Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan közöljem otthon, hogy...

Hogyan közöljem otthon, hogy elköltözöm?

Figyelt kérdés

Kis háttér történet:

Nem kívánt gyerek vagyok, és ezt egy jó párszor éreztetik velem a szüleim! Szüleim el vannak válva, szóval nem opció nálam, hogy a másikhoz költözzek!

Apámmal élek, aki egy elég mérgező ember. Alkoholista, többször bántalmazott fizikailag és természetesen lelkileg is. A veszekedések majdnem mindennaposak, valamikor kisebb, valamikor nagyobb veszekedések vannak köztünk. Idősebbik testvéremet ki is dobta a házból. Ezek ugye kihatnak a teljesítményeimre, jelenleg még iskolába járok, érettségim van,amihez egy bizonyos munkakört betölthetek,jelenleg technikusi képzésen vagyok.

Szinte minden veszekedés alkalmával elmondom, hogy el fogok költözni. 18 éves vagyok lassan 19 így jogilag nem szólhat bele. Már teljesen belefáradtam az egészbe, és nem szeretnék ebben élni. A lehetőség meg is van a költözésre, csak nem tudom, hogy adjam a tudomására a családomnak, hogy elköltözök. Egy nagyon közeli (hozzám közel álló) és régebbi ismerősömhöz tudnék költözni Pestre messze a családomtól. Állást is tud adni nekem a saját cégénél, így ez se lenne probléma és segítene, míg saját lábra nem tudok állni.

Kérlek segítsetek abban, hogy hogy tudnám a tudtára adni hogy elfogok költözni!

Közöljem vele az nap, amikor költözök? Biztos vagyok benne, hogy ezzel megbocsáthatatlan dolgot teszek, legalábbis ahogy ismerem, így fogja felfogni.



2023. szept. 14. 22:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
96%
Te komolyan azt hiszed, hogy visszatarthat? Te komolyan azt hiszed?!
2023. szept. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
98%

És? Hívjon. A rendőr max kiröhögi, amiért a FELNŐTT gyerekére ráhívják, és elmondja neki, semmi joga feltartzótatni téged.


De egy bántalmazóval nem közölnék előre semmit, hogyne. Majd, amikor biztonságban vagyok - és a címeded meg ne add neki! SEMMIT.

2023. szept. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Minden jól ment és jól halad, kérdező?
2023. nov. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!