Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lelki bántalmazó viselkedés...

Lelki bántalmazó viselkedés után nevetváltoztattam és megszakítottam a kapcsolatot apámmal,ugye jól tettem?

Figyelt kérdés

Leánykori névnek,ami majd változhat anyait vettem fel 18 éves korom után.(Jó hosszas ügyintézés volt. Ennek sok éve már.) Utána elmondtam ezt apáméknak és "eltűntem." Ők már ezer éve elváltak. Szóval az a tipikus toxikus emberek akik lelkileg mindenkit (egymást is) tönkreteszik! Úgy döntöttem még mielőtt teljesen kikészítenek nem megyek oda többet "házhoz a pofonért". Valaki hasonló cipőben?


Sok negatív véleményt kaptam ezt nem teheted..ő az apád címszóval,meg hogy fog kinézni a lagzid apa nélkül.


Okaim: a többi féltestvérem mindenbe érzelmi/pénz támogatta,engem nem! A gyerektartást sose akarta fizetni úgy kellett intézkedni hogy fizesse. Karácsonykor megjátszotta magát adott pénzt mikor kamasz voltam-majd felhánytorgatta bántott vele! A többi gyerekének mindent,nekem semmit. Közülük 1 előttem született más anyától. Igen hó fehérek vagyunk..csak neki 2ex neje van és 1mostani. A legdurvább okom volt a névváltásra: hagyta és támogatta a mostani neje folyamatos gusztustalan trágár ócsárló kiabálását velem szemben,és kinevetett vele,azt hogy megalázóan beszélt a neje velem. Utána eltűntem..zaklatott és hazudott anyunak akit felhívott,hogy összevesszen velem anyu. Hálisten nekem hitt anyukám.


Eljött a 18. :) És rá kis idővel megváltoztattam a nevem. A leánykorit. Ekkor felhívtam írtam sms-t ami nem volt lekicsinylő,csak búcsúzó. Csinált egy cirkuszt elmondta a húgának aki szintén csak bántott..fenyegette anyut mikor váltak és nekem hazudozott róla mikor kicsi voltam.-hogy én meg mertem változtatni a nevem. Ezzel zárult.



2021. szept. 21. 01:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%

Semmi sem zárult le! Nyilvánvalóan nem vagy túl rajta, hiszen kiírtad a kérdést, ettől semmi sem változott.

Azt, hogy megszakítottad vele a kapcsolatot az jó, de fel is kellene dolgozni. Pszichológusra lett volna, és most is lenne szükséged.

2021. szept. 21. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%

Én is maximálisan egyetértek azzal, amit első hozzászóló írt.

Úgy tűnik, hogy még most is azokkal foglalkozol, akik bántottak, hiszen felmerül benned a kérdés, hogy "jól tetted -e" a névváltoztatást és azzal foglalkozol, hogy "ki mit szólt ehhez" azok közül, akik bántottak. :(

2021. szept. 21. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

A nevedet megváltoztattad, ez szíved joga, és senkinek semmi köze hozzá. Felnőttél. Ettől még jó kapcsolat esetén se kellene senkinek kiborulnia. Attól még szerető kapcsolat is lehetne. Egy bántó kapcsolat esetén viszont teljesen mindegy bármiről is a véleményük. Felnőtt lettél, nem tartozol elszámolással se másnak, se magadnak, így tartottad helyesnek és ennyi.

Az új név nem hozott megnyugvást, azt az fog hozni, mikor nem csak az ajtót csukod be utánuk, de a lelked ajtaját is. El kell engedni, másba kell fektetned az energiáidat, mély levegő és teljesen másra kell helyezned a fókuszt. Egy új munkahely, új hobbi, új akármi segíthet átlépni ezen az egészen. A múltat le kell zárni, ne engedd be a negatívat már az életedbe felőlük. Annyit kaptál, hogy nehéz kitörölni, de kell valami újdonság, ami átveszi a helyét, valami, vagy valaki amiben hihetsz, bízhatsz, és feltölt, nem lehúz.

2021. szept. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
2021. szept. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem az enyém! Mert az enyém egy többéves stor,több mint 5 éves. Mostanában egyre több ilyet hallok,pedig azt hittem csak én csináltam meg. Erre rájöttem,hogy igen vannak bizony mások is,nem csak én. Meglepő volt,az anyakönyvvezető mondta anno abban a hónapban én voltam a 2.a városban. Azóta sokkal jobb,de mivel annyira mérgeztek,egymást is tönkretették,annyira nem akartam tönkremenni. Elég volt,hogy pszichológus kellett de nem volt teljesen hatásos,magammal se és a dokival se voltam maximálisan megelégedve így kerestem mást. :D Fokozatosan javul. Egy bajom van: a memóriám megvan. Így nem tudtam magától a szörnyű emléktől megszabadulni. A teljes memóriatörlést róluk a doki se volt képes elősegíteni. Így maradt az elfogadás,a gyásza ennek. Amikor eljön a teljes elengedés,miért nem törlődik minden..
2021. szept. 21. 10:25
 6/19 A kérdező kommentje:
A doki szerint aki egy ilyen elismert szuper pszichológus is a mérgemet és undoromat sikerült leküzdenem,a kapcsolatmegszakítással. De totál elengedni nem tudtuk mert a memóriámból nem lehetett törölni ezt,ez zavar.
2021. szept. 21. 10:28
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A névváltoztatás utáni telefont, sms-t nem értem, már akkor sem kellett volna értesítened, amikor megtetted! Rádöbbent volna, amikor ő keres (ha keres egyáltalán...)

Ott az édesanyád, aki felnevelt, aki megosztotta veled mindenét, aki nem kényszerből fizetett minden kiadásodat, hanem mert szeret és akinek a világon a legfontosabb vagy. Neki legyél hálás, ő legyen ott a lagzidon, tőle búcsúzz el, amikor a férjeddel házasságra lépsz. Apádat meg a húgát meg se hívnám a helyedben, sőt, azok társaságát is mellőzném, akik szerint kötelező egy apa egy esküvőn.

2021. szept. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm 7es! Hasonló kommentekre van lelkileg szükségem! Jó ember lehetsz! És tényleg anyu engem szeret a legjobban és semmit se kényszerből adott,ő mindig ott volt mellettem. Az ő neve a leánykori vezetéknevem már. A legfőbb okom,hogy tájékoztattam anno apám erről az volt,hogy hívogatta anyut meg engem,fontoskodott,mártírkodott. Hogy ő nem akart elveszteni. De annyit bántott (fizikailag sosem!)-hogy már addigra elvesztett. Így megszakadt a kapcsolatom a másik 2hölgytől született 1 idősebb(ő mindenben támogatva volt anyagilag is apánk felől) és 2 kisebb féltestvérrel (az ő anyjuk bántott meg mindig ezen meg együtt röhögtek). Unokatesókkal stb. Hogy ne zaklasson (hívogatott minket,1x meg is jelent) de nem vettem fel neki. Emiatt elmondtam a névváltást. Utána hagyott békén.
2021. szept. 21. 11:22
 9/19 anonim ***** válasza:
81%
Ezen nagyon nem léptél még túl.
2021. szept. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Igen de ezzel nem segítesz 9 semmi hasznodat nem vettük itt.. Ennek nem volt haszna,hogy ideírtál.. Inkább konkrét segítség. Ha ideírod még 5x h jaj ezen jajjj ezen de nem léptél túl akkor sincs haszna hogy írtál. Inkább ötletelj :D Doki jó lelki segítség,de azt mondta nem tudta törölni a memóriám! Ez a baj. Viszont sokat javult a dolog.


Ezzel a jajongással hogy nem léptem túl az ég világon semmit se segítesz. :D

2021. szept. 21. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!