Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolja anyám, hogy...

Miért gondolja anyám, hogy még mindig tini vagyok?

Figyelt kérdés

44 vagyok, egyedül nevelem a fiamat. Van egy párom, nagyon jól megvagyunk, még nem élünk együtt. Nagyon nehezen jövök ki anyagilag a kamasz fiam mellett. Állandóan azzal cseszeget, hogy nekem félre kell tennem pénzt, hogy nem kellett volna eladnom az autómat (amire ráköltöttem egy vagyont), fiatalabb autót kellett volna venni(ezt hitel nélkül meg tudtam venni). A volt férjemmel közös házunkkel kapcsolatban nem jutok sehova, mert az ex nem fizet ki, de nincs semmi behajtható vagyona. A ház meg közös. Legújabb, hogy munka után még menjek a gyerekkel sportolni. 13 éves a fiam. Egyrészt nem erre vágyik, másrészt 6 után már a fenének sincs kedve menni, akkor főzök, mosok,meg ami éppen jön. Elmondtam már sokszor, milyen kevés a fizum, de nem érti meg, csak fújja a hülyeséget. Sokszor elmondtam neki, hogy nem szeretném, ha bele szólna az életembe, de ahogy öregszik, egyre kevésbé érti meg. Nagyon rosszul esik, hogy mindenkit sajnál, egyedül engem nem. Másik munkahelyre nem tudok elmenni, mert semmi lehetőség nálunk.

És persze miért nem költözök össze a párommal. Holott tudja, hogy milyen volt a házasságom, testi lelki megalázás. Mert ennyi idősen mire várunk.


2023. márc. 6. 10:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
95%

Levezetem.


-Muszáj ezt meg azt elmondani, csinálni, megosztani, sbt.

-nem muszáj.

-de megsértődik.

-tegye.


És ennyi.

2023. márc. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
93%
A közös lakás kapcsán: ha nem akar/tud kifizetni, akkor adj neki egy határidőt erre és mondd meg neki, ezt követően a bíróságnál kérni fogod a közös tulajdon megszüntetését. Ezzel mindketten rosszabbul jártok, mintha normálisan eladnátok a lakást, de pénzhez jutsz.
2023. márc. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
5%
" És persze miért nem költözök össze a párommal. Holott tudja, hogy milyen volt a házasságom, testi lelki megalázás. Mert ennyi idősen mire várunk." - ha ezért nem költözöl össze, minek van párod?
2023. márc. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Korlátozd, hogy mit mondasz el anyádnak. Ha elkezd belevauzni olyanba, amibe nem akarod, akkor pedig először jelezd szépen, de határozottan (kerek perec kimondva, ne csak utalgass rá), hogy ezt hagyja abba.

Ha nem teszi, elköszönsz,leteszed a telefont/hazamész.

És ezt ismételgesd. Hidd el, elég fura lesz számára ahhoz, hogy reagáljon rá. Lehet, hogy megsértődik. Akkor is maradj nyugodt, és közöld, hogy nem esik neked jól, hogy helyetted akar dönteni. Ha sértődik, puffog, akkor hagyj neki időt. Ne nyugtatgasd, csak hagyd.

Ez be szokott válni az átlagnál.

Viszont az exférjeddel közös házat ne hagyd annyiban. Itt tényleg gyerekesen viselkedsz. Ha nem akarja/tudja kifizetni akkor el kell adni és elosztani a pénzt. Fordulj ügyvédhez, ne hagyd, hogy így kiforgasson! Gondolj a fiadra, miatta szerintem megéri "tököt növeszteni".

2023. márc. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
34%
Mert kortól független méág mindig kisgyerekének tart.
2023. márc. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
26%
Nézd el neki. A szülő nem örül annak, ha a gyereke élete nem egy kéjmámor, de mivel úgysem tud már mit tenni, ezért így próbálja meg mentegetni saját magát. Holott nyilvánvaló, hogy neki, mint szülőnek is volt szerepe abban, hogy az életed így sikerült.
2023. márc. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért, mert láthatóan nem tudod menedzselni az életed. Volt férjeddel miért nem rendezed az ügyet? El kell adni a házat, és kapd meg a pénz felét. Ha nem hajlandó, indíthatsz pert, közös tulajdon megszüntetése iránt. Előbb utóbb megkapod a pénzt, amiből már el tudsz költözni olyan helyre, ahol számtalan munkalehetőség van.
2023. márc. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
93%

"Az a "gyerek" aki kapcsolatban áll a szülővel nem teheti meg hogy semmit nem mond el Neki, hiszen bizonyára kérdezi, és látja az életét, legalábbis belelát az életébe."


De igen, le lehet minimalizálni az információ átadást, sőt le lehet minimalizálni a kapcsolatot is, ha a szülő állandóan csak kötözködni, beleszólni, cseszegetni tud. Senki nem köteles ezt tűrni, max. megteszi, mert ahogy itt valaki írta, rengeteg ilyen szülőről leválni képtelen, beteg lelkű középkorú van itt.


Én is megtettem anyámmal a kapcsolat és info minimalizálását. Ez van, elmondtam, mi a probléma, elmondtam, mi lesz, ha nem változtat, nem akart változtatni, mert ő nehogymár, hát akkor így járt, az én életemet ne mérgezze senki, mert akkor majd ezt a mintát adom tovább a gyerekemnek is.

2023. márc. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
88%

Utolsót nagyon adom. Őszinte és felnőtt hozzáállás, én sem hagyom, hogy valaki átgyalogoljpon rajtam csak mert "illik" meg "kell" kiszolgálni a szülő agymenéseit. Dehogy kell.


Anya, sok az, amit csinálsz. hetente egyszer beszélhetünk, azt szeretném is, de ha folyton beleszólsz az életembe és lehúzol, akkor nem foglak felhívni, és neked sem fogok reagálni a megkeresésre, mert nekem ez kellemetlen. Légyszíves, innentől ezt tartsd tiszteletben. És ha hisztizik, akkor is betartani. Ennyi kéne.

2023. márc. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Anyam azt se tudja mikor mi van velem. Kulon elek. De minden nap talalkozunk a buszon.

21l

2023. okt. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!