíjat) az anyja ugyanígy tette ki. Okmányirodába beballagott, kijelentette a közös címükről (figyeldoda! a saját anyja a saját gyerekét!!), majd hazament, a srác holmiját összepakolta 3 ikeás nagyszatyorba, kitette az ajtó elé, és az összes zárat lecserélte.

Szerencsétlen srác az anyai nagyanyjánál húzta meg magát egy ideig.

És nem, nem járt érte bünti, mert a srác elmúlt 18.

2020. júl. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Azt az eget 00:06-os.

Na ez a durva komolyan. Szép kis anyuka már meg ne haragudj.

Így, hogy el is hitette, hogy a te fiad és "nem is szereti" pluszba a fiát...

Na ez igen ecsém.

2020. júl. 12. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!