Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak anyával, hogy...

Mit csináljak anyával, hogy végre leszokjon erről?

Figyelt kérdés

Sosem kopog, ha be akar jönni a szobámba, és nem egyszer volt rá példa, hogy úgy megy be oda, hogy én nem vagyok otthon, és a cuccaim közt is turkált már, ami nekem nagyon kellemetlen. Nem azért, mert bármi olyan dolgot lenne nálam, ami káros szenvedélyre utalna, a legdurvább dolog a naplóm, amit még találhat, viszont nem szeretném, ha bele olvasna...

Tudom, az a ház az ő háza, a holmijaim, amik vannak, nagyrészt ő vette, de akkor is zavar, amit csinál. Mit kezdjek vele?


L/19



2023. aug. 4. 20:01
1 2
 11/17 LuckyLevi ***** válasza:
90%

#10 Bemehet, nincs megtiltva, nincs bezárva, de a gyereke felnőtt, ne kutakodjanak már a holmijait között! Mi ez katonaság?

Nekem ez ijesztő, hogy anyukának nincs élete.

2023. aug. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

4.gondolkoztam már rajta.

5.mondtam már neki...általában vagy úgy tesz, mintha meg se hallotta volna, vagy azt mondja, hogy legközelebb nem fog így tenni, csak aztán kiderül, hogy mégis ezt csinálja.

6.per pillanat nem igazán van rá lehetőségem.

7. Már jó ideje mondom neki, hogy ez nagyon kellemetlen, és legyen kicsit megértőbb.

8. Igen, jó sokszor

9. 🤦🏻‍♀️ Nem mondod?! Minden alkalommal mondom neki, hogy ez így nekem nem jó.

10. Azért ne jöjjön be, mert nem szeretném, jó lenne egy kis személyes tér. Nem gondolod jól, vagy legalábbis nem egészen úgy van, ahogy gondolod. Ugyanúgy kiveszem a részemet a házimunkából. Mosok, mosogatok, teregetek, vasalok én is, a szobámat jópár éve én takarítom, és egy hosszabb ideje a lakást is én takarítom minden 2. héten.

Mégis mi olyat tud csinálni....a naplóm elolvasásán kívül csak a magánszvéra iránti jogos vágyamat hagyja figyelmen kívül, a kutakodás meg azért a 2 személy közötti bizalmi kapcsolatnak se tesz túl jót.

Ahogy én sem lépek be a szobájába kopogas nélkül, vagy amikor nincsen bent, úgy ő is igazán meg tehetné ugyanezt. Szerintem ez lenne a normális dolog.

2023. aug. 4. 22:33
 13/17 anonim ***** válasza:
70%
Zárd el a kényesebb dolgaidat, ahhoz elég egy zárható ládikó pl.
2023. aug. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

10-es, NE menjen be a felnőtt gyereke szobájába és NE akarjon ott takarítani. Félelmetes, hogy egyesek mennyire nem tisztelik a provát szférát.


Undorító az ilyen, és eleve, mi jogon mászkál be, nyitogatja a szekrényeimet? Jaj, mert kontrollmániás és minden mozzanatomról tudni akar, meg kutatgat, mert azt hiszi, rejtegetek előle valamit. Nevetséges.


Kérdező: kulcs a szobádhoz és amint tudsz, próbálj költözni. Amíg otthon élsz ez nem változik, sőt, készülj fel, hgoy ezt majd az albérletben is letolja - én akkor mondtam meg nev.anyámnak, hogy oké, többé nem látom vendégül.

2023. aug. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
70%

Szerelj fel egy tolózárat, Obiban vagy Praktikerben kapsz pár ezer forintért. Bár ez nem oldja meg azt a problémát, hogy akkor is bemegy, amikor nem vagy otthon, mert nyilván kívülről azzal nem lehet bezárni. Igazából az kéne, hogy egyszer pont meztelenül fekve maszturbálj az ágyadon, amikor benyit. Viccen kívül, valszeg annyira zavarban lenne, hogy elmenne a kedve ettől a jövőben.

Utálom az olyan seggfej szülőket, akik ezt a "nEHoGymÁr KoPogNoM kELLjEn a SaJÁt hÁZaMBan!!!44!" mantrát fújják. De bzmeg, kopogjál, mert a gyerekednek is van privát szférája attól, hogy a ház a tied. Meg saját tulajdona, amit semmi jogod feltúrni, akkor se, ha te vetted neki.

7 éves a fiam, még nem csukja magára az ajtót, de amint megteszi, attól a pillanattól kopogni fogok.

2023. aug. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Gondolom még mindig gyerekként kezel, illetve gondolom már nem állsz meg vele úgy beszélgetni, mint kicsiként. Biztos érdekli a szexuális életed is. Azt kutakodik, nem fog leállni úgy se addig, amíg el nem költözöl.
2023. nov. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

16. Mindig el tudja érni, hogy egyre kevésbé bízzak benne, így nyilván nem beszélgetek vele túl sokat, sőt, ha lehet, minél kevesebbet. Ha egy szülő ily módon érdeklődik a már nagykorú, de legalább gimnazista korú gyereke szexuális élete iránt, az nagyon gáz, sőt beteges.

Az, ami nincs, az meg aztán főleg ne érdekelje őt.

2023. nov. 19. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!