Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segíthetek a gyászoló...

Hogyan segíthetek a gyászoló anyukámnak?

Figyelt kérdés
Nagyapámnak sajnos nincs sok hátra, rákos szegény. Szeretném anyukámnak minél könnyebbé tenni ezt a szörnyű időszakot. Szerintetek mit tehetnék érte a mindennapokban? Kíváncsi vagyok bármilyen tanácsra, ami egy kicsit is segíthet.

2023. jan. 3. 09:09
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Fizikailag tudod tehermentesíteni. Pl. átvállalod a házimunkát (vagy egy részét), hogy anyud tudjon pihenni, sírdogálni, papát látogatni. Az érzelmi részével sajnos neki kell megküzdeni..
2023. jan. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Legyél mellette, ez a legtöbb amit ebben a helyzetben megtehetsz.
2023. jan. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Próbálj meg besegíteni ahogy tudsz a házimunkával. Főzz, moss, takaríts, ha tudsz vásárolj be. Így legalább több ideje lesz magára vagy bemenni hozzá.

Sajnálom :(

2023. jan. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Legyél mellette minél többet, az a lényeg. Ha épp arra van szükség, hogy a házimunkában segíts, akkor abban segíts, de ha fontosabb, hogy leülj mellé, akkor azzal teszel jót, ha hagyod a házimunkát a fenébe. Legyél elérhető, ha nem is vagy vele egész nap: ha felhív, ha ír, stb. legyen rá időd, odafigyelésed.
2023. jan. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Psycho ***** válasza:
100%

#4-es jól írja. A jelenlét fontos. Az, hogy megoszthassa, kibeszélhesse, ami most zajlik benne. Az, hogy ventillálhasson. Erre bátoríthatod is, de persze ne túl nyomulósan. Elég, ha biztosítod afelől, hogy ha szeretné kibeszélni magából, amin most keresztülmegy, akkor ott állsz mellette, meghallgatod. Beszéljen a gondolatairól. Az érzéseiről. Adja ki magából. Nem gyengeség, ha ilyenkor sír.

A "gyerünk gyerünk beszélj már" nyilván ellentétes hatást érne el, ezért említettem, hogy nem kell ezt túlerőltetni = legyen ez az ő döntése.


Egyébként szerintem nem jó ötlet mindenféle dolgot átvállalni tőle. Ezzel akarva-akaratlanul beletaszítod abba, hogy egyedül marad a gondolataival, amik felemésztik. Ameddig házimunkát végez, bevásárol, port töröl, mosogat stb, legalább másra koncentrál, és azt érzi, hogy hasznos.

Persze, ha arról van szó, hogy a munka megakadályozná abban, hogy meglátogassa a papádat, ha meg szeretné, az már más kérdés. Olyankor igen, kedves tőled, ha átvállalod a melót.


Sajnálom :( Erőt és kitartást kívánok!

2023. jan. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%
Legyél vele, tereld a figyelmét.
2023. jan. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Ne tereld a figyelmét. Úgyse lehet. És ha eltereled arról, ami foglalkoztatja, csak annál nehezebb lesz feldolgoznia az egészet, mert annál mélyebben fogja elnyomni magában, ha látja, hogy téged zavar a téma.
2023. jan. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg, mit segíts!


Nekem amikor anya haldoklott, a házimunka kimondottan jót tett, mert addig sem a mi lesz most?, hogyan tovább?, apa hogyan éli túl... stb kérdéseken agyaltam.

Ha valaki ezt kiveszi a kezemből, az nem segítség, hanem alám rak még egy lapát szrt.

2023. jan. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!