Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy fogadtassam el anyummal,...

Hogy fogadtassam el anyummal, hogy elég esélyes, hogy csúszni fogok az egyetemen?

Figyelt kérdés

Ez az első évem, tanárin vagyok. Az egyik szakomat esélyes, hogy szeretném cserélni, de ezt a tanévet végigviszem így, intézményen belül nem tudok keresztfélévvel váltani amúgy sem. Na meg szeretnék időt hagyni magamnak, hogy biztos legyek benne, hogy nem csak az első zh-k utáni letargia beszél belőlem. :D (Egyébként az alap koncepció az volt, hogy azt a két szakot elvégzem, amin vagyok, aztán végzés után talán harmadiknak azt is, amire most cserélnék.)

Viszont ha váltok, akkor mindenképpen csúszok, mert úgy leszek másodéves, hogy az egyik szakomból nulla darab elsőéves tárgyam lesz meg értelemszerűen. Viszont amikor otthon említettem, hogy megfordult a fejemben a váltás gondolata, le is lettem cseszve, hogy szégyen a csúszás, meg ha már elkezdtem fejezzem be, meg "csak tanulni kell". Mondta ezt anyám, akinek a legmagasabb végzetsége szakma érettségi nélkül... (Most mondom ezt minden rosszindulat nélkül, csak arra akarok kilyukadni, hogy neki azért nincs személyes tapasztalata az egyetemmel)

Nyilván a döntésembe nem szólhat bele, felnőtt vagyok meg ilyenek, amivel itt jönni szoktak az emberek releváns tanács helyett, az ilyenekkel tisztában vagyok, ilyen megjegyzéseket nem szeretnék látni, mert számomra totálisan irreleváns. Viszont nem szeretném rögtön és azonnal, meg úgy egyáltalán a kapcsolatot megszakítani anyuval, szóval azért mégis jó lenne, ha végül tényleg a váltás mellett döntök, akkor nem kéne folyamatos cseszegetést hallgatnom.


2022. okt. 17. 22:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Miről mire váltanál? Ha mondjuk földrajz helyett valamilyen nyelv volna, akkor egyszerűen megmagyarázható azzal, hogy így jobban el tudsz majd helyezkedni, tudsz magán órákat adni, stb.
2022. okt. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Én programtervező infó szakra jártam. Ott annyira, de annyira alap volt, hogy a 80%-a kibukik, hogy én büszke voltam a csúszásomra. Persze távolról online próbáltak baszogatni mekkora szégyen a csúszászom, de akkora önbizalmam volt, hogy telibe röhögtem őket. Azóta is élem a boldog életemet nélkülük.
2022. okt. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Matekot "akarok" angolra cserélni. Jó, az erős túlzás, hogy akarok, de nem vagyok benne egészen biztos, hogy jó döntést hoztam a matekkal. Kissé elbizonytalanított ez a pár tragikusan rosszul sikerült zh, függetlenül attól, hogy a csoporttársaimnak se sikerültek sokkal jobban.
2022. okt. 17. 23:48
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
Hát ja, a matekon szoktak elhasalni.
2022. okt. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez védhető anyagi indokokkal.
2022. okt. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%

Önmagában a rosszul sikerült zh-k miatt nem váltanék, ebben igazat adok édesanyádnak. A kudarc beszél belőled, és nem feltétlen szerencsés a könnyebb ellenállás felé menni.

Ha még olyanokkal érvelnél, hogy nem látod a jövődet matektanárként, mert tudomisén, gáz a tanterv, vagy nem érzed úgy, hogy ezt meg tudod tanítani, akkor érteném, de ez így tényleg csak kifogás.


Mi a másik szakod?

2022. okt. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak megérti azért, végül is ami késik nem mulik, meglesz ez még.
2022. okt. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
46%
Ha felnőtt vagy, meg ilyenek, akkor nyilván önfenntartó is vagy, minden szempontból. Akkor pedig nem kell elfogadtatni, elég, ha közlöd a döntésed, aztán mire legközelebb meglátogatod, addigra megbékél vele.
2022. okt. 18. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
62%
Hát matektanárként mindig lenne munkád. Angollal meg dunát lehet rekeszteni már.
2022. okt. 18. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
77%
Releváns! válasz: te életed, te anyád! Ez az egyetlen releváns válasz. Nem ismerjük, nem élünk vele, nem ismerünk téged sem. Minden szituáció teljesen egyéni, soha senkivel nem történt meg az, ami veled, maximum hasonló.
2022. okt. 18. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!