Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyereknek autót mikor(tól)...

Gyereknek autót mikor(tól) szabad adni engedni autót vezetni, apuka zöld lámpát adott neki?

Figyelt kérdés

A fiam első éves egyetemista, kapott apjától egy autót, de jöttek a havazások (északabbra lakunk és magasan), fagy volt, nem bíztam rá anyukaként hogy ő vezesse ilyen körülmények között. mostmár hogy jó az idő, csak kocsival megy... Ennek több oka is van:


Háztól házig maximum 2 óra alatt. Akkor kell elvinnünk városba ha tömegközlekedéssel megy onnan átszállás nélkül eljut oda, ahova megy. Már ez fél óra. Utána mennie kell másfél órát vonatozzon, majd buszozik egyetemre. Állomás lakástól tömegközlekedéssel fél óra. Szóval így legjobb esetben is 4 és fél óra neki az út kb.


Sok cuccot visz, nem olcsók. A buszra bőröndöt nem viheti azon izgul, ki ne vegye valaki lentről.


Nem szeretek vezetni, sok volt, hogy egy délután megjárjam oda-vissza, fél napom el is ment vele.


Gyakran csak egy vagy másfél napra tudott volna hazajönni, de úgy volt vele, nem utazik 4-5 órákat, aztán másnap vissza ugyanennyit. Így van, hogy pl vasárnap, hazajön családi ebédre délelőtt, délután/este már megy vissza. Autóval, sokkal többet vagyunk együtt.


Viszont a férjem (nevelőapu) megkérdőjelezi miért engedem ezt. Vonatozzon, mint a többi. De az igazság az összes közelebbi barátja autóval jár, azoktól tudom biztosan, akiknek a szüleivel jóban vagyok, beszélünk. Nem tudtam már semmilyen érvet felhozni, miért ne engedjük neki. De férjem, a gyerekkel ezen pattog, hogy autóval. Beleőrülök, hogy ezen megy a vita állandóan.


A benzint, egyebet én fizetem. Nyilván nem engedem el egy hosszabb útra, hogy nem ültem mellette annyit, hogy biztos legyek abban, hogy képes kezelni a váratlan helyzeteket is akár.


2023. aug. 24. 10:10
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
52%

Neked van igazad. A férjed irigy, illetve megy a fszmrgts az exeddel.

Ne is állj vitába vele. Kocsival megy a gyerek és kész. Semmi köze hozzá.

Vagy egyszerűen nem egyezik a nevelési elvetek, a férjed korainak tartja az autózást.

Én személy szerint nem tartom korainak, nekem is vettek a szüleim kocsit pedig 1994 et írtunk. És már akkor sem én voltam az egyetlen tini aki kocsival járt.

2023. szept. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 NTBS ***** válasza:
100%
Amikortól jogosítvánnyal rendelkezik és van autó, amit vezethet.
2023. szept. 29. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Sima irigység ez. Rövidre kell zárni mielőbb.

"A gyerek kocsival jár akkor is ha neked nem tetszik és PONT. Erről nem vagyok hajlandó vitázni! “


Kb ennyi.

2023. szept. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!