Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvárhatom anyámtól, hogy ne...

Elvárhatom anyámtól, hogy ne jöjjön be és ne ücsörögjön a szobámban?

Figyelt kérdés

Én már 25 vagyok szóval rég, nagyon rég nem kellene itthon laknom, de itthon lakom néha-néha. 1-2 hónapig vagy fél évig időnként.

Mi általában a lakásban papucsban vagyunk, nem megyünk be utcai cipővel, hanem az előszobában le vannak téve, de az a baj, hogy a bejárati ajtó és az előszoba területe átjáró a WC-hez illetve az egész lakás közepén van, ezért átjárunk rajta. Anyám néha fel sem veszi a papucsot.

Gyakorlatilag nem megoldható az, hogy a papuccsal ne vegyük fel az utcai koszt az előszobából, hiába van rendszeresen felmosva, valamennyi kosz, amiről azért tudjuk, hogy az utcai kosz az nagyon erősen fertőző tud lenni, szét van hordva, ezért én egy + faktort közbeiktattam, én le szoktam venni a papucsot a szobám előtt a szobám meg úgy fel van porszívózva és mosva, hogy enni lehetne róla annyira tiszta a padló. Ez azért is van így, mert mezítláb amikor befekszem az ágyamba, vagy leheveredek, nem hordom fel az ágyra a koszt, ezért gyakorlatilag minimális az esélye a pattanások, furunkulosok, koszkiütések kialakulásának amit pont az okoz, ha valaki az utcai koszt felhordja az ágyára, vagy utcai ruhában leül rá.

Na anyám viszont sokszor bejön papuccsal, vagy zokniban úgy, hogy a zokni felvette a lakásból a szétszóródott utcai koszt is.

Ráadásul leül az ágyamra és ott szokott ücsörögni, ráadásul az ágyamnak arra a részére, ahol az arcom szokott lenni.

Na ezzel az a baj megint csak, hogy ő sokszor ugyanabban a ruhában ül le a BVK-n, amiben otthon van, így a csöveshugyos-bkv-s nadrággal ül bele az ágyamba ahol az arcom van. Én ezt úgy szoktam, hogy amikor hazaérek azonnal leveszem az utcai ruhát, de úgy mintha valami fertőző labor védőruha lenne, ha tehetem lezuhanyozom és felveszek egy tiszta otthonit.

Anyukám viszont nem tart ilyen erős hiigéniai védőgátakat és fölöslegesen szivatom magam ezekkel a dolgokkal ha ő simán ráül a bkv-s nadrágjával az ágyamra. Amúgy ezt általában akkor csinálja amikor elmegyek otthonról, akkor bejön a szobámba, nem nyúl semmihez csak ücsörög, elmereng. Igazából nem szeretném bántani ezzel, hogy behordja a koszt és el sem tudom neki magyarázni az egészet.

Na szerintetek én vagyok tisztaságmániás, vagy tényleg elvárható lenne, hogy ne ücsörögjön az ágyamon, vagy ez bántó dolog?


2023. jún. 20. 05:34
A kérdező szavazást indított:
Igen, bántó dolog
Tisztaságmániás vagy
Teljesen elvárható lenne
72 szavazat
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Anyukám amúgy tiszta, nem koszos, és általában rövid ideig utazik a bkvn, de abba nem gondol bele, hogy rövid idő alatt is fel lehet venni nagyon egzotikus dolgokat egy ilyen közösségi jármű üléséről.
2023. jún. 20. 05:37
 2/35 A kérdező kommentje:
Engem csak az idegesít, hogy fölöslegesen tartok labor tisztaságot, ha be van csoszogva a ugyanúgy a kosz meg rá van ülve az ágyamra és marhára idegesítő, de persze szeretem is anyukámat annyira meg nem akarok konfliktust veszekedést sem ebből, hogy most megtiltsam, hogy betegye a lábát a szobába, úgyis bejön.. egyszer felszereltem zárat még tini koromban, emlékszem kiszerelte. nem tudja elviselni hogy a lakásán belül be van valami zárva és talán ez jogos is? nem tudom.
2023. jún. 20. 05:38
 3/35 anonim ***** válasza:
92%

Akkor ne menj haza. Ne lakj otthon. Vagy mond meg neki hogy tartsa tiszteletben a te saját magán szférád vagy elmész.

Nem is értem minek mész haza lakni, ha ennyire nincs magánéleted ott....

Valszeg itt a sok gyakoris ki fog akadni a tisztaság mániádon, én nem mert hasonlóan vagyok én is. Na meg én a koszos embereken sem akadok ki, amíg engem nem érint.

2023. jún. 20. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
84%

Elvárható, hogy ne menjen a szobádba, amikor nem vagy otthon.

Ettől függetlenül nem tisztaságmániás vagy, hanem defektes.

2023. jún. 20. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
81%

Anyad lakasa, akkor es oda megy be, amikor és ahová akar. Nem laksz ott és a probléma még van oldva.

Amúgy beteg vagy, keress fel egy pszichiátert

2023. jún. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 Baluba ***** válasza:
80%
Szerintem túlzás, amit csinálsz, tisztaság mániás vagy. De nem annyira extrém szinten, hogy ne lehessen elvárni, hogy ehhez mások alkalmazkodjanak, ha a te szobádról van szó.
2023. jún. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
87%

Ez a viselkedés már kényszerbetegségre hajaz. Értem a motivációt, de túltolod. Anyukádtól meg főleg nem várható el, hogy a saját lakásában ignoráljon bizonyos helyeket, csak mert ott te más szabályokat állítottál fel.

Erre csak az a jó megoldás, ha külön költözöl, akkor biztos, hogy érvényesül, amit el akarsz érni. De így, hogy többen laktok, nem kényszerítheted rá a rituálékat másra is.

Mi az oka annak, hogy időnként haza költözöl, mi okozza ezt a bizonytalanságot? Nem ezt akarod kompenzálni a szoba fertőtlenítéssel?

2023. jún. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
67%
Én sose mosok fel a lakásomban de amit anyud csinál. Minek ez a higéniai hülyeség nálatok, ha anyud telibexarja? Hogy kehet egy ágyra utcai ruhával csinálni bármit? Első dolog, hogy leveszed basszus. Még kinti székre se ülök le utcai ruhával, nem hogy a gyermekem ágyára..
2023. jún. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
81%
Vegyél egy szép nagy ágytakarót -> Problem solved
2023. jún. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
92%

"minimális az esélye a pattanások, furunkulosok, koszkiütések kialakulásának amit pont az okoz, ha valaki az utcai koszt felhordja az ágyára, vagy utcai ruhában leül rá"

Kozmetikus vagyok, tisztázzunk valamit! Egyáltalán nem ez okozza se a pattanást, se a furunkulust. A "koszkiütésről" meg még a google se hallott.

De ha zavar, hogy tömegközlekedés után a párnádra ül, akkor takard le az ágyad napközben, ennyi. Bár van egy olyan gyanúm, hogy akkor kitalálsz majd valami mást..

2023. jún. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!