Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Minek szülsz gyereket a...

Minek szülsz gyereket a világra, ha több, mint 18 év után csak parazita számodra, és csak idegesít téged?

Figyelt kérdés
Ne mondd, hogy ez nem igaz! Mert ezt látom mindenhol és én is ezt tapasztalom. Ez nem csak nőkhőz, férfiakhoz is szól a kérdésem (már amennyire).
2022. szept. 25. 01:35
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
76%
Mi bajod a saját gyerekeddel? Kb ezt a kérdést vette fel bennem a kérdés.
2022. szept. 25. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
77%
Rossz irányba nézegetsz.
2022. szept. 25. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
83%
Én nem szülök, pont azért, mert nem lennék jó szülő, csak teher lenne nekem egy gyerek.
2022. szept. 25. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim válasza:
70%

Nézd, a gyerek az olyanná válik, amilyennè te neveled.

Ha a te gyereked 18 év után parazita lesz, az a te munkád eredménye, te nevelnéd olyannà.

2022. szept. 25. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim válasza:
80%

Parazita?

Jézusom. Van gyereked?

Sajnálom őt.

Egyet értek. Amilyennek neveled, amit otthon lát. Nyilván vannak saját jellegzetességei, amivel születik, de a minta amit lát, és a nevelés nagyban befolyásolja, hogy milyen ember lesz.

2022. szept. 25. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
72%
Engem is utcára raktak szüleim nem sokkal, miután felvettek egyetemre. Most meg csak pislognak, hogy jobb kocsiaim és házaim vannak, mint nekik. Mindig jót röhögök rajtuk, ha ez eszembe jut.
2022. szept. 25. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
69%

"Nézd, a gyerek az olyanná válik, amilyennè te neveled."


Nem, a gyerek olyanná válik, amilyen a személyisége. A szülő max az első 3 évben neveli kizárólagosan, onnantól viszont napjai nagy részét valamilyen oktatási intézményben tölti és a környezet bizony nagyobb hatással van rá, mint a szülők.


Tudod kérdező, vannak olyan szülők, akik szerint parazita a gyerekük és ezek között vannak olyanok, akik joggal gondolják ezt. Az átlag viszont teljesen normalis szülő-gyerek kapcsolatban él

2022. szept. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
80%

Ez általánosítás ésnem igaz. Sajnos van sok rossz szülő, szülőnek nem való felnőtt és ugyanúgy van sok önző, a szüleivel nem törődő fiatal is. Sajnos az sem igaz, hogy a felnőtt gyerekek minden esetben visszatükrözik a szülői nevelést. Nem egy elhagyott, elhanyagolt gyereknél megfigyelhető, sokkal jobban ragaszkodik az őt elhagyó szülőhöz, mint azok, akikről rendesen gondoskodnak a szülei. Elég csak szétnézni egy idős otthonban, hány igen szomorú sorsot lehet ott is megismerni.

Nem teljesen értem, mire gondolsz, de ha pl. arra, hogy a szülő egyre inkább elvárja a gyerekétől az önállósodást, ha már nagykorúvá vált a gyereke, azt a gyerek akár érezheti úgy is, hogy a szülő parazitának tekinti, de ez nem igaz, de természetesen itt is vannak szélsőséges esetek.

Én pl igen kevés fiatalt ismerek, akit a szülője 18 éves kora után már nem támogatja semmivel, de attól még nem állítom, hogy nincs ilyen, olyan fiatalt viszont egyre többet ismerek, aki "mamahoteles".

2022. szept. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
47%

Mert a gyerek teher. Ez tény.


Az, csomó lemondással, felelősséggel jár, és amikor még 28 évesen is otthon él, mert kényelmesebb, neked meg már 28 éve nincs normális életed (öcsém pl otthon tengődik, pedig megtehetné, hogy elköltözik) na, az gáz.


És egyre több "felnőtt" él a szülővel, ami oké, de az ilyennek nincs igénye egy önálló életre?

Mert én megőrülnék, hogyha 30 évesen is minden lépésemről tudnának, plusz leszakadna a bőr a képemről, hogyha a nőmet a gyerekkori szobámban dgnám anyáméktól 5 méterre.

2022. szept. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 qkker1 ***** válasza:
30%

"Mi bajod a saját gyerekeddel? "


Szerintem ez a gyerek, akit 18+ évesen nem akarnak eltaratani.

2022. szept. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!