Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyereknek autót mikor(tól)...

Gyereknek autót mikor(tól) szabad adni engedni autót vezetni, apuka zöld lámpát adott neki?

Figyelt kérdés

A fiam első éves egyetemista, kapott apjától egy autót, de jöttek a havazások (északabbra lakunk és magasan), fagy volt, nem bíztam rá anyukaként hogy ő vezesse ilyen körülmények között. mostmár hogy jó az idő, csak kocsival megy... Ennek több oka is van:


Háztól házig maximum 2 óra alatt. Akkor kell elvinnünk városba ha tömegközlekedéssel megy onnan átszállás nélkül eljut oda, ahova megy. Már ez fél óra. Utána mennie kell másfél órát vonatozzon, majd buszozik egyetemre. Állomás lakástól tömegközlekedéssel fél óra. Szóval így legjobb esetben is 4 és fél óra neki az út kb.


Sok cuccot visz, nem olcsók. A buszra bőröndöt nem viheti azon izgul, ki ne vegye valaki lentről.


Nem szeretek vezetni, sok volt, hogy egy délután megjárjam oda-vissza, fél napom el is ment vele.


Gyakran csak egy vagy másfél napra tudott volna hazajönni, de úgy volt vele, nem utazik 4-5 órákat, aztán másnap vissza ugyanennyit. Így van, hogy pl vasárnap, hazajön családi ebédre délelőtt, délután/este már megy vissza. Autóval, sokkal többet vagyunk együtt.


Viszont a férjem (nevelőapu) megkérdőjelezi miért engedem ezt. Vonatozzon, mint a többi. De az igazság az összes közelebbi barátja autóval jár, azoktól tudom biztosan, akiknek a szüleivel jóban vagyok, beszélünk. Nem tudtam már semmilyen érvet felhozni, miért ne engedjük neki. De férjem, a gyerekkel ezen pattog, hogy autóval. Beleőrülök, hogy ezen megy a vita állandóan.


A benzint, egyebet én fizetem. Nyilván nem engedem el egy hosszabb útra, hogy nem ültem mellette annyit, hogy biztos legyek abban, hogy képes kezelni a váratlan helyzeteket is akár.


2023. aug. 24. 10:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%

Az apjától kapta nem? Nem irigy egy kicsit valamiért? A másik...semmi köze a fiadhoz. Ha ő vette volna az autót, akkor igen, de igy nem.


Nincs ezen mit diskurálni. Állitsd le a férjed és kész.


"Nyilván nem engedem el egy hosszabb útra, hogy nem ültem mellette annyit, hogy biztos legyek abban, hogy képes kezelni a váratlan helyzeteket is akár."


És ha X évig nem lenne váratlan helyzet, akkor mi lenne? Nincs két egyforma váratlan helyzet. Mi a garancia arra,hogy 3x ügyesen elrántja a kormányt, és negyedszerre nem végzi az árokban? Semmi. Ezzel a hozzáállással senki nem vezetne egyedül. VOlán mögé nem a haláltól remegve ülünk. Busszal is lehet balesetet szenvedni, nem is akár milyet.

2023. aug. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Mi koze hozza? Normalis, ha valakinek van autoja, akkor azzal jar, mi is most tervezunk egyet, mert nincs kedvunk a munkahelyre jarni masfel orat, az autoval meg forgalomtol fuggoen 25-45 perc alatt beerunk. Az egyetemista fiu pedig mar nem gyerek.
2023. aug. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%

A kedves nevelőapa hagyja békén a nevelt fiát.


Azt fogja elérni, hogy egyre ritkábban fog hazamenni.


Egyébként nagykorú embernek miért is kellene engedély a saját autója használatához?

2023. aug. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
98%
Annyi talán, hogy az autó nem azért van, hogy a garázsban porosodjon, hanem, hogy vezessék.
2023. aug. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
69%
Amikortól van jogosítványa, attól kezdve vezethet, és kell is, hogy vezessen!
2023. aug. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
59%

nem bíztam rá anyukaként hogy ő vezesse ilyen körülmények között - ebbe semmi beleszólásod nincs.


Felnőtt ember, és mégis hogy a francba tanuljon meg vezetni, ha "nem engeded"?

2023. aug. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
94%
A férjed pedig pláne ne ugasson bele, mert neki KÖZE sincs a fiad autójához.
2023. aug. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

A férjed egy irigy tetű. Miért hagyod, hogy beleugasson a témába? Legyen már annyi benned, hogy kiállsz magatokért.

A gyerekem 17 évesen szerzett jogsit és kapott autót, mert nem volt energiám 3 gyerek mellett a másik városba hurcolni esténként edzésre. Nálunk a tömegközlekedés nagyon sz@r.Ugyhogy vezetett szépen egyedül, nem lett semmi baj , nem gyagyás, odafigyel, meg mégis mit gondolsz a jogsit a két szép szemükért adják??

2023. aug. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Külön kasszán vagyunk teljesen. A férjemnek egy forintjába nem kerül, hogy a gyerek kocsival jár. Mert 18 évesen nem tudom felnőttnek tekinteni, mikor minden apróság miatt telefonál. Látom a fiamat, attól, mert 18 éves lett, nem lett automatikusan magán eltartó, önálló felnőtt...


Nem dolgozik, ideje sem lenne rá. És úgy gondoljuk (a volt férjem, és én), hogy lesz még elég sok ideje dolgozni, az egyetemi évei ne arról szóljanak, hogy rohan az előadásokról a munkahelyére, onnan meg hullafáradtan esik haza. Ameddig tudjuk támogatni, meg is tesszük. Ettől függetlenül szorgalmas nagyon, ösztöndíjat is kap, jövőre szeretne versenyre is jelentkezni.

2023. aug. 24. 10:46
 10/23 anonim ***** válasza:
95%

A férjed nem azért irigy, mert neki ez pénzbe kerül, hanem pl.

- mert TE ráköltöd a fiadra a pénzt és nem a férjedet ajándékozod meg valamivel belőle

- mert neki nem volt ennyi idősen kocsija, akkor nehogy már a te szarházi kölyködnek legyen

- mi az, hogy ingyen kapta, dolgozzon meg érte a büdös kölyök.. stb, stb

2023. aug. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!