Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok hozzá, ha a 29...

Mit szólnátok hozzá, ha a 29 éves lányotok egy 50 éves férfival szeretnének egymásba?

Figyelt kérdés

Korábban a lányomnak a saját korosztályából voltak párkapcsolatai. A kérdésben szereplő férfival már ismerik egymást pár éve, és elmondása szerint lassan egyre erősebbé vált a kötődésük. Ismerem a férfit nagyjából, elvált. Tény, hogy az utóbbi időben a lányom sokszor számíthatott rá, a férfi a tetteivel azt mutatja, hogy fontos neki a lányom, törődik vele, látom, hogy megbecsüli. Sosem hallottam róla olyat, hogy csalná a volt feleségét vagy fiatal nők után futna (kisváros, itt hamar terjed minden). Na de mégis ott a korkülönbség. A lányom elmondta nekem ezt az egészet mert nem akar titkolózni előttem, szeretné, hogy elfogadjam a döntését de ha nem, az sem gátolja meg, hogy együtt legyenek. Ugyan korábban már összefutottam a férfival, a közeljövőben szeretnének együtt eljönni, hogy jobban megismerjem.

Nem fogok hárpiáskodni, ellenezni, hiszen a lányom önálló, felnőtt ember és azt szeretném, hogy boldog legyen. De nem tagadom, kicsit meghökkentem.

Ha van hasonló tapasztalatotok a családban, ismeretségi körben, kérlek írjátok le, vagy ha csak véleményed van azt is megköszönöm!



2023. jún. 19. 15:22
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
79%
Azért probléma ez, mert úgy érezted, ide ki kell írnod. Neked sincs ezt kivel megbeszélni. Valószínűleg a lányod is örökölt egy tehetetlen mintát, és nagyon boldog most, hogy valaki szereti, meghallgatja. Hogy szerelem-e, vagy valaminek a pótlása, az kiderül. Mi nem tudjuk megválaszolni. Ha úgy érzed, nehéz neked az elfogadás, nem szégyen valós segítséget kérni. Talán, a "mit gondol a falu" berögződést is sikerül áthuzalozni benned. Mert valójában csak ez a problémád. Viszont nagyon mélyen van.
2023. jún. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
72%
Sok boldogságot kívánnék nekik. Attól hogy valaki 50 éves, még ugyanolyan ember, mint a másik. Mit kell lenézni állandóan mindenkit. Szutykos nagyarországon divat ez. Nézzük le, mert kövér, csúf, nincs haja, hiányos a foga, nem edz, nem szereti azt, amit a többi idióta, stb...
2023. jún. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
65%
Én is szeretnék egy 15-20 évvel fiatalabb barátnőt. 48F
2023. jún. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
81%

12# Ki mondta, hogy lenézi az 50 évest a kérdező. De ha a te lányod beállítana egy nála 20 évvel idősebb párral, akkor valószínűleg neked sem az lenne az első reakciód, hogy sok boldogságot! Minimum van egy meghökkenés, és fel kell dolgozni, mert akarva-akaratlanul az emberben élnek sztereotípiák arról, hogyan néz ki egy kapcsolat, kik illenek egymáshoz bizonyos vonatkozásban, és ha ettől van eltérés, akkor ezt igenis a legtöbb esetben némi idő feldolgozni és megszokni.


Kérdező, én a helyedben valószínűleg megpróbálnám közelebbről megismerni az illető férfit, és idővel nyilván sikerül megszokni ezt a kapcsolatot, ha egyébként szemlátomást működik és mindkét fél jól érzi magát benne. Ha a lányod nem akar gyereket, akkor pedig végképp nem látok problémát az új párja korában. Többet nem nagyon tehetsz, mint hogy megpróbálsz okosan, nyitottan állni a dologhoz, nem kell azonnal áldást osztogatni, de lássák, hogy nem vagy ellenük. Lehet szuper rendes az a férfi, és lehet, hogy mentalitásban, temperamentumban pont ő illik legjobban a lányodhoz.

2023. jún. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
88%

Én sem örülnék neki elsőre, de megpróbálnék pozitívan hozzáállni.

Nekem egyszer volt egy barátnőm, 28 évesek voltunk, aztán kiderült, hogy előttem 19 éves korában férjhez ment egy 50 éves férfihez (aki aztán meghalt 58 évesen)

2023. jún. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
16%
Undorító
2023. jún. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
14-es, igen, hasonlóan állok én is hozzá, köszönöm a válaszod neked is és a többieknek. Mint a legtöbb ember így a lányom is már túl van egy-két csalódáson. Egy ideje már egyedül volt holott lett volna lehetősége belemenni kapcsolatokba, de nem ment (egyetértettem vele azok alapján amiket mesélt az illetőkről). Szerencsére jó a kapcsolatunk, sokat beszélgetünk és az alapján amit látok és hallok erről a férfiról azt gondolhatnám, végre egy férfi aki igazán látja és értékeli is a lányomat. A lányom szinte ragyog. Csak a kor miatt vagyok ledöbbenve kicsit, de majd idővel kiderül.
2023. jún. 19. 16:40
 18/39 anonim ***** válasza:
97%
Kívánj nekik sok boldogságot és haladjunk tovább. Ne járasd az agyad ezen.
2023. jún. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
89%

Lányom tíz éve költözött össze egy férfivel.Két éve házasodtak,jól élnek megvan minden, amit terveztek.Gyereket nem akarnak.

Mint apa nekem a fontos,hogy szeretik egymást és jól élnek !

A férfi most 57 éves, a lányom 32.

Én pedig 59.

2023. jún. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%
Furcsállnám, de bele nem szólhatok.
2023. jún. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!