Hogy segíthetnèk neki ?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 41 éves nő vagyok, sajnos egyedül nevelem a lányomat már egy jó ideje, ő most 20 éves. Mindig is egy picit zárkózott volt, bár mi mindent megtudtunk beszélni, nagyon szeretem őt és a legjobbat akarom neki.


Minap mondta hogy szeretne velem beszélni, fontos.


Így hát leültünk és elmondta hogy anya én a lányokat szeretem.


Mélyen hallgattunk mind a ketten, ő pedig sírni kezdett...


Konkrétan én is meglepődtem bár nem annyira.


Mondanám hogy csalódtam benne, de ez nem lenne igaz...


Miután ő is lenyugodott megint leültünk, és elmondtam neki hogy mindenben támogatom, nem kell emiatt szégyenkeznie, ő is ugyanolyan ember ettől még.


Segíteni szeretnék neki, mert mióta elmondta nagyon zárkózott lett velem is, és fogalmam sincsen miért, hiszen nem szidtam le meg semmi...



Eleve furcsa volt sokszor hogy sokat barátnőzik, fiúkról pedig soha nem ejtett szót. De most már tudom miért...


Olvastam ilyesmi fórumokat is azóta. Hát sok szülő nem tudom mi jogon szülő, mert volt aki kitagadta úgymond a gyerekét miután megtudta hogy más...


Eszembe nem jutna hogy ilyet tegyek vele...


Lehetséges hogy ő úgy érzi hogy ezzel megbántott ? Vagy lehet hogy ő is attól fél hogy kitagadom, de akkor miért mondhatta el ?


Anyukák/apukák válaszát várom akik hasonló helyzetben vannak/voltak. Köszönöm.


2022. dec. 17. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én bár nem vagyok meleg, de azt tudom tanácsolni, hogy ülj le, most te mondd neki, hogy fontosról lenne szó, és mondd el neki, hogy nem kell félnie, nincs szó kitagadásról, ugyanúgy szereted, ez nem változtat semmin, stb. Hátha egy kicsit is jobban érzi magát.
2022. dec. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok érintett.

Ha zárkózottnak érzed mondd meg neki, biztosítsd, hogy tényleg nincs baj. Beszéljen az érzéseiről, esetleg ha van párja mondd meg neki, hogy szívesen megismernéd.

2022. dec. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most nincsen itthon, de mindenképpen beszélni szeretnék vele.
2022. dec. 17. 21:09
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp biztosítsd a támogatásodról, hogy nem lesz cirkusz, ha a párjaként nőt visz majd haza.
2022. dec. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Meglehet az oka, hogy úgy döntött közölnie kell Veled, például lehet szerelmes... Mindenképp beszélgess Vele, de semmiképpen sem faggattóz. Biztosítsd, hogy szívesen fogadod a vendégeit...
2022. dec. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne rohand le, inkább finoman célozgass rá, hogy pl ha tváben vagy bárhol iylesmiről van szó, csak mellékesen említsd meg, hogy neked nincs velük bajod ilyesmi.
2022. dec. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha eleve zárkózott, akkor érthető, hogy rágódik a dolgon - én is minden bromságon, tök feleslegesen.


Mondd meg neki, hgoy minden oké, attól a lányod, szereted, és a barátnőjét is szívesen látod.


Nekem sokat segít, amikor a másik őszintén elmondja az érzéseit, mert nem gyártok értelmetlen elméleteket :D

2022. dec. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

Csak lazán kezeld az egészet. Legközelebb ha hazajön, akkor meséld el, hogy a szomszédba költözött egy csinos lány, hátha ő is meleg vagy kérdezd meg találkozott-e szimpatikus lányokkal.


A legnagyobb segítség ilyenkor, ha teljesen természetesen kezeled.

2022. dec. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Lányod szemszögéből tudok írni, mert gyerekem nincs.

Szerintem várj egy kicsit, valószínűleg régóta készült már erre, valószínűleg hatalmas dolog volt neki, hogy elmondta, hadd legyen most egy kicsit egyedül, aztán majd úgyis oldódik magától, ha továbbra is természetesen viselkedsz.

Amúgy nagyon aranyos, hogy elkezdtél olvasgatni a témában :) Én hetero vagyok, de van néhány meleg barátom (fiúk és lányok is), hát... legtöbb esetben nagyon nem volt ilyen támogató a hozzáállás, de ezt nyilván már te is tudod, írtad is.

2022. dec. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Sikerült megbeszélnünk a dolgokat, és támogatom is mindenben :) Azóta a barátnőjét is elhozta bemutatni,picit furcsa volt látni őket, mármint hogy nem egy fiút hozott haza... de a lényeg hogy megoldottuk. Köszönöm mindenkinek.
2022. dec. 25. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!