Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha bemutatom itthon a párom,...

Ha bemutatom itthon a párom, mi a helyes viselkedés?

Figyelt kérdés

Nektek milyen tapasztalataitok voltak? Ne nagyon vonuljunk el, inkább legyünk a családdal ?


18L


2016. okt. 6. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Én úgy gondolom, hogy valamihez kapcsolni kellene a bemutatást, hogy ne legyen olyan "kihallgatás" jellege.

Egy vasárnapi ebéd például, vagy szülinap, névnap jó alkalom, különösen, ha többen is jelen vannak a családból, pl testvér a párjával, nagyszülők, vagy egyéb rokon, barát.

Kötetlenebbnek érzem.

Aztán a többit a helyzet adja, ha már váltottak egymással pár mondatot, a kévét is megittátok, akkor el lehet vonulni, a szülők elvannak a többiekkel, nem feszélyez senkit semmi.

Én így csináltam annak idején és bevált, de ahány ház, annyi szokás ...

2016. okt. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2016. okt. 6. 13:12
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Amikor a barátom először találkozott a szüleimmel, karácsonyi ebédre jött, dumálgattunk, ebédeltünk, iszogattunk, kávéztunk, aztán elmentünk sétálni a környéken, megmutattam neki, hol nőttem fel, így anyámék is ki tudták beszélni :D meg mi is tudtunk egy kicsit kettesben lenni. Nem aludtunk ott, mert nem lakunk messze Pesttől, úgyhogy este jöttünk is vissza. :)
2016. okt. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Hát én nagyon utálnám, ha szülők és az 1-2 testvér mellett még vagy 25 fő ott tolongana... épp elég túlesni a legszűkebb családon, nem rögtön az egész pereputtyot rámzúdítani, nem lánykérőbe megyek, ne csináljunk bohócot belőlem, akit minél több ember előtt felvonultatunk. Enni sem szeretek olyankor, úgyis mindenki engem bámul, kérdezget, elég azzal foglalkozni, ne kelljen már udvariasságból még tömnöm is magam és dicsérgetni a főztöt ha ízlik, ha nem. Egy életre elriasztana, amelyik csaj így akarna bemutatni.
2016. okt. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Ne vonuljatok el szerintem. Hadd ismerkedjenek vele a szüleid.
2016. okt. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

Nekem szimpatikus az 1-es és a 3-as megoldása, így nem érezném, hogy rólam szól az összejövetel, ellentétben 4-essel, akinek viszont van egy jól fejlett szociális fóbiája,

28/F

2016. okt. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Első alkalommal szerintem nemigen kellene elvonulni. Inkább egy családi beszélgetés, egy vacsora vagy egy ebéd a közvetlen családdal ( szülők, testvér ha otthon lakik ), semmi extra.
2016. okt. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

nekem eddig 2 barátom volt, akit be kellett mutatnom a családomnak. mindkét szituáció hasonlóképpen zajlott: hazavittem a barátomat, első alkalommal csak a szüleim és a testvérem volt nálunk. bemutattam nekik, utánna bementem én és a barátom a szobámba, beszélgettünk kicsit, aztán bejöttek a szüleim is kicsit beszélgettek a barátommal, aztán kimentek.első alkalommal pizzát sütött anyukám, volt ital, sütemény. a család többi tagja csak később ismerte meg, amikor elvittem hozzájuk. így a fiúnak is könnyebb volt.


ellenben a testvéremnek ez máshogy zajlott (ő fiú). elhozta a lányt, bemutatta nekünk, de a lánnyal nem beszélgettek annyit a szüleim mint az én volt barátommal.


pontozzatok le nyugottan, de meg tudom érteni a 4-est, én is zavarban lennék egy teljesen új környezetben.

2016. okt. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem ha be akarod mutatni, érdemes arra szánni egy kis időt, hogy megismerjék a családtagjaid, és hogy ő is megismerje őket.


légyszi töltsétek ki, segítetek vele sokat!

[link]

2016. okt. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk úgy volt, hogy épp egy szállodában voltunk anya szülinapját ünnepelni, oda jött le utánunk a barátom. Késő délután ért oda, váltottak pár szót, elvonultunk külön készülődni, aztán vacsora, meg utána a bárban iszogatás közben pont jó közeg volt, hogy beszélgessenek, ismerkedjenek.
2016. okt. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!