Mi a helyes viselkedés?

Figyelt kérdés
A történetem: van egy bántalmazó, nárcisztikus anyám. Egész életemben kihasznált, mind anyagilag, mind arra, hogy folyton neki ugráljak mindenért, pl. vigyem el fodrászhoz,kozmetikushoz kocsival, menjek elé munkába, vásároljak be neki meg tesómnak is, még az intim dolgaikat is velem vetették meg, stb. (Persze mindent én fizessek.pl. Az ő devizahitelüket, gerinckezeléseit,a tüzifát, a szemüvegét, meg még fél fizetésem haza kellett adnom+az egészségkártyámat, szépkártyámat, meg még sorolhatnám, annyi mindent. Mikor megtaláltam a páromat, elindult a féltékenykedés. Nem tetszett neki, hogy annyi időt töltök vele, mert úgy nem tudott csicskáztatni annyit. Folyton érzelmi zsarolt, hogy jaj megváltoztál, nem foglakozol anyáddal, mindig csak az a lány, én rám meg nem lehet számítani. Mikor elköltöztem, párom vidáman várt a lakásban, közben anyám előadta a szokásos drámát, sírt, hogy jaj elveszít engem, milyen szörnyű hogy elmegyek, órákig nem engedett el, annyit drámázott. Persze mire végre elszabadultam, párommal nem volt ünneplés, ahogy terveztük, teljesen leszívott anyám. Mikor összeházasodtunk, szintén játszotta a szokásos drámát, bele akart halni. Nagyon sok szenvedést okozott páromnak és nekem is az idők alatt. Én közben segítőhöz fordultam, hogy jobban ki tudjak állni magamért, és valamilyen szinten sikerült meghúzni a határokat. De a probléma: én sokáig teljes önbizalomhiánnyal éltem, azt hittem normális ez a viselkedés ahogy anyám velem bánik, aztán a pszichológus ébresztett rá, hogy nagyon nem az. De viszont én nagyon anyás voltam. Lestem minden szavát, hogy megfeleljek neki. Az önbizalmam most is nullán. Pszichológus a kapcsolatmegszakítást is ajánlotta. Viszont mikor ott vagyok anyámmal, akkor meg mégis reménykedek, hogy talán mégis el lehet neki nézni... Pedig reálisan tudom, hogy iszonyat szemét dolgokat tett velem és a feleségemmel is, az a sok ordítása, érzelmi zsarolása,manipulációja, követelőzése, az biztos nem szeretet. Ilyenkor tudom, de aztán valahogy elnyomódik bennem. Mit gondoltok? Mit tegyek? Évek óta járok segítőhöz, mégis eddig jutottam. Tudom nem vagyok normális, hisz ez nem anya, nem érdemelné meg azt se hogy ránézzek.

2023. aug. 22. 11:00
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
5- köszi! Remélem egyszer nekem is összejön teljesen a leválás, meg minden. Lelki roncsnak érzem magam a múlt miatt.
2023. aug. 22. 19:42
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

A múltat engedd el!!!!

Azon már nem tudsz változtatni, de a ma és a jövőn igen

Szeresd a feleséged , légy boldog

Anyukáddal sajnos minimalizálni kell a kapcsolatot és csak írásban

Szülinap , karácsony látogatás max és kész , de lehet a pszichológusnak van igaza, egy darabig ne találkozz vele

(Fél évig nem beszéltem a szüleimmel egy csúnya veszekedés miatt a férjemet bántották 😔, utána kibékultunk, minden kezdődött elölről......)

Muszáj húznod egy határvonalat, különben sosem gyogyulsz meg

Kitartás

2023. aug. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

az ilyen emberekkel nem kell tartani a kapcsolatot, erzelmileg zsarolnak es tonkretesznek. amint olvasom, ez mar sajnos megtortent. en azt javaslom, szakitsd meg a kapcsolatot vele teljesen, en ezt tettem az apammal, habar nalunk picit masabb okok miatt, de ezerszer boldogabb es kiegyensulyozottabb vagyok azota. neked is ezt kellene az en meglatasom szerint, sokkal boldogabb lennel. egy olyan harpia mint o nem edesanya. NEM FOG VALTOZNI. ezt igy most kijelentem. sot meg rosszabb lesz minel jobban el tud teged nyomni


egy szulo orul a gyermekei boldogsaganak, de baj tortenik ott van a gyermekeinek, ha a gyermek segitseget/tanacsot ker akkor segit. viszont nem folyik bele a gyermekei eletebe keretlenul.


fokuszalj a sajat eletetekre, ha tehetitek koltozzetek messze tole. esetleg telefonszam csere is.


es teljesen egyetertek a 9.valaszoloval.

2023. aug. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!