Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek elvárható,hogy...

Szerintetek elvárható,hogy valaki az idős szüleit támogassa?

Figyelt kérdés

Szülők,gyerekek válasza is érdekel.


Akár anyagilag,vagy máshogy.


2022. aug. 26. 05:40
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
30%
Törvényi kötelezettség.
2022. aug. 26. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:

#1


Mire gondolsz?

2022. aug. 26. 05:44
 3/44 anonim ***** válasza:
96%

Attol fugg...

Az en egyik szulom magunkra hagyott, mikor kisgyerek voltam. Soha egy filler gyerektartast nem fizetett, nem is latogatott.

Mar boven elmultam 30, mikor eszebe jutottam.

Tolem biztosan nem szamithat sem anyagi, sem masmilyen jellegu tamogatasra.

S ha jol tudom a torvenyben is helyett kapott az erdemtelenseg...

2022. aug. 26. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom törvényileg is csak akkor ítélhető meg,ha nem veszélyezteti a gyerek megélhetését.
2022. aug. 26. 06:08
 5/44 anonim ***** válasza:
98%

"Ha a szülő a tartási, gondozási és nevelési kötelezettségének eleget tett, a gyermek a vele szemben tanúsított kirívóan súlyos magatartás esetén hivatkozhat a szülő érdemtelenségére."


Valóban, a gyermektartassal szemben a rokontartás egyik alap feltétele, hogy nem veszélyeztetheti a kötelezett megélhetését

2022. aug. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
93%
Annyira rossz volt a kapcsolatotok? Akkor nyilván nem elvárható.
2022. aug. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem elvárható egy szülőtől, hogy felkészüljön az idős korára úgy, hogy ne legyen rá szükség.

Szóval ha csak nem valami váratlan betegség miatt kell, akkor eléggé visszás, hitelteleníti a szülőt magát, aki korábban évtizedekig arról beszélt, hogyan legyen sikeres a gyereke.

2022. aug. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
Mondjuk arra kíváncsi lennék hányan rendelkeznek akkora bérrel,akik levonások után,magukon és a családjukon kívül még a szüleiket is képesek érdemben támogatni.
2022. aug. 26. 07:02
 9/44 anonim ***** válasza:
45%
Hát nézd. Mi is a magunkéból veszünk el, amikor a férjem szüleinek majdnem minden hónapban adni kell némi pénzt. Én nem is ismerem őket, mert nem bírják elviselni, hogy a fiuk már nem velük él és nem őket segíti folyamatosan. Az unokáikat sem ismerik, illetve apósom kb 5x látta őket, de csak azért, mert pont akkor jött pénzért, mikor kint voltunk a játszótéren. Anyósomat még csak nem is láttam soha, ő annyira gyűlöl engem látatlanban. Láncdohányosok, gyűjtögetők, a lakás egy tűzveszélyes gázégető putri, most nem is tudom, mi lesz, hogy fogják kifizetni, mert annyit már nem tudunk adni, amennyi az emelt díjú gázra elég lenne. Spórolni nem hajlandóak, mert ők "ledolgoztak egy életet", nekik minden jár, cigiről leszokni sem hajlandóak. És mégis. A férjem szereti őket. Nem tudná végignézni, hogy éhen halnak vagy megfagynak. Ezt nem lehet ilyen jogászosan megítélni, mert ezek érzelmek. Lehet, hogy egy bíróság ítélne vagy nem ítélne nekik valamit, de az gyakorlatilag semmit nem jelent abból a szempontból, hogy a férjem nem lenne képes az út szélén hagyni őket soha, akármilyenek is. Akkor sem, ha a mi gyerekeinknek szánt megtakarításból megy nekik a penz, amit akár az ablakon is kidobálhatnánk. Dühít, elkeserít, de hát megértem. 78-80 eves emberek. Hogy változtatod meg? Mit csinálsz vele? Nem tudod visszamenőleg rávenni, hogy gazdálkodjon jobban.
2022. aug. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
85%

1-es, nem az. Nem kell valótlanságokat állítani :)


Egyébként nem elvárható. Még csak az kéne, a sok alkesz, munkakerülő szülő simán kihasználná.

2022. aug. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!