Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet kezdeni egy olyan...

Mit lehet kezdeni egy olyan 19 éves gyerekkel, aki nagyjából egy 12 éves szintén éli az életét?

Figyelt kérdés

Két dolgot megjegyeznék az elején. Nem a sajat fiam, tehát ilyen gúnyos, miért nem nevelted meg válaszokat nem kérek.

A másik, hogy a gyereknek nincs szellemi vagy testi fogyatékossága.


Szóval adott egy közpiskolat most befejező gyerek. Nincs jobb szó rá, sajnos rettentően korlátozott képességű. Az élete jelenleg abból áll, hogy délben felkel, a másik 12 órában meg semmit nem csinál csak ül a számítógép előtt és youtubeozik meg játszik ilyen 10 éveseknek való játékokkal. Sajnos nagyon buta, szakmunkas vizsgán 2x bukott, 3. alkalommal csak úgy ment át, hogy a tanár elcsalta neki. Utána volt ilyen 2 éves érettsegin, írásbelin bukta, szóbelin nagyjából mindenből kettessel rugdosták át. Szocializációs képessége, tudása a világról nulla. Ha megkérdezed ki Magyarorszag miniszterelnöke, fogalma sincs róla. Egész nap egy búcsús, 300 ft-os "fénykarddal" rohangál itthon, és a SOHA, SEMMI témája nincs a transformers, lego, marvel filmek hármason kívül. Annyira életképtelen szegény, hogy egy vajas kenyeret nem tud megkenni (szó szerint), vagy alapdolgokat megcsinálni, mondjuk valamennyire felnőttesen kommunikálni, vagy bevásárolni egy boltban. Nincsennek barátai, , nincs társas kapcsolata, semmiféle jövőkép nincs előtte. Tavaly nyaron elküldtem dolgozni 2 helyre is, mindkettőtől kirúgták pár nap után, mondván, hogy teljesen alkalmatlan bármire is (még segédmunkásnak is) Kommunikálni emberekkel semmilyen szinten nem tud. Az apja 5 évesen hagyta el, az anyja egyedül nevelte, de ő se az a túl céltudatos, talpraesett egyén. Tutyimutyi, na. Sajnos teljesen a saját képére formálta a gyereket. Hiaba próbálom noszogatni a gyereket, hogy így nem lehet élni, ő is, meg anyja is támadásnak vesz mindent. 4 éve vagyunk együtt, régebben még eljött velünk közös progamokra, most, hogy "felnőtt" viszont már semmire nem hajlandó. Ha nem gépezik, akkor transformeseket gurigat a padlón, meg mancs őrjárt színvonalú, 10 éveseknek való mesefilmeket néz. Jelenlegi állapot szerint, élete végig velünk fog élni, mert teljesen életképtelen.


Most megy a balhé, mert én megmondtam, hogy nem fogom eltartani, meg elviselni a semmittevését, vagy ő megy, vagy én. Csak azért nem lépek fel vele durván, mert az anyjat nagyon szeretem, illetve beteg, van így is elég bajunk, nem akarom szítani még jobban a tüzet.


A gyerek egyébként úgymond teljesen igénytelen, soha nem kér pénzt semmire, nem bulizik, turkalóból ruházzuk stb stb és amugy egy illedelmes, csendes gyerek.


Nekem nincs sajat gyerekem, es őszintén szólva fogalmam sincs mit kezdjek vele. Próbálnám szerencsétlent az élet dolgaira tanítani, de nagyon korlátozott képességű.


2022. júl. 19. 17:04
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
67%
Kihasznál téged a nő, csak azért van veled együtt, hogy eltartsd őt és a gyerekét. Hagyd ott inkább, mert hosszabb távon tönkre fog ez tenni.
2022. júl. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Kizárt, hogy nem fogyatékos a leírtak alapján, érdemes lenne kivizsgáltatni.

Annyit tudsz tenni, hogy eldöntöd, hogy az anyjával akarsz élni, és elfogadod, vagy tovább lépsz!

2022. júl. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim válasza:
23%
Pszichológus, családállitás.. akár online, de kéne egy jó szakember. A családállítást mindenképp ajánlom. És erre viszont költeni kéne sokat.
2022. júl. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
33%
Leírásod alapján: Anyuka számára teljesen rendben van ilyen fia és nem szeretne fia önálló életet éljen. Tehát anyuci pici fia. Ezek után ne lepődj meg: te választásra kérnéd szerelmedet téged vagy fiát választja, akkor nagy valósínűséggel fiát fogja választani. Inkább neked kéne választanod mi jó neked. Vagy maradsz szerelmeddel, akkor fiát is neked el tartanod. Vagy elhagyódj őket és keresel rendes nőt.
2022. júl. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
85%

"A gyereknek nincs szellemi vagy testi fogyatékossága." Aha... Hát nem úgy tűnik. El kell vinni psichológushozz.

A másik. "vagy ő megy, vagy én." Te nem az apja vagy, hanem csak az anyja faszija, semmien jogod nincs kib@szni a gyereket.

Te nem tudsz vele mit kezdeni. Tényleg vigyétek szakemberhezz.

2022. júl. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
89%
Biztos, hogy enyhe szellemi fogyatékos.
2022. júl. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
97%

#6

Hát ezt nem nevezném enyhének.

2022. júl. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
78%
Milyen alapon állítod, hogy nincs szellemi fogyatékossága? Hát, ki a fogyatékos szerinted, ha nem ez? Masszívan fogyatékos! Nagyon buta=fogyatékos. Vagy te nem ismered a fogyatékos szó jelentését. Ha nem bírsz velük élni, ne élj. Fegyvert tartanak a fejedhez?
2022. júl. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:

1: nem azert van velem h eltartsam, elottem is megvoltak, nelkulem is meglennenek (tanar vagyok, szoval nem a penzem miatt van velem)


5: van jogom kib@szni, ugyanis az en hazamban elnek.

2022. júl. 19. 17:44
 10/54 anonim ***** válasza:
90%

"az anyja egyedül nevelte, de ő se az a túl céltudatos, talpraesett egyén. Tutyimutyi, na. Sajnos teljesen a saját képére formálta a gyereket."

Annyira nagy igényeid neked sincsenek, ha így leszólod az anyját, de azért szereted.

Ha kib@szod a gyereket, megy vele az anyja is, legalábbis a leírásból ítélve.

Ha az anyjának megfelel a jelenlegi helyzet, akkor sokat nem tudsz tenni, ha meg tényleg az van, hogy a fiú semmilyen munkát nem tud végezni, akkor pláne. Vagy elfogadod ezt a helyzetet, vagy lépsz. Pszichológust tényleg érdemes lenne még megpróbálni.

2022. júl. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!