Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi szokott lenni az ilyen...

Mi szokott lenni az ilyen történetek vége?

Figyelt kérdés
huszonéves nő boldogtalan és titokban arra vár hogy a szülei meghaljanak, pont azért mert annyira szereti őket hogy nem akar nekik ekkora fájdalmat okozni, világéletében boldogtalan volt az egész életével és titkolta ezt előttük, csak az ő létezésük tartja vissza. segítséget nem vesz igénybe, csak szenved, titokban.

2023. ápr. 13. 12:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
20%
Miért van lepontozva majdnem mindenki, aki nem az öngyilkosság mellett érvel?
2023. ápr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt könnyű elmenni terápiába. Aztán kihagytam sok évet, hogy már többet nem akarok menni, aztán újra kellett. Viszont két barátomat meg elkísértem, mert egyedül nem tudtak volna elmenni.

"Amíg várod a szüleid halálát", addig titokban, hogy ők ne tudják, te is elmehetnél valami terápiára.

Fogászatra elmegyünk, amikor fáj a fogunk... A depressziós abban más, hogy nem akar meggyógyulni. Úgy érzi, hogy megérdemli a szenvedést, mert hulladék. Na, hát ezt valóban nem könnyű legyőzni. Örülnék, ha Neked mégis sikerülne! Én a terápiák miatt élek még egyáltalán, és mert élek sok örömöt tudtam másoknak okozni, illetve magamnak is. De még azért beteg vagyok sajnos, de már azt megtanultam, hogy az agyamnak több, részben független területe van. Az egyikben lakik a depresszió, amit néha, trükkökkel ki tudok cselezni. Hogy pl. kifelé figyelek, kicsit félreteszem a szinte folyamatosan kattogó önszapulást és önsajnálatot, és nézem, hogy kint mi van. Milyenek a fák, hány madár van, milyen színeket találni még télen is a világban. Ez pl. kis enyhülést szokott adni. A másik, hogy előre leszervezek programokat, és akkor aznap, amikor épp esetleg lenn vagyok egy gödör alján, akkor is el kell menjek, mert már várnak a társasozós cimborák. Ilyenekkel próbálkozom...

2023. ápr. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is így érzek (én huszonéves srác vagyok). Nem tudom, hogy mi lesz a vége. Igazából még elég sokáig élhetnek, főleg anya (apa nem valami egészségesen él, és idősebb is). Szóval nem tudom, most azt mondom, hogy amíg csak egyikük is él, nem teszem meg, de könnyen lehet, hogy addigra még mélyebbre süllyedek, és már nem fog érdekelni.

Aztán másik részről ott van az is, hogy bármilyen rossz is, nem biztos, hogy meg merem majd tenni magammal, amit meg kell.

2023. ápr. 15. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonymousreview60 ***** válasza:
16%

0. Az, hogy depressziósként szarnak látod a világot, az nem azt jelenti, hogy a világ szar, hanem az ablakod van szarral bekenve.

1. Kérdező, vegyél példát #12-ről.

2. Egyik kollégám - nem kis részben a (már volt) felesége miatt - kötelet vett a kezébe. Végül is azt ő maga rakta le, de a helyzetét végül a terápia oldotta meg.

3. Akinek nincs baja a fogával, azok nagyobb része is tudja, hogy a fogfájás nem normális dolog, és ha baj van a foggal, fogorvoshoz kell menni. Ha depressziós az ember, akkor azzal pszichológushoz kell menni (illetve egyes súlyosabb esetekben pszichiáterhez).

2023. ápr. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nem teszimeg. Az utolsó lépéshez kur a nagy bátorság kell.

Sajnos a rendszer nem teszi lehetővé,hogy pisztolyt vegyünk,ha lehetne már én sem élnék....

De bármimáshoz kell a tökösség.

2023. okt. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi van azóta kérdező?
2023. okt. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A felhasználónak nem tudunk üzenetet továbbítani

(nincs ilyen felhasználó vagy már törölte regisztrációját vagy letiltásra került a fiókja)!


Nem fog válaszolni

2023. okt. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Én vagyok az, másik fiókról. Nyáron megpróbáltam de nem sikerült. Ugyanaz van.
jan. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

15 vagyok.

Én megmondtam....

jan. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Az nem azt jelenti hogy egyszer majd nem fogom megtenni… nem birom ha rossz dolgok tortennek velem, kriziskezelesem 0.
jan. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!