Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mondjam el anyának, hogy...

Mondjam el anyának, hogy vagdosom magam? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat dolgozik, szerintem se ideje, se energiája nem lenne még ezzel is foglalkozni.

De úgy érzem, hogy nem bírom. Félek, hogy komoly kárt fogok okozni magamban, de egyszerűen képtelen vagyok leállni.

A pszichológus és gyógypedagógus szerint el kéne mondanom, de mégis félek.

Mit csináljak szerintetek?

18L



2023. jún. 4. 23:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Mindenképpen beszélj vele szerintem egy nyugisabb pillanatában, mert rólad van szó és rád mindig kell hogy legyen ideje főleg ha baj van, azzal kezdd hogy ez és ez bánt meg elmondod neki mi miatt vagy kikészülve és utána vallod be hogy ezt teszed meg hogy miért és elmondod azt is hogy beszéltél már pszichológussal is, hogy mersz segítséget kérni. És ne ijedjen meg meg ne haragudjon rád ezért, értékelni fogja az őszinteségedet, akkor is ha az első reakciója esetleg szokatlan lesz, úgyhogy ne félj, inkább mondd el.
2023. jún. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
Ha van egy nyugodt estéje akár hétvégén, amikor épp nem kell sehova rohannia, mondjuk egy közös vacsorakészítés után (tehát egymásra hangolódás, beszélgetés, közös tevékenység) szerintem ideális lehet.
2023. jún. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
52%
Igen mondd el. Úgyis pszichológushoz kell menned, obb ha támogat. Ha olyan dolog miatt csinálod amin segít ha meghallgat, esetleg tud változtatni rajta, vagy együtt kerestek valami jobb megoldást, akkor már nyrt ügyed van. Anyaként nekem hatalmas pofon lenne, ha a gyerekem a saját lelki szenvedését így eltitkolná előlem.
2023. jún. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%
Ha a dokik is azt javasolják hogy mondd el, akkor ideje elmondanod.
2023. jún. 5. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
31%
Kérdező - az hogyan lehet, hogy anyád még nem vette észre a sérüléseidet? Már meg is van a baj (egyik) oka!
2023. jún. 5. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
#5 A combomat vagdosom, azt nem látja. Van egy pár a karomon is, de amúgyis szégyellős vagyok, szóval már megszokták, hogy nyáron is hosszú nadrágba és hosszú ujjú pólóba vagyok.
2023. jún. 5. 07:56
 7/22 anonim válasza:
91%

Szerintem is mond el neki.

Ha nagyon sokat dolgozik az is valószínű azért van hogy mindent meg tudjon adni neked mert szeret.

És ezért elég nagy fájdalom és stressz lenne neki ha mondjuk munka közben tudná meg hogy pl. Kórházba kerültél ez miatt vagy mások mondanák neki milyen szemét szülő hogy nem foglalkozik a gyerekével.Biztosan fogsz találni időt hétvégén akár hogy elmond neki mi a probléma.És még lehet hogy pont ez a dolog lesz az ami segíteni fog ennek a leküzdésében.Mond el neki hogyha hiányzik vagy ha azt szeretnéd hogy többet beszéljetek ha szeret biztos meg érti de néma gyereknek...

És nem tudom mennyire szoktatok ölelkezni de ha nem túl sűrűn és te ezt szeretnéd,kérd meg hogy öleljen meg mondjuk mikor elköszöntök vagy ahogy nektek jó,mert ez a dolog csodákra képes legalábbis nálam bevált.

2023. jún. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%

Azért dolgozik annyit, hogy mindent megadhasson neked. Ez a nagyszerű kormányunk miatt van, akik nem adnak megfelelő pénzt az embernek, és neki kell dolgoznia azok helyett is, akik csak potyogtatják a kölyköket, de dolgozni nem akarnak.

Mondd el neki! Remélhetőleg nem az lesz a válasza, hogy már tudja, és emiatt dolgozik, mert nem akar róla tudni. Volt egy osztálytársam, aki fiatalabb volt, mint te, de vagdosta magát. Elmondta az anyjának, ezt válaszolta. Később öngyilkosságot kísérelt meg. Te ne járj így Majd mondd el, mit mondott!

2023. jún. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
94%
18 évesen gyógypedagógusod van?
2023. jún. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

#8 és #9 Lehet rosszul fogalmaztam meg, az, hogy sokat dolgozik az nem panaszkodás volt, hanem csak egy tény. Mivel a sok munka miatt kimerült és elfoglalt. Ami miatt nem látok alkalmat arra, hogy elmondjam.


#10 Igen. Autizmus miatt járok fejlesztésre hozzá.

2023. jún. 5. 13:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!