Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Öngyilkosság ellen a legjobb...

Öngyilkosság ellen a legjobb módszer szerintem hogy "Ne legyél öngyilkos hanem élvezd a szenvedést" Vélemény erről?

Figyelt kérdés

2023. máj. 16. 01:31
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
89%
Az hogy ritka empátiátlan gyökér vagy kérdező, aki élvezi hogy azt basztatja kinek már így durván sok baja vagy..
2023. máj. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
92%
Esetleg a megoldás az lenne, ha a szuicid hajlamú ember pszichiáter segítségét kérje, lehetőleg pszichoterápia formájában.
2023. máj. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
91%
Kb egy mazohistának lehet csak ezt ajánlani.
2023. máj. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
93%
Nem érted az öngyilkosok motivációját. Nem szenvedni akarnak, hanem pont azért teszik meg mert nem akarnak tovább szenvedni. Nem is értem hogy nem raktad össze ezt magadtól. Vagy a mazochizmussal kevered, de el vagy tévedve nagyon.
2023. máj. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 A kérdező kommentje:

Én ezt saját magamnak mondogatom,különben már régen öngyilkos lettem volna.Engem is sokat baszogattak,megaláztak suliban, munkahelyen, a diplomámmal nem tudtam elhelyezkedni, gyári fizikai munkás vagyok és az is maradok egész életemben.

Mikor eszembe jutnak a negatív életesemények,mindig ezt mondom magamnak és legalább így életben maradok.

Egyébként a szenvedések közepette néha jó dolgok is vannak.

Szóval ezt egyáltalán nem beszólásnak szántam, hanem az öngyilkosság elkövetése ellen.Mit lehet tenni ha a szenvedés nem múlik?Dacolni kell a szenvedéssel, hogy csak azért se fogjon ki rajtunk, hanem "élvezzük" és ezáltal bizonyos mértékben úgy is mondhatjuk hogy legyőzzük.

És közben néha jó dolgok is vannak, a szenvedés is néha szünetel.

2023. máj. 16. 16:27
 16/61 anonim ***** válasza:
90%
Te hülye vagy. A szenvedést nem élvezed.
2023. máj. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
87%
Én ezt hülyeségnek tartom.Aki már alapból szenved valami vagy valaki miatt az nem fogja élvezni a szenvedést.
2023. máj. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 A kérdező kommentje:

Idézőjelbe raktam. Nyílván nem lehet a szó szoros értelmében élvezni a szenvedést, hanem kínomban megpróbálok úgy hozzáállni hogy "élvezem"

Ez a módszer szerintem lelki szenvedésekre jó(baszogatás,megalázás...),fizikai szenvedések esetén fájdalomcsillapító kell, vagy ha az se nagyon segít, akkor tényleg öngyilkosság.

2023. máj. 16. 23:24
 19/61 anonim ***** válasza:
83%
Magyarán átbaszod magad, mert tehetetlen vagy. Ez nem megoldás, sőt biztosan ront a helyzeten..
2023. máj. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 A kérdező kommentje:
Így is lehet fogalmazni.Ez a módszer életben tart,különben már régen öngyilkos lettem volna. Miért ront a helyzeten ha ezzel a módszerrel akadályozom meg hogy öngyilkos legyek?Szerinted mi lenne a megoldás?
2023. máj. 17. 00:09
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!