Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél, ha kiderülne,...

Mit tennél, ha kiderülne, hogy a valójában örökbe fogadtak/ a szüleid valójában nem is a szüleid?

Figyelt kérdés

2022. máj. 8. 15:05
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%
Annyira rossz jelenleg az életem, hogy ez lenne a legkisebb gondom. :D
2022. máj. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
94%

Nálam kiderült, kb. 9-10 éves voltam amikor nevelőfater részegen valami balhé közben benyögte, hogy amúgy én befoghatom mert nem is ide való vagyok, csak örökbefogadtak. Egyébként nem is ő, hanem anyám még egykori férjével, szóval köze nem volt hozzá hogy én örökbefogadott vagyok, vagy sem, de azért sikerült beugatni. Amúgy nem nagyon érintett meg, akkor még azt sem tudtam hogy készül a gyerek, szóval annyira semmit nem jelentett. Mondtam anyunak, hogy attól még te vagy az anyukám és ennyi.

De azért látszik, hogy ez nem volt egy normális család, és akármennyire idealizálja gyerekként az ember az anyját, azért tiniként már másképp láttam őt is, és hát maradjunk hogy annyiban hogy ezzel az élettársával megtalálta a zsák a foltját.

Szóval én akkoriban én úgy voltam vele, lehet tényleg nem vagyok idevaló, de jobb is, a szüleim biztos normális emberek voltak ezért lettem én is az, én meg akarom ismerni őket. Aztán erre nyolc évvel később került sor, ő kezdeményezett, miután egy véletlen folytán rám talált. Ő nagyon nyitott volt, jófej is, de addigra úgy éreztem nekem már nem aktuális az egész, én magamban eltemettem ezt a családosdit, örökbefogadókkal sem tartottam már a kapcsolatot évek óta, már felnőttem, és egyszer csak előbukkan valaki, hogy én vagyok az anyád. Én érzelmileg egyáltalán nem tudtam ebbe belevonni magam, nem tudtam másképp kezelni mint bármelyik más ismeretlent amikor beszélgettek, ismerkedtek. Mint ember nagyon érdekelt, de ez a kapcsolatépítés nekem nem ment, szóval én mondtam hogy ezt jegeljük egyelőre. Ismerősök vagyunk fb-n, de ennyi. Amúgy érdekes tapasztalat volt, külsőre/belsőre nagyon hasonlítunk, rendes nő egyébként. Ami rosszat tudnék rá mondani, az bennem is megvan. Sokat számítanak a gének.

2022. máj. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:
Köszi minden válaszolónak!
2022. máj. 8. 17:23
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
12-es azért ez is érdekes, mert van, aki meg se kívül, se belül nem olyan, mint a genetikai családja. Furcsa és érdekes kérdés, az biztos.
2022. máj. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
89%
Ez soha nem történne meg. Mert tróger proli "szüleim" örökbe fogadási összes alkalmassági vizsgálaton elbuknának. Tehát nem tudnának gyereket örökbe fogadni. Egyébként én lennék a világ legboldogabb embere, ha megtudnám tróger proli szüleim valójában nem a én igazi szüleim.
2022. máj. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%
Akár össze is cserélhetnek a kórházban. Vagy otthonszülés esetén régebben akár el is adhattak (fű alatti örökbefogadás)...
2022. máj. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
94%
Nem tennék semmit, engem egyáltalán nem érdekelne kik ők, nem számítana semmit az indok sem amiért örökbe adtak. Aki mellett felnőttem, mert adott annyit enni, arra a nőre sem jön automatikusan, hogy anyának nevezzem sem írásban most itt pl. és szóban sem. Így nem oszt nem szoroz ki az a két ivarérett ember aki szexuális kapcsolatot folytatott az én létem előzményeként.
2022. máj. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
94%
Mondtak nekem ilyet a dilis osztálytársaim gimis koromban. Egyébként meglepne, mert "apámat" kvázi nem ismerem, anyámra pedig nagyon hasonlítok.
2022. máj. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
94%
14: Nos, azért a legtöbb kutatás azt mutatja, hogy az örökbefogadott gyermekek függetlenül attól, hogy milyen környezetben nőttek fel jellemzően elég sok tulajdonságban jobban hasonlítanak a biológiai szüleikre, mint az örökbefogadókra. Mert vannak tulajdonságok amiknek a genetikai meghatározottsága elég magas, nem arra kell gondolni, hogy kedves vagy mogorva, illedelmes vagy bunkó, szépen beszél vagy suttyó módjára de például az agresszió szintje, az impulzuskontroll minősége, intelligencia, nyitott vagy félelemorientált a viselkedés stb. szóval az ilyen átfogóbb tulajdonságokat az agy struktúrája, működése határozza meg ami alapvetően a génjeidben tárolt információ alapján épül fel. Persze mindenki egy egyedi kombinációt hordoz, az agy és az egész szervezet működése pedig a környezeti ingerekre is reagál de vannak vonások amik erősen örökletesek, és csak másodlagos hatást gyakorol rá a születés utáni környezet. Nem feltétlen meghatároz, de elég erősen valószínűsít egyes jellemzőket. Kicsit furcsa is, hogy általában mindenki elismeri hogy egyes betegségekre, akár mentális betegségekre is tudunk hajlamot örökölni, de más tulajdonságok esetén ez nem merül fel.
2022. máj. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%
19.: Nem merültem ennyire bele, csak magamból kiindulva (nem vagyok örökbefogadott) és abból a pár örökbefogadott ismerősömből kiindulva gondolkodtam el a témán. Nekik nem volt olyan gondjuk, hogy ne tudtak volna beilleszkedni az örökbefogadóikhoz, de még csak nem is keresték a genetikai családjukat. Érdekes téma, én pl. sokszor érzem magam totál egyedül anyámék mellett, nem érzem azt, hogy a genetikánal köszönhetően sokban hasonlítanánk, se kívül, se belül. Apai nagymamámat leszámítva senkihez nem is éreztem a nagy hasonlóságot.
2022. máj. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!