Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kegyetlen vagyok a kislányaimm...

Kegyetlen vagyok a kislányaimmal? 36N

Figyelt kérdés

Tegnap ebédet készítettem, előkészültem, kipakoltam a tányérokat-evőeszközöket-stb az asztalra egy kupacban, és megkértem a lányaimat (14, 16), hogy legyenek szívesen megteríteni. Tehát annyi lett volna a dolguk, hogy szétválogatják a dolgokat, amíg én a másodikkal foglalkoztam.


Szóltak, hogy mindjárt, mert valamit néztek a neten, mire kértem őket, hogy állítsák le addig, és terítsenek már meg tényleg. Még mindig nem jöttek, közben végeztem a másodikkal is, tehát már csak a terítés lett volna. A férjem kint volt a garázsban. Megint szóltam, be is mentem hozzájuk. Youtube-n néztek videót. Megint azt mondták, hogy mindjárt, egy perc.


Nagyon felbosszantottam magam. Alapból rendes lányok, tanulnak, nem pofátlanok, nincs éjjeli kimaradás meg ilyesmi, de a házimunkába való beszállásuk tragikus. Én pedig utálom ezt, senki cselédje nem vagyok, se másé, se a férjemé, se a gyereké. Ha négyen lakunk itt, koszolunk, eszünk, akkor mind a négyen kivesszük a részünket. Kicsi korukban se pakoltam el utánuk (három éves koruk után).


A még egy perc megszólalás után azt mondtam, hogy rendben van, ha ennyit nem tudnak megtenni, akkor nincs kérdés, kidobtam mindent (egyik kedvenc étele volt a lányoknak, miattuk csináltam egyébként), és rendeltem magamnak és a férjemnek ebédet. Mondtam a lányoknak, hogy akkor lehet felőlem rendelni is (de arra pénzt kértek, mondtam, hogy biztosan nem), vagy főzni maguknak. Azt nem, ők nem tudnak úgy, mint én. Rendben. Mi megebédeltünk a férjemmel, a lányok nem ettek, duzzogtak. Estig kitartott a dolog, aztán csináltak magunkat pirítóst valamivel. Még mindig sértődöttek, látom rajtuk.


Durva voltam? Anyukám szerint nem (hozzátéve, hogy valószínűleg ez a mentalitás tőle jött, mikor másfél éves voltam, összekentem valami bútort popsikrémmel, és anyám letakaríttatta velem, mert másnak ne csináljak plusz munkát - igaza volt :-) ), de egyik kollégám/barátnőm szerint viszont az. Szerintetek? Vagy mit lehetne csinálni ezzel a házimunka, besegítés kérdéssel? 36/N



2023. júl. 28. 10:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/135 anonim ***** válasza:
88%
De jól megy neked, hogy kiöntöd az ételt...
2023. júl. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/135 anonim ***** válasza:
90%
A férjem szokott ilyesmi kirohanásokat művelni, én nagyon ellenzem, mert szerintem is csak annyi marad meg a gyereknek, hogy a szülő egy idegbeteg állat, és ha legközelebb ugrik is, félelemből fogja tenni és nem kedvességből vagy talpraesettségből.
2023. júl. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/135 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, tényleg idegbajos vagy.

Én megkérdeztem volna, hány perc van még abból a videóból. Ha pl. filmet néznek, akkor előtte megbeszéltük volna, hogy az belenyúlik-e az ebédidőbe vagy sem, és ha belenyúlik, akkor leállítják, ha szólok. Ha mondjuk 10 perc van hátra belőle, akkor tudomásul venném, hogy annyival később eszünk.

Igen, én is azt érzem, hogy te a hatalmadat akartad fitogtatni, nem a problémát megoldani. Valószínűleg a viselkedésedben benne volt az is, hogy ÁLTALÁBAN nem segítenek a házimunkában, így erre extra érzékeny vagy. Ezen természetesen jó lenne változtatni, akkor terád is kevesebb teher hárulna, ill. nekik sem ilyen idegbeteg lenne az anyjuk - szóval ők is jól járnának vele.

2023. júl. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/135 anonim ***** válasza:
79%
Tehát még nincs is kész az ebéd, de ugorjanak, mert csak.
2023. júl. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/135 A kérdező kommentje:
Amúgy honnan szereztek ilyen információkat? :D Felteszek egy kérdést, amiből az jön ki a végére, a gyerekek éheznek, hatalmaskodom rajtuk, idegbeteg vagyok, és nem is beszéltem velük soha a dolgokról. Nem feltétlen hiszem, hogy beleköltés és továbbgondolás működik, mert nem ez történik.
2023. júl. 28. 10:43
 16/135 anonim ***** válasza:
37%

Eldurrant az agyad, de nem csináltál megbocsáthatatlan bűnt. Ebből tanul mindenki, te is és a gyerekek is. Elnézést kértek egymástól és éltek tovább.

Amúgy vicces, hogy egyes kommentelők úgy tesznek, mintha soha az életben nem húzták volna fel magukat valamin, ami miatt meggondolatlan dolgot tettek.

2023. júl. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/135 anonim ***** válasza:
91%

Túlreagáltad ezt az egészet.


Amúgy nem értem, miért kell mindkét gyerek ahhoz,hogy 4 tányért meg evőeszközöket szétválogasson? Megteríteni kb 1 perces meló, békén hagyhattad volna őket és max. ebéd után szólsz nekik, hogy irány mosogatni - mert abban igazad van, hogy nem minden háztartási meló a tiéd, nekik is be kell segíteni. Ha nem terítenek, akkor majd mosogatnak, problem solved.

2023. júl. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/135 A kérdező kommentje:

17


Ha a lányaim azt csinálják, hogy egy sminkelésről szóló videót néznek a neten, majd többszöri normális kérésemre fütyülnek, "mindjárt, mindjárt, mindjárt", miután előtte ők óbégattak, hogy éhesek, akkor lehetséges, hogy idegesebb leszek, hogy egy teljesen elhalasztható tevékenységet nem bírnak három percre megszakítani, ha szeretnék valamit. Nem kell ugrani semmire, de ha ők szólnak nekem, hogy segítsek valamit, akkor nem azt mondom, hogy mindjárt, mert épp valami hülyeséget csinálok, hanem megyek. Ha fontos dolgom van, akkor szólok, hogy várjanak.

2023. júl. 28. 10:49
 19/135 anonim ***** válasza:
78%
17. részletkérdés, de azért kell mind2 gyerek, mert különben kész a sértődés
2023. júl. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/135 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon nehéz életed lehet, ha ilyenekből ekkora hisztit csinálsz. Az én anyám is mindig ilyen agybeteg volt. Nem érdekelte soha semmi, csak hogy mindig neki legyen igaza és mindig ugorjunk azonnal, akkor is ha semmi fontos vagy sürgős dolog nem volt, mert csak. Hát maradjunk annyiba, hogy én talán 4-5x látom évente, mert csak 100km-re költöztem, tesómat szerintem legutóbb karácsonykor látta.
2023. júl. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!