Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám miért ilyen kétszínű? Va...

Apám miért ilyen kétszínű? Vagy csak simán irígy a barátom apjára?

Figyelt kérdés

Nagyon szépen megkérek mindenkit,hogy mivel civilizált emberek vagyunk, normális módon,kultúrált formában nyilvánuljon meg.


Fél éve össze jöttem egy sráccal,de a szüleimnek nem mondtam el,mert ez a fiú cigány,és tudtam apám nagyon haragudna. Apám ismeri a szüleit,előttük mindig jó pofizik, mosolyog meg előadja,hogy Ő azt vallja csak jó ember még rossz ember létezik,nincs olyan,hogy minden cigány vagy magyar egyforma lenne.Mikor haza jön meg mindennek lehordja Őket (roh@dt ci&ányok,rajkók meg patkányok) mert semmire való az összes szerinte.Szinte mindenért rájuk haragszik,amiért nincs megelégedve az életével.Igaz indokot sosem hallottam tőle.Félre ne értsetek nem élünk rosszul,de apám amint meg tudja,hogy valamit vettek,már eszi a fene,hogy miből tudták megvenni. A fiú apukája autószerelő az anyukája házi segítség nyújtásban dolgozik.Egyszerű emberek,csak ők kertes házban élnek,mi panelban kb.ennyi a különbség.

Hogy mondjam el apának,hogy szeretem ezt a fiút,viszont a barátomnak is kellemetlen ez az egész,mert szeretné ha bemutatnám,mert furcsálja,hogy titkolom Őt,pedig ő úgy tudja apa kedveli Őt és a családját.Ha megtudná,hogy apám ilyenek mond a családjáról,szerintem elhagyna

(Nagyon család centrikus)

Olyan rossz érzés,két tűz között vagyok.


Ha csak cigány ellenes gondolatokat akarsz megosztani azt ne a kérdésem alatt tedd,pláne ne elfogadhatatlan formában.



2023. aug. 21. 06:46
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
66%
Létezik, hogy apád csak velük ilyen, és senki mással? Aki ennyire kétszínű és gátlástalanul képmutató, az másokkal is ilyen lehet. Ezekkel az emberekkel az a baja, hogy cigányok, másokkal meg mondjuk az, hogy örökölt valamit, vagy diplomája van, vagy mások a politikai nézetei. Félelmetes, hogy mennyire mást mutatnak. Szembe jópofizik, aztán kb. átvágná a torkodat. Szerintem mondd el a srácnak, milyen az apád. Ne falazz neki a köcsögségbem.
2023. aug. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
88%
Engem is érdekelne, hogy csak velük van-e baja, vagy az összes munkatársával stb. is. Mert lehet ám, hogy nem rasszista, azért cigányozik, mert arra egyből kéznél van a szitokszó. Ha orvos lenne a szomszédotok, akkor meg a diplomásokat szidná ugyanígy.
2023. aug. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

Valószínűleg a vége az lesz,hogy a barátomh0z költözök (albérletben él).Csak még rá kell szánnom magam.

Mégis csak az édesapám,velem sosem volt rossz,nagyon jó apa.

Másokkal egyébként ilyen,csak a cigányokat utálja,én többször kérdeztem,hogy van e negatív tapasztalata velük,de azt mondta elég negatív az,hogy rajtunk élősködnek! De ez a család nem ilyen,egyáltalán nem ilyen.Dolgoznak,tisztességesek!

Az anyukája időseknek segít,bevásárol,gyógyszert irat/vált meg amire szükségük van.Az idősek nagyon szeretik,pedig Ő is cigány és nem cigányokat gondoz. Az apukájához máshonnan is jönnek autót javíttatni,mert nem horror áron dolgozik,facebook csoportokban dícsérik a munkáját,senkinek nem okozott kárt.A lányuk bölcsödében dolgozik,a fiuk alkalmazott grafikát tanul,mellette dolgozik (alkalmi melót egy pékségben).Nagyon egyszerű emberek,de normálisak.

Nehéz elfogadni,hogy tényleg apám ilyen rossz ember,tudom,hogy ez rasszizmus,de nehéz elvonatkoztatni attól,hogy Ő az édesapám.

2023. aug. 21. 09:10
 14/39 A kérdező kommentje:

*másokkal nem ilyen

Csak a telóm ki törölte a "nem" szót,vagy lehet be sem írtam.

2023. aug. 21. 09:13
 15/39 anonim ***** válasza:
70%

#13 Nem is kell elvonatkoztatni. Én apám is ilyen, bár vannak cigány komái is, azokkal normális. Amerikai filmekben is utálja a feketéket, egyszer próbáltam neki elmagyarázni, hogy ott ez egy milyen mély társadalmi probléma és miért nem látszik megoldódni, azt mondta, jöhetek ezzel a szociológus-társadalmi akármilyen hozzáállással, őt az érdekli, hogy egyesével semelyik nem normális - kb. annyi a tapasztalata feketékkel, hogy európai tengerpartokon bunkóbbak és többet köpködnek.


Lehet szeretett családtagod úgy, hogy egyébként ha egy idegen lenne, nem barátkoznál vele. Sőt, a barátainknak sem szeretjük MINDEN tulajdonságát és nem értünk egyet MINDEN véleményükkel, és mindenkinek vannak irracionális hülyeségei, amit nem a mi dolgunk kinevelni belőlül. Én is tudom, kivel miről beszélek, és miről nem is érdemes vitába bocsátkozni, mert legjobb esetben szépen, logikusan ütköztetjük az érveinket, de úgysem változik senki véleménye.

2023. aug. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
76%

Sajnállak, mert soha nem fogja igazán elfogadni. Olyat soha ne tegyél, hogy ez miatt elfordulsz a saját családodtól, biztos lesznek beszólások, meg kellemetlen percek, de ha igazán szereted, tarts ki, míg megenyhül.

Anyukádat beavattad?

2023. aug. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
19%

Ha a posztolt képeken nem tűnt fel apádnak, hogy cigányok, akkor élőben se fog.

Vagy esetleg túltoltad a mesét?

2023. aug. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó hozzászóló: a kérdésben is írja Kérdező, hogy élőben ismeri őket az apja és rendszeresen találkoznak.
2023. aug. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
21%
Jaj, megint a szóköz nélküli!
2023. aug. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
81%
Azt írtad jó apa. Ha valóban így van, akkor miattad el fogja fogadni. Nem biztos, h azonnal, kellhet neki egy kis idő, de ha más nem kétszínűen a szemükbe mosolyogni fog. Sztem lépd meg a dolgot mielőbb. Ne feledd: felnőtt nő vagy, te döntöd el, h kivel vagy. Ha neked jó, akkor a szüleid is örülnek majd idővel. Költözést ne fontolgass. A családod az egyetlen biztos pont az életben. Ha őket elhagyod, bánni fogod örökre. Egyszerűen állítsd őket kész tények elé. Nem lesz gond.
2023. aug. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!