Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan magyarázzam el a...

Hogyan magyarázzam el a fiamnak, hogy mi sajnos nem tudunk megengedni magunknak méregdrága nyaralásokat és luxuscikkeket?

Figyelt kérdés
Van egy 12 éves fiam akivel egy nagyobb város viszonylag jómódúbb környékén lakunk. Mi azonban sajnos nem vagyunk azok. A földrajzi elhelyezkedés miatt sajnos az iskolájába is nála jobb anyagi hátterü gyerekek járnak, amivel nem is lenne gond. Csak, hogy így ugye mindenkitől azt látja, hogy “most megyünk a családdal a Karib-tengerre meg Bora Borára nyaralni, minden évben új Ralph Lauren/Tommy Hilfiger iskolatáska, 4. osztályban már a legújabb iPhone” meg hasonlók. Ő ezekre nyilván féltékeny is érthető módon ami miatt állandóan engem meg az apját szidja, hogy mi ezeket neki miért nem vesszük meg. Bunkó, flegma velünk és mindig tudatja velünk, hogy utál minket. Próbáltuk már neki megmagyarázni, hogy mi ezt sajnos nem engedhetjük meg magunknak, de hiába. Szerintetek mi lenne a teendő? Iskolát váltani nem szeretne, mert egyébként szereti az iskolát, jó tanuló és sok barátja van ott ettől függetlenül.

2022. okt. 3. 17:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom, hogy kamu kérdés, vagy sem, de, ha jó nevelést kapott volna a gyerek, akkor nem lenne ilyen probléma :)
2022. okt. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ezt nem tudjátok elfogadtatni vele, max annyit érhettek el, hogy nektek nem fogja mondani és magába fojtja.


Én gimibe voltam hasonló helyzetben, a szüleimet sose szidtam miatta, de nagyon sokat sírtam, mert úgy éreztem, hogy kevesebbet érek, mint a többiek és az egész életem csak egy szenvedés, ahol mindig a többszörösét kell teljesítenem, mint a körülöttem lévőknek és akkor sem fogom soha azt az életszínvonalat elérni, mint ők. Én nem féltékeny voltam, hanem csak én is szerettem volna, ha ugyanazok a lehetőségim vannak, mint nekik. Egyetemen már nem volt ekkora a szakadék a társaságomban, így valamennyire kijöttem ebből a depresszióból, de szerintem örökre nyomot hagyott bennem az a pár év, mikor nap, mint nap éreztette velem az élet, hogy én alsóbb rendű vagyok. Az a durva, hogy én voltam ott mindig az osztályelső, de nem mertem elmenni az osztálytalálkozóra, mert borzalmasan szégyelem magam, hogy huszon évesen nincs semmim, pedig annyit küzdöttem, mások meg a saját lakásukban, házukban laknak és a gyereket tervezik...

2022. okt. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
25%
Nincs és kész.
2022. okt. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
34%
12 éves létére nem tudtátok az alapvető értékekre nevelni, amik nem anyagi természetűek? Bármelyik értelmes gyerek már fel tudja mérni hogy élnek és mire telik. Az én 5 évesem is megérti, hogy nem veszünk meg mindent csak azért mert másnak van.
2022. okt. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
88%

"Bunkó, flegma velünk és mindig tudatja velünk, hogy utál minket."


Az anyagiaktól függetlenül nagyon el van cseszve a nevelése.

2022. okt. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
56%
mekkora hisztis gyerek lesz ez
2022. okt. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
36%

Nem "elmagyarázni" kell, hanem leültetni és határozottan megmondani neki, hogy nem, nekünk nem telik ilyesmire és befejezheti az értelmetlen követelőzést.


Majd felnőttként arra költ a pénzéből, amire akar, de a miénket ne ő ossza be.

2022. okt. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Na pont ezért nem kellett volna gyereket vállalnod
2022. okt. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
87%

Ilyen korban nagyon nehéz ezt megértetni egy gyerekkel... vagy előbb kellett volna elkezdeni a hozzászoktatást a gondolathoz, és előbb bevonni a pénzügyekbe, vagy esetleg elköltözni egy kevésbé procc környékre.


Azt tudnám csak javasolni még, hogy többször üljetek le ezt megbeszélni, és tényleg nagyon részletesen és nagyon pontosan beszéljétek meg. Nemcsak azt, hogy "bocs, erre nem telik", hanem igenis belemenni a részletekbe, hogy ez egy gazdag környék, ezért a suliba nálad gazdagabb gyerekek járnak, lehet mutatni statisztikát arról, hogy más környékek mennyire kevésbé tehetősek, hol álltok az átlagkeresetekhez képest stb., hány óra munkáért menni pénzt kaptok, mire költötök.

2022. okt. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos hogy iskolát váltanék ahol az átlag gyerekek vannak.Másrészt meg fognám le ültetném és jó alaposan elbeszélgetnék vele és én is mutatnák neki videót,youtubon sok ilyen van ahol a mégyszegénységet és szó szerint a nyomort mutatják.Bár szerintem erről a szülők is tehetnek ha ilyen a gyerek.Mert nincs neki normálisan elmagyarázva semmi,rá van hagyva minden.Ha ennyi idősen én iPhon-ért hisztiztem volna akkor pofont kaptam volna hogy le szakadt volna a fejem meg hogy a szüleimet szidtam volna,ilyet én álmomban sem mertem volna meg tenni.Párnpofon után meg tanulná.Vagy azt is lehet neki mondani hogy "drága kisfiam majd ha te keresed a kenyérre valót olyan telefont,meg táskát veszel magadnak amilyet akarsz.. Szerintem ennyi idősen elkéne kezdeni vele beszélgetni vele a pénzről és ehhez hasonló dolgokról..
2022. okt. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!