Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám állandóan azt mondja...

Apám állandóan azt mondja hogy engem nem érdekel semmi, miért nem érdekel a szerelés, hogy kell megjavítani valamit? Nem érti meg hogy nem vagyok műszaki beállítottságú és vannak más dolgok az életben ami meg érdekel.

Figyelt kérdés
Meg ilyeneket mond hogy mi lesz ha majd már ő nem lesz, hogyan élek meg, hogyan szerelek meg majd valamit...hozzáteszem nem vagyok gyerek már.

#apám #ezt mondja
2023. aug. 20. 02:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%
Háztártásban minimális szerelés elengedhetetlen akár nő vagy akár pasi. Pasinál szerintem kicsit cink ha egy villanykörtét sem tudsz kicserélni. Muszáj az alap dolgokat megjavítani. Akár érdekel akár nem azért főleg a férfi tudjon már a háznál javítani. Ha nőként nekem meg anyámnak ment akkor neked is fog.
2023. aug. 20. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
Azért nem árt, ha kicsit értesz ehhez-ahhoz. Ne kelljen már mindenért szerelőt kihívni, egyrészt mert csak pénzpazarlás lenne, másrészt pedig nem kicsit gáz.
2023. aug. 20. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%

Majd kihívod az iszákos, szintén hozzá nem értő maszek szerelőt akit mindenki örömmel ajánl facebookon, aki jó pénzért összebarmol neked valamit. Ha pedig nem egy napos munka, akkor szépen belekezd, másnap meg futhatsz utána hogy hol van, mikor fogja befejezni. Esetleg a megbeszélt ár kétszereséért, háromszorosáért befejezi..

Vagy keresel másik szerelő mestert akivel eljátszhatod ugyanezt.


Tehát igaza van apádnak, nem árt ha értesz a dolgokhoz

2023. aug. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon is igaza van apádnak, mennyire gáz, hogy egy villanykörtét sem tudsz ki cserélni, tanulni sose kár
2023. aug. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy a válaszolók közül miért mindenki rögtön arra gondol, hogy a kérdező nem tud egy villanykörtét se kicserélni. Én úgy értelmeztem a dolgot, hogy itt azzal van baj, hogy mondjuk nem tud egy kocsit megszerelni, vagy kicserélni egy lámpát (az egészet, nem egy körtét) stb.


kérdező, szerintem itt a következő történik (több információ hiányában): apukád ehhez ért. Szeretné ezt tovább adni neked, de mivel nem tud jól kommunikálni, ezért nem azt mondja, hogy neki ez fontos lenne (megosztani veled a tudását, mert ezzel tud viszonyulni hozzád és ezzel szeretne hozzátenni az életedhez), ha ezt megoszthatná veled, hanem lehord téged. Lehet ő is ezt kapta a saját apjától.


Ülj le vele és kérdezd meg, hogy miért olyan fontos neki ez és addig kérdezd amíg egy valódi okot nem mond (érezni fogod a különbséget). Az, hogy "hát mert mi lesz veled, ha én nem leszek ott" az nem egy ok. Miért fontos neki az? Kérdezd tovább. Ha megértettétek egymást akkor lehet megbeszélni, hogy mit lehetne csinálni ami mind a kettőtöknek jó.


Pl.: Nem fogsz megtanulni megjavítani dolgokat, de magyarázza el, hogy mire kell figyelni, hogyha kihívsz szakembert akkor ne tudjanak palira venni.

Vagy mond neki, hogy hajlandó vagy különböző részlegen megtanulni egy-egy dolgot, döntse el mi a legfontosabb (pl. kocsiknál hogyan kell olajat cserélni. Elektromosságnál hogyan kell lámpát cserélni. Víznél hogyan kell egy folyamatosan folyó wct megjavítani stb stb).


Az is lehet, hogy mire megértitek egymást neked is megjön a kedved, mert már nem muszájból kell.


Sok sikert

2023. aug. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a szitu, nálunk pont ugyanigy volt! Mai napig nem szeretek bütykölni de ha valamit meg jell itthon csinálni azert megoldom valahogy, de tény, hogy mondjuk egy burkolásnak nem állnék neki egyedűl mert elég gány lenne a végeredmény. Kifestek, megjavitok egyszerűbb dolgokat es igen, villanykörtét is cserélek ha kell! :D
2023. aug. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Villanykörtét én is ki tudom cserélni nyilván, nem errül van szó. 5-ös az öreg nem tud kommunikálni jól sajnos ezt neveleték belé. Ő még félig a kádár rendszerben van...sajnos.

Egyébként egy autót ő sem tud megszerelni, főleg ha komolyabb baja van. Villanyszerelő a szakmája, azzal tud kezdeni valamit, meg egy csaptelepet kicserélni, fűnyiró, fűkasza apróbb karbantartását elvégezni.

Amikor pályaválasztásról volt szó akkor meg kézzel lábbal tiltakozott ellene hogy szakmunkás legyek, most meg nagy a szája...igy járt.

2023. aug. 20. 10:53
 8/19 anonim ***** válasza:
78%
Elég gáz vagy te is ahogy most írtál.. áldásom rád
2023. aug. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

#5


Mert ostobák.

Apu meg lehet egy adóbevallást nem tud megcsinálni, mert buta, és azért is fizetni kell, mint a villanyszerelőért mondjuk.


Nem is értem miért kellene valakinek mindenhez is értenie, de a magyarok semmilyen szolgáltatásért nem akarnak fizetni, de mind jólétben akar élni. És inkább megoldja ócsóba', mindegy, hogy sz-r, de legalább nem kell fizetni.

2023. aug. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Amikor pályaválasztásról volt szó akkor meg kézzel lábbal tiltakozott ellene hogy szakmunkás legyek, most meg nagy a szája...igy járt.


Es az egyik miota zarja ki a masikat?

Rengeteg diplomas tudja hogy kell hasznalni egy csavarhuzot.

2023. aug. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!