Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 19/L Anyám követeli mert...

19/L Anyám követeli mert költözni fogok, hogy havi-pénz jár neki mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Lassan elköltöznék otthonról és mikor anyámmal közöltem rögtön mondta, nem érdekli őt, adnom egy bizonyos összeget haza.


Gond az, hogy akkor 15 000 - 27 000 ezer forint maradna kajára rezsire, ruhára és magamról még nem is volt szó. Tisztálkodó, tisztító szereket össze sem számoltam a kiadásba.


Egyáltalán jogos a "követelése" költözés után is pénzt követelni? Pláne ha a egzisztenciámat terhelné jelentősen?? Van ehhez kellő joga?


19 már nagykorú ha jól tudom.



2023. aug. 23. 12:36
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%
Mire fel ha már nem is ott laknál...
2023. aug. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim válasza:
5%

Lehet, hogy a szülő tartási kötelezettségnél értett félre valamit. Szerintem beszélj egy polgári jogásszal, vannak free fórumok is.

Fontosnak gondolom, hogy beszéljétek meg édesanyáddal, ne rossz viszonyban váljatok el. Sosem tudhatod, mi lesz később.

2023. aug. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
96%
Na, ezek után látnia sem kellene többé, az is fix.
2023. aug. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
88%
Majd szólj, ha elköltöztél, mert akkor majd nekem is kell fizetned egy kisebb havi összeget! :-)
2023. aug. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
77%
Nem kötelességed neki pénzt adni, alap hogy fel neveli a saját gyermekét és eltartja amíg nagy korú nem lesz. Keress magadnak párt, hogy véletlenűl se kelljen majd édesanyád segítségét kérni.
2023. aug. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim válasza:
100%
Nincs olyan törvény ami ezt kimondja. Ha bepetel... mire fel??? Konrétan nem tud beperelni, mert nem sértessz semmilyen törvény. A legjobb ha menekülsz, ez csak rosszabb lesz már!
2023. aug. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
84%

Először is nagyon sajnálom a helyzeted.

Régen a régi időkben, a gyerekek támogatták a szüleiket. Az én édesanyám is rendszeresen küldött pénzt haza a szüleinek és amikor én kerestem mivel egyedül nevelt fel minket én is támogattam. Csakhogy ez akkor volt.


Ma már merőben más helyzet van. Azt gondolom, hogy a fiataloknak nagyon nehéz dolga van.


Jogilag nem jár anyukádnak semmiféle pénz, az már más kérdés, hogy az édesanyád aki felnevelt és gondolom, ha elköltözöl nehezen tudja fentartani a lakást vagy lehet hogy arra számított, ha dolgozol majd besegítesz. Csak ma már nem olyan világ van. A fiataloknak albi után alig marad valami.


Szerintem azonban az a pénz amit keresni fogsz, akkor sem túl sok mindenre elég, ha abból nem adsz haza. Így is úgy is nehéz lesz.


Nem szeretnél inkább tovább tanulni, vagy nem járható út ?

2023. aug. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%
amit a #37 ír az az adakozó döntésén múlik, tök más szitu, mint amikor valaki ezzel zsarolja a szárnyát bontogatni próbáló gyermekét.
2023. aug. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 NTBS ***** válasza:
100%

Ne adj semmit.

Ha plusz pénzt akar adja ki a szobádat.

2023. szept. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%

Mireföl már? Nem vagy ott,hogy rád is költeni kelljen vagy te is foyasztanál.

Nehogy adj!

2023. szept. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!