Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőlátogatáskor ki főzzön?...

Szülőlátogatáskor ki főzzön? Vendégségnek számít, vagy hazamenetelnek?

Figyelt kérdés

Következő a helyzet:


Hárman vagyunk nők testvérek, van két nővérem, mindkettőnek van párja, 35 évesek. Nagyjából 2 havonta járunk haza, mindig ünnepkor. Szülinap, ilyesmi.Amikor elmegyünk meglátogatni anyukánkat, nekik 2 óra az út, nekem és a páromnak 5.

Én az egyik nővéremmel vagyok jóban, nevezzük X-nek, a másikkal pedig nem, nevezzük Y-nak.

Úgy szokott kinézni, hogy szombaton odaérünk, és vasárnap délelőtt Y és anyukám szoktak főzni ünnepi ebédet. Hozzá kell tenni, hogy anyukám Y-nal jön ki a legjobban közülünk, hasonlóan főznek és hobbijuk is a főzés. X nem szeret főzni, én pedig olyanokat, mint ők nem tudok (kevés húst eszem és sok zöldséget). A konyhában két ember fér el kb, tehát csak ők. Ők mindig felkelnek hajnalban, főzik a húslevest, és készítik a 2-3 féle húsos ételt. Tehát egész délelőtt azért dolgoznak, hogy legyen egy nagy ebéd. Néha besegítünk diót darálni vagy ilyesmi, de nem sokat. Nem kérik.

A helyzet az, hogy főleg Y szokta érzékeltetni, hogy nem segítünk. Nos, én X-szel nem vagyok jóban, én nem fogok vele együtt főzni, de többször felajánlottuk már Y-nal, hogy viszünk kaját, főzünk mi is, hogy ne kelljen annyit főzniük. Főleg, hogy ugye én kb nem eszem húst, Y pedig vega. Azt mondtuk, főzünk vega kaját, elvisszük, és akkor nem kell 2-3 fogást elkészíteni. Megsértődtek, ők akarnak főzni.

A baj ugye az, hogy attól, hogy nem akrják, hogy vigyünk kaját, ők ugyanúgy rengeteget dolgoznak, addig mi csak ülünk a nappaliban. Nem kezdünk el játszani pl társast, mert akkor érzékeltetik, hogy ők dolgoznak, mi meg társasozunk. Múltkor pl elmentünk egy nagyot sétálni X-szel, amíg ők főztek, akkor is ment a pofavágás.

Mit gondoltok? Menjünk el sétálni, ha akarunk, nem? Ha ők fejedelmi ebédet akarnak maguknak, akkor csináljanak, de mi úgyis csak keveset eszünk belőle. Arra gondoltam, hogy máskor csak az ebédre mennék haza, de az meg még nagyobb hülyeség napi 10 órát utazni egy olyan ebédért, amit egyébként nem is szeretnék enni. :D


Az is érdekes szerintem, hogy ez most vendégségnek számít-e. Ugyanabba a házba megyek, ahol felnőttem, de elköltöztem onnan már majdnem 10 éve. Ha vendégségbe megyek, akkor nem kéne éreztetniük, hogy nem dolgozunk. Viszont Y nem úgy viselkedik, mintha vendégségbe lenne. Neki amúgy teljesen otthonos, ő jóval többet jár haza, mint mi X-szel. Ő tudja is, hogy mi hol van a konyhában.

De ha azt nézzük, hogy végülis hazamegyünk, akkor el lehetne várni, hogy besegítsünk. De nem hagyják, hogy vigyünk kaját akkor se. Pedig mi X-szel tényleg nem nagyon eszünk az ő kajájukból.



2023. máj. 22. 15:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Haza oda mész, ahol (legalább részben) életvitelszerűen laksz. Minden más a vendégség kategóriába esik. Ettől függetlenül meg lehet beszélni, hogy mindenki szálljon be valamilyen módon. Salátát, süteményt akkor is meg lehet előre csinálni és elvinni, ha a levest és a főételt egyébként helyben készítik. Normálisan le kell kommunikálni és nem lesz gond.
2023. máj. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%

Ilyen esetben szerintem addig rendben, hogy az a testvér föz anyukátokkal, aki szeret, meg akivel együtt jól kijönnek.

Viszont nektek illene segíteni elökészítésben (zöldségpucolás, darabolás, stb), esetleg a rendrakásban, mert azért nem vendég vagy egészen, nekem ez lenne a természetes.

Persze egész idö alatt fözni, dolgozni nem kellene, de ez is jó alkalom lenne beszélgetésre is.

2023. máj. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%

Beszéljetek össze X-szel, és a következő banzájra úgy állítsatok be, hogy anya, hoztunk sütit/salit/levest/rézfszúbaglyot a holnapi bulihoz!

Vasárnap már annyival kevesebb dolog lesz, és ha nem görnyednek egész nap a konyhában, ők is rájönnek majd, hogy jé, ez nem is olyan rossz megoldás.

2023. máj. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

"Én az egyik nővéremmel vagyok jóban, nevezzük X-nek..."


" Nos, én X-szel nem vagyok jóban, én nem fogok vele együtt főzni,..."


Mi a fenének ez az erőltetett nevezzük ennek, nevezzük annak, ha magad is belezavarodsz?

Mindent leírtak előttem, ezen nincs mit ragozni!

Mindenki azzal főzzön, akivel jól megvannak, de kéz alá dolgoznod illene.

Ha meg ennek ellenére cseszeget valaki, akivel nem jössz ki jól, akkor kinyitod a szádat és felsorolod miket tettél meg a kaja érdekében.

Egyébként egy konyhában soha nem az étel összerakása a több feladat, hanem az előkészítés.

2023. máj. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

(Tényleg nem volt szerencsés ez az X, Y-ozás, de azt gondoltam, jobban összetéveszteném, ha kitalált neveket írnék.)


Annak ellenére vigyünk oda kaját, hogy anya többször kifejezte, hogy megsértődik? Nem tudom.


Egyébként meg szoktuk kérdezni mindig, hogy miben tudunk segíteni, általában azt mondják, hogy semmiben, vagy néha, adnak egy-két kicsi feladatot. Ritkán. Múltkor például mosogattam, de akkor meg az derült ki, hogy túl lassan csináltam, és ezzel idegesítettem a nem kedvelt nővéremet. Ezt utólag tudtam meg. (Olyan sebességgel mosogattam, ahogy itthon is szoktam, lehet, hogy neki lassú volt, azt nem tudom. )

2023. máj. 22. 16:42
 6/22 anonim ***** válasza:
90%

Ez az x y tévesztés engem is megzavart először, de nyugi értem.

Én nem utaznék 10 órákat egy nemszeretem kajás ebédért, plusz a passzív agresszív feszkóért.

Ennyi.

A két matriarcha nem lesz hajlandó elfogadni tőletek semmit.

2023. máj. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%

Kiülsz a teraszra, vagy a diófa alá - vagy bárhová ami van - megpucolod a krumplit, zöldséget, felvágod a hagymát, átnyomod a fokhagymát, megmosod a salátát, legyalulod az uborkát, kiklopfolod a húsokat, (esetleg bepanírozod), krémet keversz, habot versz,... és ha még ezek után is nyaggat XY, akkor szájon vered egy serpenyővel!:D

Ne legyél már nyuszi, te ugyanolyan joggal vagy a szülői házban mint ők! (ahova egyébként én hazamegyek)

2023. máj. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%
Nem világos nekem, hogy akkor mit eszik a vega tesó? Neki nem csinálnak semmit és köretet eszik? Mert akkor az a minimum, hogy vagy visztek vega kaját és anyukád örül neki, vagy ott főztök valamit, ami nem köret. Az, hogy nem vihettek mást mert megsértődik, és ott se lehet mást csinálni, az a részükről bunkóság. Da ha csinálnak vagy csináltok olyan ételt, amit ti is szerettek, akkor visszont nektek illene besegíteni, ha engedik. Zödségeket az asztalnál is lehet vagdosni, ha nincs máshol hely.
2023. máj. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Igen, köretet eszik általában valamilyen befőttel. Azt mondja, hogy ő ezzel rendben van. Amúgy is van, hogy egész nap sajtos tejfölös kenyeret eszik, szóval neki nem igazán vannak igényei extrás vega kajákra. Múltkor pl csináltak hummuszt, és azt tettük a kenyérre. De előtte egy alkalommal mindenki sült kolbászt és töpörtőt reggelizett, nekünk meg volt kenyér és paprika.

Szóval valamennyire próbálnak figyelni, múltkor pl. tettek csicseriborsót a rizshez, hogy laktatóbb legyen.

2023. máj. 22. 17:48
 10/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell asszisztálni ehhez a mártírkodáshoz, de én amúgy vinnék mindig egy tál salátát vagy valamit és kész. Ha elmondtad már, hogy nem kell 5 félét főzni, ők meg nem fogják fel, az az ő gondjuk.
2023. máj. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!