Mi a helyes viselkedés?

Figyelt kérdés
A történetem: van egy bántalmazó, nárcisztikus anyám. Egész életemben kihasznált, mind anyagilag, mind arra, hogy folyton neki ugráljak mindenért, pl. vigyem el fodrászhoz,kozmetikushoz kocsival, menjek elé munkába, vásároljak be neki meg tesómnak is, még az intim dolgaikat is velem vetették meg, stb. (Persze mindent én fizessek.pl. Az ő devizahitelüket, gerinckezeléseit,a tüzifát, a szemüvegét, meg még fél fizetésem haza kellett adnom+az egészségkártyámat, szépkártyámat, meg még sorolhatnám, annyi mindent. Mikor megtaláltam a páromat, elindult a féltékenykedés. Nem tetszett neki, hogy annyi időt töltök vele, mert úgy nem tudott csicskáztatni annyit. Folyton érzelmi zsarolt, hogy jaj megváltoztál, nem foglakozol anyáddal, mindig csak az a lány, én rám meg nem lehet számítani. Mikor elköltöztem, párom vidáman várt a lakásban, közben anyám előadta a szokásos drámát, sírt, hogy jaj elveszít engem, milyen szörnyű hogy elmegyek, órákig nem engedett el, annyit drámázott. Persze mire végre elszabadultam, párommal nem volt ünneplés, ahogy terveztük, teljesen leszívott anyám. Mikor összeházasodtunk, szintén játszotta a szokásos drámát, bele akart halni. Nagyon sok szenvedést okozott páromnak és nekem is az idők alatt. Én közben segítőhöz fordultam, hogy jobban ki tudjak állni magamért, és valamilyen szinten sikerült meghúzni a határokat. De a probléma: én sokáig teljes önbizalomhiánnyal éltem, azt hittem normális ez a viselkedés ahogy anyám velem bánik, aztán a pszichológus ébresztett rá, hogy nagyon nem az. De viszont én nagyon anyás voltam. Lestem minden szavát, hogy megfeleljek neki. Az önbizalmam most is nullán. Pszichológus a kapcsolatmegszakítást is ajánlotta. Viszont mikor ott vagyok anyámmal, akkor meg mégis reménykedek, hogy talán mégis el lehet neki nézni... Pedig reálisan tudom, hogy iszonyat szemét dolgokat tett velem és a feleségemmel is, az a sok ordítása, érzelmi zsarolása,manipulációja, követelőzése, az biztos nem szeretet. Ilyenkor tudom, de aztán valahogy elnyomódik bennem. Mit gondoltok? Mit tegyek? Évek óta járok segítőhöz, mégis eddig jutottam. Tudom nem vagyok normális, hisz ez nem anya, nem érdemelné meg azt se hogy ránézzek.

2023. aug. 22. 11:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Milyen segítőhöz? Pszichoterapeutához? Mert az való erre a problemára.
2023. aug. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
97%

Fizikailag és virtuálisan tudatosan tarts távolságot.

És pszichológus.

2023. aug. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Pszichológushoz járok. Csak azért mondom legtöbbször segítőnek inkább, mert arra tapasztalatom szerint jobban reagálnak az emberek. Vkinek pszichológust mondtam, erre elkezdett győzködni, hogy az csak az elmebetegeknek való, pénzlehúzás,minek járok, stb.

A témához visszatérve: mikor reálisan gondolkodok, dühöt, haragot és utálatot érzek felé, magam felé, hogy lehettem ilyen idióta, hogy ezeket hagytam. De ami nagyon zavar, hogy sokszor valahogy elnyomódik bennem ez az egész, mert ő előadja az áldozatot,meg próbál visszahálózni, én meg akkor azt érzem, hogy el lehet neki nézni. Pedig nem. Ezt akarnám megváltoztatni.

2023. aug. 22. 12:04
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy biológiailag kihordott még nem tesz valakit anyává.
2023. aug. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%

Idő és tavolság. A ferjemnek ez vált be. Nagyon sokban hasonlít az ő története a tiedhez. Elköltözni is csak sokára bírt, a belénevelt büntudattal elegy kötelességtudat nem engedte. Kb 2 év velem élés kellett neki, hogy ki merje mondani, hogy az anyja mentális beteg és nem volt nirmális, ahogy éltek. Szépen fokozatosan sikerült csak. Most 10 éve együtt vagyunk, 2 gyerekünk van. Sem engem, sem a gyerekeket nem ismer az anyja. A férjem szerint sehogy máshogy nen tudnánk normális családi életet fenntartani. Annak alapján, amiket mesélt, egyetértek. Üzenetben kommunikálnak, személyesen kb kéthavonta megy oda. Persze kapja az érzelmi zsarolást, hisztiket, de már lepereg. Mellettünk döntött, így tudott meggyógyulni.

Kitartást, sok sikert kívanok.

2023. aug. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%
Anyukádnak is kéne pszichológus. Gondolom, nincs élete.
2023. aug. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Vagy valaki kéne mellé aki segíti lelkileg.
2023. aug. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az anyagi részét leszámítva velem detto ugyanezt csinálja, csak én lány vagyok. Fogalmam sincs, mit kéne kezdjek, a páromat rühelli, ők összekaptak, mert megmondta neki, hogy nem helyes, ahogy velem beszél, azóta már szinte hozzám se szól, mert megmondtam, hogy szeretem. Ennek már kb egy hónapja.
2023. aug. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy ismerősöm, azt mondta amikor megnősült, hogy most tudta meg, milyen az igazi anyai szeretet, mert az anyósa nem drámázott, csak örült nekik őszintén

.

Haragudhatsz, jogos is, ne szégyelld, de az nem megoldás.

Ülj le, és gondold át mennyi idő és energia jogos egy családos férfi részéről, hogy az anyukáját segítse.

Fiús anya vagyok. De felnőtt is, aki felelősséget vállal magáért. Anya is, aki a felnőtt fiát úgy szereti, hogy elengedi őt, élje a saját felnőtt életét. Nem hívom naponta, sőt a családost hetente sem. Két- három naponta váltunk kis üzeneteket. Havonta vagy ritkábban töltünk együtt egy- egy estét. Nagy a család, tesók, unokatesók aki ráér, szóval ez se csak rólunk szól.

Konkrét segítséget az egyedülálló fiaimtól havonta, a nős gyerekemtől ritkábban kérek/kapok.

Sose kell semmi azonnal, nem várom hogy szórakoztasson, hogy a szeretetét a velem töltött idővel bizonyítsa.

Nos nem regélek tovább, ha ennél több segítség kell majd az életemhez, akkor átszervezem úgy, hogy egyszerűsödjön, vagy fogadok fizetett segítséget.

Ami ezek fölötti igény az szerintem túlzás anyukádtól.

Mi lenne ha 300 kilométerre, vagy ha külföldön lennél?

Te húzd meg a határt!

2023. aug. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9- igen, azt én is észrevettem: Anyósom és apósom teljesen mások, ők tényleg tiszta szívből örülnek, ha a lányuk boldog, meg a mi örömeinknek is. Én anyám meg mondta is esküvőmkor, hogy ő milyen szomorú, majd ha egyszer lesz gyerekem, meglátom milyen ez.

7-es egyébként ott van neki nővérem,akinek életébe nem volt komoly kapcsolata, egybe vannak nőve. Ő pont ugyanolyan lett mint anyám, üvöltöző, nagypofájú, nárcisztikus, hisztérikus, beképzelt, fuh elviselhetetlen. Vele szerencsére már nem beszélek, elviselhetetlen szörnyeteg komolyan mondom. Régen együtt terrorizáltak anyámmal, 2 oldalról jött az érzelmi játszmázás.

2023. aug. 22. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!