Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg nincs jobb fegyelmezés...

Tényleg nincs jobb fegyelmezés a verésnél?

Figyelt kérdés
Aki szerint normális megütni a gyereket és biztos meg is érdemli, az mit gondol? Miért nincs bármi más módszer, amit alkalmaz? Tényleg bármi. Amúgy is hogy lehet egy cuki kisgyereket, akit te vállaltál, szereted onnantól kezdve, hogy pozitív lett a teszt, megütni minden lelkiismeret furdalás nélkül csak azért, mert rosszat tett vagy rosszul esett neki valami és sír?
2023. ápr. 23. 13:01
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
19%

27!


Viselkedési zavaros még 1000 dolog miatt lehet.

Megint leírtuk vagy 20-an, hogy szó sincs fejének az ütlegelésétől, de látom a lényeges dolgok felett továbbra is sikerül szándékosan elsiklani.

Tényleg nem mindenkinek való gyerek. A pszichopatáknak semmiképpen, meg a hozzád hasonló liberósóknak sem. De ide venném még a gyenge akaraterejű, karizmátlan embereket is.

Egy ilyen incidenssel pont, hogy nem csinálsz nyomorékot belőle, te szerencsétlen. Más gyerekét meg azért nem pofozod fel, mert nem a tiéd, te nem normális.

2023. ápr. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
0%

30!


Nem árt, mer időnként szigor is kell hozzá.

2023. ápr. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
31%

31.

Anyád a nem normális.

2023. ápr. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
87%

"12



Pofon meg elverés nem ugyanaz, és köze nincs a kőkonzervatív neveléshez. De felmondtad a liberós mantrát. Kár hogy a valóságban pont az ellenkezője történik mindannak, mint amiket leírtál."

Én speciel a pofonról egy szót nem írtam, meg sem említettem. A verésről beszéltem, amikor ütik-vágják a gyereket. Igen, előfordul ez manapság is!

Egyébként semmilyen "liberós" mantrát nem mondtam fel, komcsikám. Illetve mi az, hogy a valóságban pont az ellenkezője történik, mint amit írtam?! Azt hiszed, hogy akit ütnek-vernek, majd pont ő fogja legjobban szeretni szüleit? Hát egy nonszensz vagy!

2023. ápr. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
24%

34!


Akkor félreértettük egymást. Ne komcsizz!

2023. ápr. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
69%

Azért megkérdezném tőled kérdező hogy szerinted mi a másik megoldás a fegyelmezésre a verésen kívül?

Tudom hogy van más, bár nincs még gyerekem, és nem hiszek a verésben hogy ez a legjobb fegyelmezés, de akkor azért felteszem a kérdést hogy milyen más alternatívák vannak akkor?

2023. ápr. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
24%
A rászólás. De az egy idő után nem válik be.
2023. ápr. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
98%

A verés nem fegyelmezés. Nem lesz semmi sem a fegyelmezésével, vagy önfegyelmezésével. Illetve de, kevésbé lesz fegyelmezett, és saját magadtól is elveszed a lehetőséget, hogy később fegyelmezd, segíthesd, jó kapcsolatod legyen vele.


A kutyáknak tényleg nincs jobb eszközük a morgásnál? Miért nem mondja, hogy fél?


Érted a lényeget? :)

Van akinek ez, van akinek az az eszjöze, amit belát és használni képes. Neked egyértelmű, hogy a bántalmazásból nem születik jó, ők még nem ennyire érettek, felnőttek.

2023. ápr. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

Igen rászólnék. Szavakkal próbálkoznék. Meg kell várni, amíg lenyugszik, utána szerintem lehet értelmesen beszélni a gyerekkel. Most erre azt fogjátok mondani, hogy ez nem válik be. Lehet. De akkor is úgy gondolom, hogy egyik gyerek sem érdemli meg, hogy megverjék. Még az is jobb, ha a másik szobában hagyod sírni, minthogy elkezded ütni ahol éred.


Ha már nagyobb: nekem amikor romlottak a jegyeim, verést kaptam. Pedig lelki okai voltak, nem lustaság, a mai napig így van, ha szarul vagyok lelkileg, a munkában sem teljesítek jól. Én megkérdezném a gyereket, hogy minden oké e, bennem megbízhat, elmondhatja. Én is elmondtam a szüleimnek de őket nem érdekelte és engem hibáztattak, ezt bármilyen ügyre mondom. Nekem jobb lett volna, ha segítenek azt a lelki dolgot megoldani ahelyett, hogy vernek. Valószínűleg most kiegyensúlyozottabb lennék sokkal.

2023. ápr. 24. 07:36
 40/43 anonim ***** válasza:
25%
Kérdező én nem az vagyok akinek szánod, de akkor miért tetted fel a kérdést? Úgy van ahogy gondolod de most miért kellett ez a váll veregetés?
2023. ápr. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!