Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél, ha kiderülne,...

Mit tennél, ha kiderülne, hogy a valójában örökbe fogadtak/ a szüleid valójában nem is a szüleid?

Figyelt kérdés

2022. máj. 8. 15:05
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%
* genetikának
2022. máj. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
71%
Egyébként volt egy olyan sztori (sőt elég sok ilyen van), hogy apuka elvitte a gyereket egy genetikai apasági tesztre, és kiderült, hogy nem ő a gyerek apja.
2022. máj. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
90%
20: Nem is jelenti azt, hogy nem fogsz tudni beilleszkedni az örökbefogadó családodhoz. Attól még ugyanúgy lehettek kompatibilisek, ahogy a barátaid társaságában is jól érzed magad, bármiféle közelebbi genetikai rokonság nélkül is. Ugyanígy a közelebbi genetikai rokonság sem jelenti azt, hogy majd jól kijöttök. Amikről én beszéltem azok átfogó tulajdonságok amik jó eséllyel alapvetően hasonlóak a szülőkéhez. Hogy mennyire lesztek jóban, vagy hogyan viselkedik a hétköznapokban az millió más dolgon is múlik ami nem kapcsolódik a génekhez. De adott esetben az sem ritka, hogy pont két hasonló jellemvonásokkal bíró ember 5 percig nem bírja egy légtérben meglenni, pl. két temperamentumosabb embernél az egyik reakciója csak olaj a tűzre a másiknak. Azt elég sok embertől hallottam, hogy semmi közös nincs benne és a szülei megjelenésében, de egyébként nem láttam olyat akiknél tényleg semmi közös vonás nem volt. Egyik barátom mutatott egyszer családi képeket, ugye nem szereti az anyukáját túlzottan. Megláttám az anyukáról a fiatalkori képét, és elszóltam magam, hogy te kiköpött anyád vagy, csak férfiban. Micsoda??!! Hát ő biztos nem! Miért mi a hasonló, nézzem meg ez sem, az sem. Mondom jól van akkor, nem :D
2022. máj. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
85%

Külsőre ha nem is semmi, de egyik szülőm kiköpött mása sem vagyok, ahogy nem hasonlít se a mentalitásunk, se az érdeklődési körünk, se az életút, amit bejárunk, szóval túl sok közös téma tényleg nincs, plusz ők tipikus jaj mit szólnak a szomszédok emberek, én meg könnyen konfrontálódok bárkivel, nem túlzottan zavar, hogy ki mit mond. De az is tök furcsa, hogy a két nővéremről nemhogy azt nem mondanád meg, hogy tesók, de még csak azt sem, hogy egy család. Egyik alacsony, szőke, szürke szemekkel, másik 180 centi, sötétbarna, zöld szemű, de még az arcvonásaik is teljesen mások, a temperamentumukról nem is beszélve. Én meg "csak" féltesójuk vagyok anyai ágon, és mégis sokkal jobban hasonlítok a barnára külsőre, egy időben volt, aki ikreknek nézett minket a jelentős korkülönbség ellenére is, a szőkének meg a temperamentumát kaptam meg szinte egy az egyben.


Érdekes dolgok ezek, az biztos, hogy lehet rajta sokáig filozofálgatni. Vannak családok, akik nagyon hasonlóak kívül-belül, aztán van, ahol meg mintha "aludnának" a gének.

2022. máj. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
27%

"Hogy én miért nem csodálkozom..." - mondanám. Aztán folytatnám: "Eddig se volt az anyák éke... ó várjunk, sehol nem volt!"


Nem érdekelne, és apámat sem. Oké, apámat valamilyen szinten igen, mert megkeresné anyámat és kitekerné a nyakát, de engem ugyanúgy szeretne és idegesítene tovább a hülyeségeivel (volt itthon már ez a téma, noha fölöslegesen, mert én, apám és az apai nagyim arca nagyon hasonló vonású).

2022. máj. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
80%
24: Persze, nem kell kiköpött másnak lenni de a fizikai jegyeid alapvetően elég hangsúlyosan genetikai háttérből erednek. Nem a véletlen egybeesés műve, hogy az egypetéjű ikrek ha nem is azonos, de közel azonos külső vonásokkal rendelkeznek, amiből aztán persze mást hoznak ki életük során. Más elsőfokú rokonok teljesen egyedi kombinációval bírnak, nem ugyanazt a mixet örökli egyik testvér a szüleitől, mint a másik, ezért különböznek egymástól, és emiatt egyik genetikailag ténylegesen közelebb állhat az anyai nagymamához, a másik meg az apaihoz. Neki több jutott innen vagy onnan. Mivel egyedi tervezés, nem fog ugyanúgy kinézni, de nagyobb eséllyel lesznek közös vonások. Nem csak külső. Nyilván nem érdeklődési körben, meg életútban kell gondolkodni amikről soha senki nem állította hogy genetikai meghatározottságúak lennének. De vannak tulajdonságok, amik bizonyítottan elsőlegesen örökletes, hozott anyagnak számítanak az emberben, a külső jegyeidet meghatározó géneket tőlük hoztad mégha egyedi kombóban is mert nem osztódással szaporodunk. Egyes "belső" tulajdonságok, mint amiket mondtam, agresszió, intelligencia, egyéb mentális készségek szintén. Ezeknek a szempontjából másodlagos, hogy kik neveltek fel, ha az örökbefogadó apád egy 2 méteres géniusz, akinek vágott álla van, és egybe nő a szemöldöke, és te is pont ilyen leszel az véletlen és semmi köze hozzá. Ha ő segghülye lenne, 160 cm, és nem nőne egybe a szemöldöke te akkor is zseni lennél akinek szedni kell középen a szemöldökét, meg lehajolni amikor felszáll a metróra. Az viszont nem lenne merő véletlen ha a vér szerinti szüleid egyik-másik tulajdonsággal pont rendelkeznek. Ezért mondtam, hogy nagyon számítanak azok a gének. Aztán az a két méteres géniusz lehet lepukkant kábítószerfüggő lesz, mert valami máson elcsúszik, lehet az MTA rendes tagja, ez már egy másik történet.
2022. máj. 9. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
86%

26.: Hát nem tudom... Mi tényleg elég szöges ellentétei vagyunk egymásnak a családban, mintha nem is egy család lennénk, csak random emberek innen meg onnan összepakolva egymás mellé. Habitusban sem, attitűdben sem, gondolkodásban sem állunk egymáshoz túl közel, sem problémamegoldás terén. Biztos van, ahol nagyon számítanak a gének, én személy szerint a saját életemben ezt nem annyira tapasztaltam. Egyébként olyan van, aki még az érdeklődési kört, a hobbikat is le tudja vezetni a családjában akár hosszú generációkra is, pl. adott családban mindenki szeretett sakkozni, vagy mindenkinek ugyanaz volt a foglalkozása. Szerintem ez családonként nagyon eltérő lehet, van, ahol jobban, és van, ahol kevésbé játszanak szerepet a gének.


Egyébként ez a külső hasonlóság is tök érdekes. Barátnőm tesójáék fogadtak örökbe egy roma kisfiút, és ahogy nőtt a gyerek arcra elkezdett az örökbefogadó apjára hasonlítani (mindketten fehérek az örökbefogadók). Mármint nem úgy volt, hogy a gyerek random hasonlított mikor már negkapták, hanem ahogy elkezdett alakulni később. Érdekes egy jelenség volt látni. 😮🙂 Amúgy nagyon édes kis család, azóta már sulis a kissrác.

2022. máj. 9. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%
Megertenem hogy apam miert nem foglalkozott velem szinte soha es remenykednek hogy az igazi apam nem alkesz :D
2022. máj. 9. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%
Ők neveltek fel, ergo ők a szüleim, az az idegen, aki megcsinált, nem érdekel.
2022. máj. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%
"Nem a véletlen egybeesés műve, hogy az egypetéjű ikrek ha nem is azonos, de közel azonos külső vonásokkal rendelkeznek, amiből aztán persze mást hoznak ki életük során. Más elsőfokú rokonok teljesen egyedi kombinációval bírnak, nem ugyanazt a mixet örökli egyik testvér a szüleitől, mint a másik" De, az egypetéjű ikrek konkrétan TELJESEN ugyanazt öröklik.
2022. máj. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!