Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám miért nem tudott egy...

Anyukám miért nem tudott egy kicsit tapintatosabb és megértőbb lenni a feleségemmel? Csak egy kicsit átérezni a helyzetét?

Figyelt kérdés
A feleségemnek elég kis különbséggel hunytak el a nagyszülei a nagymamája ősszel, a nagypapája februárban. (És már az édesanyja sem él.) Igazán fantasztikus emberek voltak, náluk mindig mindenki előtt nyitva állt az ajtó, abban a házban mindig volt élet, barátok, család, unokák, dédunokák. Ők olyanok voltak hogy ha felhívtad őket hogy egy óra múlva vinnéd a gyerekeket, mert már nem tudod ki vigyázzon rájuk ők mindig igent mondtak, és mindig volt meleg étel az asztalon ha éhesek lennénk. Egy szép és nagy házuk volt, amit mi örököltünk a feleségemmel. Tegnap voltunk ott először a haláluk óta. Ketten akartunk menni, mert tudtam hogy a feleségem elsírhatja magát, mert félig ott nőtt fel, de a szüleim mindenképpen jönni akarták, és látni hogy “hogyan lehet átalakítani”. Az utca fronti részen van egy “tisztaszoba” a feleségemmel már megbeszéltük hogy az marad sértetlenül, mert nagyon fontos neki. Ott a zongora, a nagyapja mindig ott sakkozott. Több whisky van ott eldugva a nagymama elől és hasonlók. Jó emlékek kötik őt oda. Mikor odaértünk ő bement és elkezdte összepakolni a sakk-készletet, amitől kicsit elpityeredett, erre anyukám berontott és el kezdte mondani hogy ezt hálóvá kell alakítani, ez ez lesz az ő állandó vendégszobájuk. Én próbáltam leállítani meg direkt előre szóltam neki hogy azt a szobát nem bolygatjuk, de persze folytatta, és szegény feleségem teljesen kiborult. Azóta is látom rajta hogy szomorú. Miért kellett ezt? Hogyan magyarázzam el anyámnak amit érez? Mi sosem voltunk ilyen szerető, összetartó család. És anyám irigysége amiatt hogy ők gazdagabbak szörnyen bosszantó… 32F

2022. márc. 27. 13:52
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
98%

Az anyádat nem kellett volna odavinni!a

Állj a sarkadra, ne itt pityogj és értesd meg vele, hogy semmi köze ahhoz a házhoz.

Persze úgysem fogod...

2022. márc. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
98%

Nem bántás, de szüleidnek oda se kellett volna menni semmi közük ahhoz a házhoz. Ahhoz se, hogy feleséged mit kezd vele.


Hogy miért volt ilyen anyukád nem tudom de ez nagyon bántó. Elmagyarázni se lehet, ott kezdődik, hogy azt se értem miért akart oda menni. Teljesen máshogy látja a dolgot. Próbálj meg beszélni vele, amit itt leírtál azt mond el neki.


Ismeretlenül is részvétem a feleségednek és kitartást kívánok neki!

2022. márc. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
98%

Ott elvesztettem a fonalat, hogy a te anyadnak mi a fax köze van a feleséged oroksegehez és hogy jut egyáltalán eszébe akar gondolatban is átalakítást tervezni valamin, amihez a budos életben nem is lesz köze.

Itt egy hibás van: te.

2022. márc. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
95%

Nekem az ilyen kérdések nem kicsit tűnnek mesének.


Pontosan tudod, milyenek, erre nem elég, hogy elmondod, mentek, még őket is viszed. Innentől kezdve vagy semmi nem igaz belőle, vagy a feleséged iránti sajnálat. Utólag védenéd?

2022. márc. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
93%
32F???? Na ne! :)
2022. márc. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
99%

Nem ti örököltetek, hanem a feleséged. A hiéna szüleidnek talán ezt meg kéne mondanod.

Sajnálom szegény nőt hogy már senkije sincs, és még a férje se képes kiállni mellette.

2022. márc. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
93%

Ha jól értem, az a kérdés, hogy anyuka pici fiának nőttek-e tökei vagy sem.

Nos, NEM!


A megoldást pedig abban látom, hogy a feleséged keres egy olyan férfit, akire tud támaszkodni...aki viszont nem Te vagy.

2022. márc. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezek olyan kis tutyi-mutyi kérdések. 32 évesen nem jutottál el oda, hogy elmondd anyádnak hogy semmi köze a feleséged örökségéhez?

Mert hogy közük nincs a házhoz.


Ehelyett felteszel egy kérdést, hogy miért nem volt megértő. Hát azért mert leszarja.

22N

2022. márc. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
100%
Először is. Nem te örökölted, hanem a feleséged. Ne használj "mi" szócskát, semmi közöd ahhoz a házhoz. Utána páros lábbal rúgnám ki anyádat, de még téged is, ha odajönnétek hiénáskodni a gyerekkori házamhoz ahol felnőttem, és belepofázna anyád a dolgokba. Persze hogy kiborult szerencsétlen.
2022. márc. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
95%
Na én úgy vágtam volna ki a szuleidet mint a macskát.... Mit rendezkedik egy idegen házban? Melyik állatkert engedte ki?
2022. márc. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!