Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 19/L Anyám követeli mert...

19/L Anyám követeli mert költözni fogok, hogy havi-pénz jár neki mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Lassan elköltöznék otthonról és mikor anyámmal közöltem rögtön mondta, nem érdekli őt, adnom egy bizonyos összeget haza.


Gond az, hogy akkor 15 000 - 27 000 ezer forint maradna kajára rezsire, ruhára és magamról még nem is volt szó. Tisztálkodó, tisztító szereket össze sem számoltam a kiadásba.


Egyáltalán jogos a "követelése" költözés után is pénzt követelni? Pláne ha a egzisztenciámat terhelné jelentősen?? Van ehhez kellő joga?


19 már nagykorú ha jól tudom.



2023. aug. 23. 12:36
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:

3


Nem ítéltek meg szülőtartást. Ilyenről még nem is hallottam.

2023. aug. 23. 17:16
 22/42 anonim ***** válasza:
99%
Nem kell adnod egy buznya vasat sem. Anyád szégyellje magát.
2023. aug. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


70-ről van szó. 140-160 ezer forintot fogok keresni abból ő 70 ezer forintra igényt tart. Az albérletre olyan 50 - 60 ezer forintra számoltam, mert annyiért láttam és keresek. Persze szobát.


Ha valakinek még van tanácsa akkor kérem írjon mert nem ismerem annyira a jogot, mert 19 vagyok. Azonban azt hogy beperelne nem hinném, viszont elég kemény "lejárató kampányokat" tud indítani a környéken.

2023. aug. 23. 17:31
 24/42 anonim ***** válasza:
84%

Havi 70E Ft-ot sok olyan fiatal sem ad a szülőnek, aki amúgy otthon lakik, otthon eszik, ez teljesen életszerűtlen elvárás anyukádtól.

Nem válaszoltál arra a kérdésre, mire hivatkozva kérné anyukád ezt a pénzt, mi okból kellene ezt fizetned?

2023. aug. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
97%

A szülőtartással ne foglalkozz, bonyolult, és nagyon kivételes esetekben ítélhető meg, akkor sem úgy, hogy olyan összeg, amit a szülő mond. Rád nem vonatkozik.

Egy fillért se adj, és ne foglalkozz semmivel! A kedves anyukád le akar húzni. Nem anya, aki megszabja, hogy ennyi és ennyi jár neki, úgy, hogy el akarsz költözni. Más eset, ha egy szülő nehezen él meg, és a gyerek úgy dönt, támogatja, és belefér a saját megélhetésén felül is. (Ez oda-vissza érvényes, ismerek olyan családokat, ahol a szülők támogatják a felnőtt gyerekeiket/gyereket, mert bőven megtehetik.)

A pénz, amit írtál, olyan összeg, amiből egyedül is nehezen fogsz kijönni, és a saját jövődre kell gondolnod!

2023. aug. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy hallott valamit a TV-ben a szülőtartásról és fellelkesült.

Csak téved, esetedben ezt jól benézte.

2023. aug. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
90%

mint ha én írtam volna ki a kérdést kedves kérdező!!


meglepődtem, hogy nem csak én vagyok így ezzel!!


ilyenkor tényleg mit lehet csinálni?...olyan rossz


mintha anya zsarolna minket hogy na felneveltünk akkor is adsz haza x összeget...mert mindig mondja: ezért neveltelek fel, ezért tartottalak el??....


ez nagyon rossz nekem is...


félek én is elköltözni :(


de persze én se adnék haza, pont ezért...


24L

2023. aug. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
89%
Sztem azért mondja, hogy megnehezítse az elköltözésedet. Hogy ott maradj vele, mert meg van rémülve, hogy mi lesz veled, mi lesz vele az új szerepében. Ígérd meg, aztán nevesd ki, ha képes lesz az első távol töltött hónap végén újra szóvá tenni.
2023. aug. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
87%
Mesélj még, hogy akarsz havi 70 ezer forintból megélni :D
2023. aug. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%
Durva arc lehet anyu, jó lesz kicsit távol lenned tőle.
2023. aug. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!