Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám miért ilyen kétszínű? Va...

Apám miért ilyen kétszínű? Vagy csak simán irígy a barátom apjára?

Figyelt kérdés

Nagyon szépen megkérek mindenkit,hogy mivel civilizált emberek vagyunk, normális módon,kultúrált formában nyilvánuljon meg.


Fél éve össze jöttem egy sráccal,de a szüleimnek nem mondtam el,mert ez a fiú cigány,és tudtam apám nagyon haragudna. Apám ismeri a szüleit,előttük mindig jó pofizik, mosolyog meg előadja,hogy Ő azt vallja csak jó ember még rossz ember létezik,nincs olyan,hogy minden cigány vagy magyar egyforma lenne.Mikor haza jön meg mindennek lehordja Őket (roh@dt ci&ányok,rajkók meg patkányok) mert semmire való az összes szerinte.Szinte mindenért rájuk haragszik,amiért nincs megelégedve az életével.Igaz indokot sosem hallottam tőle.Félre ne értsetek nem élünk rosszul,de apám amint meg tudja,hogy valamit vettek,már eszi a fene,hogy miből tudták megvenni. A fiú apukája autószerelő az anyukája házi segítség nyújtásban dolgozik.Egyszerű emberek,csak ők kertes házban élnek,mi panelban kb.ennyi a különbség.

Hogy mondjam el apának,hogy szeretem ezt a fiút,viszont a barátomnak is kellemetlen ez az egész,mert szeretné ha bemutatnám,mert furcsálja,hogy titkolom Őt,pedig ő úgy tudja apa kedveli Őt és a családját.Ha megtudná,hogy apám ilyenek mond a családjáról,szerintem elhagyna

(Nagyon család centrikus)

Olyan rossz érzés,két tűz között vagyok.


Ha csak cigány ellenes gondolatokat akarsz megosztani azt ne a kérdésem alatt tedd,pláne ne elfogadhatatlan formában.



2023. aug. 21. 06:46
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
96%

Millió ember van, aki ilyen szinten kétszínű, nagyon nem kell fennakadni rajta. A rasszizmus se meglepő, a magyarok nagy része kimondva vagy kimondatlanul, de bizony cigány ellenes.

Nem tudom hány éves vagy, de alapvetően az apu, anyu, a Krisztián meg én fél éve együtt járunk a legegyszerubb megoldás.


Az irigység kérdést nem tudom értelmezni, a vilagon semmi rautalót nem látok a kerdesedbwn

2023. aug. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Pl.nem rég jártak Görögországban a szülei amiről posztoltak kb.4 képet.Apám miután oda kommentelte,hogy

"Érezzétek jól magatokat!"

Jött és mondta anyámnak,hogy "na! Szerinted hol vannak ezek?!?Görögbe! Mi meg a balatonra nem jutunk el!Az szép,ez Magyarország"


Néhány hónapja vettek egy mosogató gépet,(egy üzletben voltak) és apám csupa ideg volt,amiért készpénzel fizettek,meg ,hogy nem törlesztőre vették,hanem egyben fizették ki.

Sok ilyen apróság van,amiből arra következtetek,hogy irígy.


Az a baj,hogy ha megmondom kérek perec szerintem strokeot kap apám.De ezt komolyan mondom,túlzás nélkül eltudom képzelni.


A fiú 20 éves én 19

2023. aug. 21. 07:01
 3/39 anonim ***** válasza:
90%

Ah, értem. Hát szerintem ennek az irigysegnek nincs köze ahhoz, hogy romák e vagy sem.

Minél tovább vársz azzal, hogy elmondd, annál nagyobb esély van rá, hogy balhezni fog miatta.

2023. aug. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Mindig a cigányságuk a lényeg,valami sértő jelzőt ad rájuk,meg gúny nevekkel illeti őket a hátuk mögött (többnyire csak anyának,de ugye én is hallom)
2023. aug. 21. 07:09
 5/39 anonim ***** válasza:
93%
Készülj fel, hogy választás elé leszel állítva. Apád ha ilyen, ezt nem fogja könnyen venni. És ne várj. Valld be. És igaza van az egyik előttem szólónak, millió ember ilyen. Csak még tapasztalatlan vagy, azért nem tudod.
2023. aug. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
95%
Aki elhagyna azért, mert az apád rasszista , azzal jobb is, ha nem vagy együtt. A családunkat nem mi választjuk, ahogy te elfogadod az övét, neki is el kéne fogadni a tiédet, meg amúgy is milyen, hogy az első kisebb akadálynál meghátrál.
2023. aug. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

#6

Gondolj csak bele,fél éve együtt vagyunk,és Ő úgy tudja az apám kedveli a családját,és őt is.Persze nem érti,akkor miért ne lehetne elmondani,hogy együtt vagyunk.

Közben kiderül,hogy az apám lehordja mindennek őket,és gyüllöli a szüleit csak azért mert cigányok.Ők nem olyanok mint,mi,hogy már nem annyira fontos a család.Nekik az a legfontosabb!Rettentően szeretik egymást,és ráadásul fél éven keresztül én is "hazudtam" neki,mert egy szóval sem említettem,hogy mi miatt nem akarom,hogy tudják.


"ahogy te elfogadod az övét, neki is el kéne fogadni a tiédet,"

Te eltudnád fogadni,ha a párod családja folyamatosan blamálná,szidná a tiédet csak azért mert barna szeműek,mert azon felül másban nem ártottak neki?

Az apám meg akármilyen,Ő az apám és engem szeret.Ezért mondom,hogy nehéz helyzet ez.



Egyébként,egyáltalán nem az a fajta fiú aki bármitől is meghátrálna.

2023. aug. 21. 08:03
 8/39 Kései Sirató ***** válasza:
85%

Én nem mondanám el, hogy mióta vagyunk együtt.

Azzal kezdeném, hogy a Csabi el szeretne menni velem moziba és igent mondtam, mert nagyon érdekel ez a film. Erre megnézed, mit reagál, ha óbégat, válaszold azt, hogy nincs ebben semmi, csak megnézünk egy filmet és kész. Így fokozatosan adagolnám be.


Viszont ha választás elé állít, akkor lépnék.


Menjetek albérletbe ezzel a csávóval és ne foglalkozzatok apáddal.

2023. aug. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
94%
Nehéz helyzet, bár gondolom ugyanaz a séma működne tovább, hogy a sráccal jópofizna, a háta mögött meg ekézné.
2023. aug. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
55%
Nehéz ügy.
2023. aug. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!