Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell állandóan bűntudato...

Miért kell állandóan bűntudatot kelteni, ha költöm a pénzt?

Figyelt kérdés

Korábban is volt már a szüleimmel ebből vitánk, hogy miért veszem meg ezt, miért veszem meg azt, miért utazom.


Ők azok a típusú emberek, akik max. munkába és heti egyszer bevásárolni járnak.

Nincsenek olyan barátaik, akikkel összejárnának, nem szeretnek utazni, a hobbijuk a tv nézés, fűnyírás (igen, apukám azt hobbinak definiálja). Nem utaznak, mert "minek, ott van az interneten minden". Nem fejlődnek semmiben, pl. anyukámnak a mai napig nyomógombos telefonja van, merthogy ő nem fogja tapogatni a telefon képernyőjét. Az első okostv-t én vettem nekik, előtte a régi "doboztv" volt mindenhol, mert nem kell nekik "internetes" tv, ők azt nem tudják kezelni... Aztán azóta lecserélték olyanra az összeset, mert hát kiderült, hogy csak jobb az...


Nemrég megvásároltam az első lakásomat, korábban albérletben laktam, ami mindennel fel volt szerelve, így én ide összvissz egy fotelt és egy sminkasztalt hoztam.

Szerettem volna otthonos, ízléses és időtálló lakást, berendezést, tehát nem feltétlenül az IKEA-JYSK-Mömax vonalon mozogni csak. Mindenhol lehet jó dolgokat kifogni, ezeket a boltokat is látogatom heti szinten, de hát na, valljuk be, ezek nem az örökdarabjaikról híresek.


Apukám ennem ellenére rendre ilyenekkel jön, hogy miért veszek új ágyat, hozzam el a régi szobámból, otthonról az ágyamat, jó az még. Tipikus kovácsoltvas ikeás ágy, ami már akkor sz..r volt kis túlzással, mikor megvettük. Stílusában sem illik a lakásba. Vagy hogy ne rendeljek foteleket, mamáéknál van a garázsban három is, nem használják őket már. Néha azt gondolom, hogy viccel, de nem, ő ezeket komolyan gondolja.


Anyukám tegnap azért harapta le kis túlzással a fejem, mert beruháztam egy Dyson porszívóra. Minek az, van az Aldiban is vezetéknélküli, az is ugyanolyan jó, csak 200 ezerrel kevesebb. Plot twist, barátnőmék vettek aldisat még tavaly, konkrétan tologatták a padlón bekapcsolva, de a koszt nem szívta fel, cserébe baromi hangos volt.

Ugyanez volt a hűtőnél, mindenképpen jégadagolósat akartam, mert egész évben jegeskávéval indítom a napot, mindent jéggel iszom, a mélyhűtőm a régi lakásban konkrétan jégkockatartókkal volt tele. Hát szerinte az felesleges, vegyek a Pepcoban jégkockatartót és egy éjszaka alatt kész lesz, nehogy ezért ilyen drága hűtőt vegyek, ne igyak ennyi hideget, meg fog fázni a torkom...


Nem az utolsó forintjaimat költöm el, alapból úgy szoktam, hogy a bevételem felét félreteszem, utána ami marad, abból gazdálkodom. Tehát nem az van, hogy a mának élek, elköltöm az összes pénzemet, utána meg tőlük kérek. Mégis, olyan bűntudatot kelt most is az anyám bennem, mert vettem valamit, amire évek óta vágytam, hogy az nem igaz.


2023. júl. 29. 10:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
50%
Felnőtt vagy, de gyerekesen viselkedsz. Minek számolsz be a szüleidnek arról hogy mit veszel saját pénzen a saját lakásodba? Ha ennyire kényszeresen be akarsz nekik számolni akkor egy picit hazudj! Mondd az hogy ezeket a dolgokat ingyen kaptad a munkatársadtól mert külföldre költözött.
2023. júl. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
78%
Oké, és most akkor irigykedni kell, hogy milyen jól megy neked vagy a szuleidet kell szidni, hogy ők nem élnek ilyen színvonalon?
2023. júl. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 A kérdező kommentje:
Nem a beszámolásról van szó, csak egyedülálló lány/nő vagyok, néha kell a segítség, vagy ha szeretném valakivel megvitatni, hogy mi a gond, mivel van probléma. Hát kivel beszéljem meg, ha nem a saját szüleimmel?
2023. júl. 29. 10:10
 4/74 anonim ***** válasza:
85%
A te hibád az egész, de nem az hogy úgy költöd a pénzedet ahogy jónak látod, hanem az hogy beszámolsz nekik róla. Mi a fészkes fenének kell nekik elmondani, hogy Dyson porszívót vettél, és hogy az mennyibe került? Maguktól azt sem tudják mi az. Ha meglátják és rákérdeznek hogy mennyi volt, akkor 20 ezer. És békesség van. Amit nem tudnak nem fáj nekik.
2023. júl. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem kell anyadnak elmondani, hogy 270e-ért vettél egy porszívót, meg 340e -ert hűtőt es már nincs is probléma.
2023. júl. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
98%

A szüleid már régóta ilyenek ezt tudtad jól. Ennek ellenére te velük akarod megvitatni a pénzügyeidet és még csodálkozol ha hisztiznek. Úgy gondolom hogy minden pénzügyi kommunikációval a szüleiddel, házhoz mész a lófütyiért.


A szüleid megváltozni már nem fognak. Próbálj meg mástól kérni segítséget és mással megvitatni a pénzügyeket.

2023. júl. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
88%

"...néha kell a segítség, vagy ha szeretném valakivel megvitatni, hogy mi a gond, mivel van probléma."


Na és milyen gond vagy probléma merült fel, miben kellett a segitseg? Kivalsztani az egyedi fotelt, megjavitani a 300e közeli porszívót vagy bekötni a spéci hűtőt? Mert nyilván ha más az ízléses mint az övéké, akkor nem hívod el őket fotel nézni, apád nagy eséllyel nem Dyson szakszervízben dolgozik és nem is hutogep szerelő, ugye.

A posztod konkrétan provokációnak tűnik, semmi másnak, nem véletlenül dobaltad tele markanevekkel

2023. júl. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 A kérdező kommentje:

Istenem, a hűtő, porszívó, fotel csak PÉLDÁK.

Egy lakás vásárlásánál, berendezésénél ezer probléma felmerülhet.


Nem provokáció itt semmi, a te ingerküszöböd van alacsonyan, ezen dolgozz inkább!

2023. júl. 29. 10:29
 9/74 anonim ***** válasza:
92%

Semmi baj az ingerkuszobommel, egyértelműen direkt provokálsz, de még mindig nem derült ki, mit szeretnel: irigykedni kell rád, vagy a szuleidet szidni?


Off


Nekem kva drága kávéfőzőm van, anyam kiterne a hitéből ha tudná, mennyi volt, de épp ezért nem tudja, mert minek? Azt látja, hogy szuper gép, jól működik, finom kávét csinál- ennyi épp elég. A mennyi volt kérdésre a belefert a keretbe, amitbra szantunk volt a válasz és már nem is volt semmi probléma.

2023. júl. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 Szervizmérnök úr ***** válasza:
90%

"Hát kivel beszéljem meg, ha nem a saját szüleimmel?"


Ezt a szüleiddel beszéld meg, ne a Gyakori Kérdésekkel.

2023. júl. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!